O CD 20 ZE Komst Telussa moet als magneet werken Ed Janssen te gast bij scheidsrechters Tovaal wil slag slaan tegen concurrent Terwijl ze kwakkelde met haar gezondheid en het in het mountainbiken tegenzat, zocht de Bevelandse naar een andere tak van sport. VESTINGCROSS ZEEUWSE INBRENG Paul Telussa keert terug als trainer van Jong Ambon. Hij volgt in Middelburg volgend voetbalseizoen Karl Vergouwen op. Jong Am- bon hoopt met de aanstelling van Telussa het verlore gegane terrein te herwinnen. Niet al leen qua niveau (de club speelt momenteel anoniem in de laagste zaterdagklasse). „Maar", zegt voorzitter Meivin Telussa, zoon van Paul Telussa, „we hopen ook dat hij aantrekkings kracht heeft op spelers die de club de afgelo pen jaren hebben verlaten." Afgelopen zomer keerden negentien selectiespelers de club de rug toe. Tussen 2007 en 2009 was Telussa ook al 's trai ner van Jong Ambon. Betaaldvoetbalscheidsrechter Ed Janssen geeft maandagavond een presentatie in Vlissingen. In de kantine van voetbalvereniging Walche ren is hij vanaf 19.30 uur de gast van de scheidsrechtersverenging Walcheren. „Hij doet dit op een humoristische manier en maakt gebruik van recente beelden", aldus de organisatie. Morgenmiddag fluit Janssen in de Kuip de wedstrijd in de eredivisie tussen Feyenoord en Heracles Almelo. Hij is aan zijn laatste sei zoen als profscheidsrechter bezig. De toegang is maandagavond gratis. Zaalvoetbal Tovaal-coach Brian Hendry is vol vertrouwen voor de topper die de Goese rugbyers morgen spelen tegen naaste concurrent URC 2 in Utrecht. Het ongeslagen Tovaal begint het cruciale duel in de derde klasse met zes pun ten voorsprong. Eerder in het seizoen wonnen de Goesenaren op eigen veld met 22-15 door een late try van Jordan Paterson. Hendry, die zondag de broers Bart en Daan van Liere mist, maar verder beschikt over een fitte selectie, is optimistisch. „We hebben een goede mix van jong en oud. De jongeren zorgen voor flair en de oude garde voor stabiliteit. Bovendien heb ben we veel spelers die op meerdere posities kunnen spelen." FC Dordrecht Minnaard Vestingcross Donderdag: Mathieu van der Poel idi de Vries zal mor genmiddag wel weer even in haar arm knij pen, als ze aan de start komt bij de Vesting cross in Hulst. Staat ze echt maar een paar meter achter wereldkam pioene Sanne Cant? „Afgelopen weekend was ik ook maar drie me ter van haar vandaan", vertelt de eerstejaars veldrijdster uit Wilhel minadorp. „Toen schrok ik daar even van. Zij is iemand tegen wie ik altijd opgekeken heb. En dan rijd je opeens tegen elkaar." Begrijp De Vries (20) goed: ze weet heus dat ze geen partij is voor de Belgische prof. Maar ze is blij dat ze in Hulst weer in een wedstrijd van zo'n hoog niveau kan meerij den. „Ik heb ook al meegedaan in Leuven, Maldegem en Lille. De ene keer werd ik een ronde voor het einde uit koers gehaald, de andere keer lukte het me wel om te finis hen. Ik hoop dat ik 'm nu weer kan uitrijden. Dat zou ik in deze thuis wedstrijd - allemaal familieleden en vrienden komen kijken - heel gaaf vinden." De Bevelandse cios-studente is beter bekend als mountainbikester. Ze is ook nog steeds mountainbi kester. Het veldrijden doet ze, al is het best serieus, erbij. Ze gebruikt de races als trainingen. De Vries: „Ik kan ook in de winter intervaltrai- ningen gaan doen in de polders, in mijn eentje. Maar het is veel leuker om die te vervangen door wedstrij- Sanne Cant is iemand tegen wie ik altijd opgekeken heb. En dan rijd je opeens tegen elkaar den. Dan krijg je dezelfde prikkel. Je bent toch anderhalf uur daarmee bezig." Het veldrijden heeft ze deze win ter 'ontdekt', omdat ze het binnen het mountainbiken even niet meer wist. Dat had alles te maken met haar gezondheid. Ze loopt al zo'n twee jaar te kwakkelen. „In 2015 won ik alles wat er te winnen was bij de junioren. Ik had echt een su perjaar, ik werd onder meer Neder lands kampioene. Daarna raakte ik overtraind. En vervolgens was ik een lange periode ziek, waarbij ik niet precies wist wat er aan de hand was. Toen dacht ik: ik moet het mountainbiken even een beetje loslaten. Maar ik wilde wel blijven fietsen en dus werd het veldrijden." Tijdens dat ziek-zijn - ze was vooral snel vermoeid en boekte niet de resultaten die ze wilde - beet De Vries zich aanvankelijk nog hele- zaterdag 17 februari 2018 ZV, VOETBAL VOETBAL RUGBY De voetbalverenigingen 's-Heer Arends- kerke en Wolfaartsdijk brengen volgend sei zoen een gezamenlijk vrouwenteam op de been. Wolfaartsdijk heeft momenteel een vrou wenelftal in de vierde klasse. Voor 's-Heer Arendskerke is dat anders; deze club krijgt na tientallen jaren weer vrouwenvoetbal. Adri Franke is volgend seizoen trainer van het vrouwenteam van voetbalclub Dauwen- daele. Hij kondigde deze week zijn vertrek bij MZC'11 bekend. Jean Paul de Bruijn uit Hulst heeft ook zijn derde poulewedstrijd in Grand Prix drieban den gewonnen. Hij versloeg Hans de Bruin en gaat als poulewinnaar naar de achtste finale. L De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen hebben vanavond een driepunter nodig om aansluiting te houden bij de top- vier in de eredivi sie. Om 19.30 uur trapt de ploeg af tegen TPP-Rotter- dam. Eerder dit seizoen won Groene Ster thuis met 3-1. Na vijf overwinnin gen op rij leed FC Dordrecht gister avond de eerste nederlaag van 2018. In Volendam werd de ploeg van trainer Gérard de Nooijer (Oost- Souburg) en ver dediger Julius Bliek (Burgh- Haamstede) met 4-1 teruggewezen. H Elf kilometer voor de meet strandde de vlucht van wiel renner Marco Minnaard en zijn drie Spaanse kompanen. Meer dan 100 kilometer reden ze samen op kop in de derde rit van de Ruta del Sol. In de eind sprint ging Sascha Modolo met de eer strijken. O CL De Vries verzet Morgen wordt voor de tweede keer de Vestingcross verreden in Hulst. In de aanloop besteedt deze krant drie dagen aandacht aan het evenement. Vrijdag: Vestingcross in cijfers Vandaag: Zeeuwse deelnemers Roeland van Vliet Wilhelminadorp D Didi de Vries weet eindelijk waarmee ze al tijden kampt: de Ziekte van Hashimoto. Met tablet ten wordt de auto-immuunziekte nu onder controle gehouden, foto JOHANVAN DER HEIJDEN - Didi de Vries Ed Janssen toont de gele kaart, fotoerwin SPEL/PRO SHOTS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 56