Vier dagen per week oppassen Uitgeslapen Fotograaf llvy Njiokiktjien portretteert elke week mensen die net wakker zijn. „Ja, altijd. We zijn rond twaalven naar bed gegaan, dat is stan daard voor ons. En om een uur of 6 word ik meestal wakker, zoals vanochtend. Ik heb niet veel slaap nodig. Maar ik stap niet meteen uit bed, hoor. Doordeweeks moet ik er op tijd uit om op de klein kinderen te passen. Elke dag, behalve woensdag. Dus in het weekend blijf ik graag nog even liggen." „Eerst droomde ik van kinderen. Die kreeg ik. Toen droomde ik van kleinkinderen. Die kreeg ik ook, twee. Meer wilden we niet. Nou ja, ik wilde nog wel een kind met een kleurtje, maar Wim zag adoptie niet zit ten. Hij had andere plan nen; hij werkte in de staalbouw en wilde graag voor zichzelf beginnen. Nu willen we alleen nog maar samen oud worden, niks bijzonders. Wat mij betreft het liefst in Thai land, waar onze zoon woont. Hij is getrouwd met een Thaise. Nadat we jaren voor onze klein kinderen in Nederland hebben gezorgd, zouden we er nu graag wat langer willen zijn voor onze kleinkinderen daar. Bovendien vind ik Neder land te koud. Jammer ge noeg kunnen we nooit definitief naar Thailand verhuizen. Als je langer dan zeven maanden per jaar in het buitenland verblijft, verlies je het recht op je AOW." „Vanmiddag kijken we met onze kleinzoon voetbal. Eerst gaan we naar m'n ouders. Die zijn samen oud geworden. Het geheim? Positiefblijven, altijd. Je gaat pas het hoekie om, als het zover is, zeg ik altijd." 08.30 uur Hetty Lanser (63) uit Hardinxveld en haar man Wim (64) blijven deze zondag nog even liggen. Dat mag ook wel na een week voor de kleinkinderen te hebben gezorgd. 1 Lekker geslapen? 2 Wat is je droom? H Ook meedoen? Mail naar magazine@ persgroep.nl 3 Wat brengt de dag? Grieteke Meerman 4| zaterdag 17februari 2018

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 68