Word ook krantenbezorger! II ad m ed |n ds af Nieuwe beschuldigingen tegen Bram S. 10 ZE STUDIEDAG IN DE HUID VAN De doodzieke Gerard Stroobants uit Antwerpen zegt voor 650.000 euro te zijn opgelicht door Bram S. uit Nieuwdorp. „Nu sterf ik misschien wel in armoede." Ik heb een autowijk en geniet van de opkomende zon, een onweersbui of y regenboog. Soms zeg ik hardop tegen mezelf: wat schitterend! Ik ben een echt ochtendmens j en de goede bij- verdienste is mooi Jj r^. meegenomen." Een wijk bij jou in de buurt Gratis de krant lezen Prima verdienste Minimum leeftijd Gemiddeld 1 tot 1,5 uur 15 jaar (afhankelijk per dag (ma t/m za) van wijkgrootte) Nep-voetbalmakelaar Bram S. uit Nieuwdorp heeft mogelijk op nieuw meerdere mensen opge licht. Tegen de Zeeuw lopen drie aangiftes bij het parket in Antwer pen. Eén van de slachtoffers, Ge rard Stroobants, zegt voor 650.000 euro te zijn gedupeerd. Bram S. ontkent de aantijging: „Ik ben hem nul komma nul schuldig." Bram S. kwam vorig jaar al in opspraak toen hij werd ontmas kerd in het tv-programma Under cover in Nederland van Alberto Ste- geman. De zelfverklaarde spelers makelaar troggelde zo'n 45.000 euro af van Ronald Colpa uit Ril land. Met dat geld zou hij talent volle voetballers aankopen die hij met veel winst weer zou doorver kopen. De verhalen bleken gebak ken lucht, oordeelde ook de recht bank. Nu loopt er opnieuw een onder zoek naar de Nieuwdorpenaar, be vestigt het Antwerps parket. „Dat onderzoek zit in de eindfase", zegt een woordvoerder. „We gaan nu bepalen wat we gaan doen: vervol gen of niet." Dat besluit laat enkele maanden op zich wachten en is af hankelijk van het aanwezige be wijs. Tot die tijd blijft Bram S. op vrije voeten. De 73-jarige Gerard Stroobants uit Antwerpen is één van de drie mensen die aangifte deden tegen de Zeeuw. Hij zegt voor 650.000 euro te zijn opgelicht. Hij raakte bevriend met Bram S. en betaalde mee bij de 'aankoop' van meerdere (fictieve) spelers. Het begon met kleine sommen geld, maar dat werden volgens hem steeds gro tere bedragen, variërend van 25.000 tot 60.000 euro, vertelt hij tegen deze krant. Stroobants: „Het is ook mijn ei gen fout. Ik geloofde hem op zijn woord. Elke keer had hij een ander excuus om niet terug te betalen. Dat geld is al allemaal terugbetaald. Ik heb nul komma nul schuld aan hem Dan zei hij weer dat Mönchen- gladbach niet kon betalen, omdat de politie daar onderzoek naar hem deed en de rekening had ge blokkeerd." De Antwerpenaar kampt met een kwaadaardige hersentumor en denkt niet heel lang meer te zullen leven. „Voor dat geld heb ik hard gewerkt. Het was bedoeld om mijn laatste jaren goed te leven. Nu sterf ik misschien wel in ar moede. Eind van dit jaar is mijn geld op." Zijn advocaat hoopt Bram S. voor enkele jaren achter de tralies te krijgen. „Maar mijn geld krijg ik nooit allemaal terug, het is zo triest." Bram S. kwam donderdag opnieuw aan bod in het tv-programma Undercover in Nederland. In de uitzending vertel den meer slachtoffers - onder wie Stroobants - dat ze waren opge licht. Jan Sipkema vertelde dat hij Bram S. 25.000 euro had gegeven voor het opkopen van zeecontai ners vol waardevolle spullen, maar nooit iets had ontvangen. En tele fonisch meldde een Goesenaar dat hij in de jaren 80 ook al was voor gelogen door Bram om te investe ren in het maken van een muziek- plaat. Alberto Stegeman confron teerde Bram S. in de uitzending met de nieuwe oplichtingspraktij ken. Bram S. weigerde een reactie te geven, behalve dat hij alle gedu peerden niet kent. Hij belde de po litie en liep snel naar zijn apparte ment. Bram S. reageert tegenover deze krant dat hij Stroobants geen geld schuldig is. „Ik heb een officiële overeenkomst voor een lening van 90.000 euro met hem. Dat geld is al allemaal terugbetaald. Ik heb nul komma nul schuld aan hem. Ik heb drie keer eerder zaken met hem gedaan voor 30.000, 40.000 en 50.000 en weer 30.000 euro en dat geld is allemaal - met rente - terugbetaald. Hij telt nu opeens al die bedragen bij elkaar op. Daar klopt helemaal niets van." De Nieuwdorpenaar zegt niet bang te zijn voor vervolging door het Belgische Openbaar Ministe rie. „Ze mogen alles onderzoeken, ik heb nooit iemand gedwongen om geld te geven. Die mensen hebben zaken met mij gedaan, en dat ging heel vaak goed. En ja soms kan het een keer verkeerd gaan, dat hoort bij zakendoen. Maar ik heb iedereen terugbetaald. Ik vind het jammer dat mijn naam nu zo door het slijk wordt gehaald." TroïlW «KAolkvki-.int Het Parool Meer info en aanmelden: Krantenbezorgen.nl Willem jlp^l krantenbezorger zaterdag 17 februari 2018 'Opgelicht voor 650.000euro' Bas Bareman Antwerpen - Bram S. Gerard Stroobants in zijn woning in Antwerpen, screenshot undercover in nederland/sbs6 GOES Leerlingen van mytylschool De Sprienke in Goes kropen gisteren in de huid van hun medescholieren. Op de school zitten leerlingen met lichamelijke en verstandelijke beperkingen. Gis teren ondervonden ze hoe het is om een andere beperking te hebben. De 15-jarige Ali Celiktas (foto), die zelf in een rolstoel zit, was voor even slechtziend. De activiteit was onderdeel van een studiedag, die door de leerlingen zelf georganiseerd was. FOTO MARCELLE DAVIDSE BRABANTS DAGBLAD EINDHOVINSDAGBLAD Tubantï.1 UCOlSlTI -J DE STENTOR DE GELOERLANDER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 46