De vrouw van Ted-Jan Bloemen huilde 4 dagen Brabant 4 De seksrel rond hulpverleners van Oxfam legt een dieper probleem in die wereld vol rondreizende expats bloot: scheve machtsverhoudingen. „Een illusionaire wereld waarin mensen denken dat ze God zijn." Je komt hier niet aan eten zonder eerst seks te hebben 69.- 69.- In dit vluchtelingenkamp kun je niet aan eten ko men, zonder eerst seks te hebben. Ze zeggen: 'Een kilo voor seks." Een vluchtelinge uit Guinea, in een rapport van Save the Children uit 2002. „Het leek op een heftige orgie. Op één feest waren zeker vijf meisjes, die halfnaakt rondrenden. Twee van hen droegen witte Oxfam-shirts." Een anonieme Oxfam-hulpverlener over de seksfeestjes die zijn mannelijke collega's met lokale, jonge prostitu ees hielden vlak na de aardbeving op Haïti in 2010. „West-Mosul was nog maar net bevrijd van IS of ik hoorde over een medewerker van een Westerse medi sche hulporganisatie die seks had met lokale vrouwen. Die vrouwen gaan dat echt niet zomaar doen, hoor, voor hen is het een overlevingsme- chanisme." De Nederlandse hulp verleenster Justine Grace Swaab over de situatie tijdens de strijd om Mo- sul, in de zomer van 2017. Toen een week geleden het oude seksschandaal rond de Britse hulp verlenersorganisatie Oxfam op Haïti uit de doofpot kwam, spraken alle hulporganisaties er schande van. „Dit is zo beschamend. Deze mensen had den nooit voor ons mogen werken", zei Farah Karimi, directeur van de Nederlandse tak van Oxfam donder dagavond nog. Wat de hulpverleners organisaties niet konden zeggen: we kenden het probleem niet. Want dat er hulpverleners zijn die op plekken waar oorlog woedt of net een ramp is gebeurd, lokale vrouwen betalen voor seks of om seks vragen in ruil voor gunsten, is al jaren en jaren be kend. Lees de quotes hierboven maar. En, ondanks talloze onderzoeken, ge dragsregels en goede voornemens, gebeurt het nog steeds. Nee, natuurlijk gaat het niet om alle hulpverleners, zeggen de men sen die deze krant sprak. Verre van. Tienduizenden zijn dagelijks bezig de noden van anderen te lenigen. Het zijn de rotte appels die het imago van hun collega's om zeep helpen. Maar het gebeurt dus wel. En al lang. Waarom gebeurt het? Waar en hoe veranderen sommige hulpverleners in seksuele roofdieren die misbruik maken van kwetsbare vrouwen die van hun hulp afhankelijk zijn? Het gaat fout bij de macht die ze hebben, www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-2359693 70cpg In een video-interview na de race zie je dat Marlinde Bloe men op het punt van breken staat. Ze is hevig geëmotio neerd, dat is duidelijk, maar het is niet de dolle vreugde van iemand die net haar echtgenoot naar een historische gouden me daille heeft geschreeuwd. Nu blijkt waarom. Marlinde deelde haar verhaal met de Toronto Star, een Canadese krant. Tijdens de 5.000 meter krijgt ze een berichtje van een van haar beste vriendinnen, die ze al Ik zou de medaille inruilen voor één extra dag voor haar met haar kind sinds haar zesde kent. Zij en haar partner waren na jaren proberen eindelijk in verwachting, ze was al 38 weken onderweg. Toen scheurde haar baarmoeder. „Het ging helemaal mis met de baby, en de baby overleed", vertelt een he vig geëmotioneerde Marlinde na de race in een interview. „Vijf da gen. En net appte ze, om me te fe liciteren. Daarom ben ik zo emo tioneel." Niets waard Het verhaal komt er met schokken uit. „Ik weet dat het een medaille is, en ik weet dat het veel waard is. Maar tegelijk is het helemaal niets waard, snap je? Het is niets waard als.iemand niet gelukkig is, of als iets niet goed is. Ik ben heel blij 3dgn Drenthe diner Bad Bentheim HP zaterdag 17 februari 2018 Cyril Rosman Een Nederlandse hulpverleenster: „Mosul was net be vrijd van IS en hulp verleners hadden er seks met lokale vrou wen." FOTOGETTY —Vluchtelinge uit Guinea Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting Op de baan huilde Ted-Jan Bloemen donderdag de tra nen van een man die zojuist de race van zijn leven reed, en op de tribune snikte zijn vrouw Marlinde mee. Dat was niet (alleen) omdat haar man de 10 kilometer won: ze had net gehoord dat het pasgebo ren kindje van een van haar beste vriendinnen was over leden. Sander van Mersbergen Rotterdam/Pyeongchang —Marlinde Bloemen Voor maar: 3 nachten in 3* Hotel Vincents, Etten-Leur (8,0) 3 keer uitgebreid ontbijtbuffet en gratis wifi Late check-out om ÏZOO uur o.b.v. beschikbaarheid Aankomsten t/m dec. 2018. Betaal pas bij aankomst! 4* Hotel De Zeegser Duinen (8,2) 3* dS Hotel Bad Bentheim (7,7) 2 nachten incl. ontbijtbuffet 2 nachten incl. uitgebreid ontbijt lx live cooking diner Gratis wifi en parkeren 2x een 3-gangen diner Gratis wifi en parkeren Verblijf in dit gezellige familliehotel vlakbij de Biesbosch. Tip! Dagje Breda.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 4