9 CORDEJONGE wie lust ek no6 ter] K0PJC veKse MunTfHe:6? ^q\^K£77/) [nÖ^Q£R£NP6R- ClüBHMiS CLIh\G£~~Y MET HÊ6RMJKE EHIPöLATA MUFFlh Sodoku BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 08801-30210 Afval scheiden Na een bezoek aan de schei dingsarts, gevolgd door uit gebreid onderzoek, is er nu duidelijkheid omtrent het vage en uitermate dwang matige gedrag van mijn ge liefde. Ze heeft het schei dingsvirus (krant 8 fe bruari) te pakken, in hevige mate. Ze loopt naar de groene bak met een bana nenschil, in de blauwe gaat het FyfFes labeltje. Ze is in de war van een ouderwets theezakje: touwtje in de zwarte, papiertje in de blauwe en het zakje in de groene. Ai, reclameblaadjes: plastic apart, nietjes idem en het labeltje is weer pa pier. Nachtmerries over yoghurtpakken, pizzadozen, en het dopje van de tand pasta: is dat ijzer? Snijvlees? Plasticjes apart, vetrandjes in de kleine groene, zakje in de blauwe. Na vorige week is ze hele maal ingestort toen ik haar vertelde dat ik het piep kleine nieuwe groene bakje nu gebruik om 'wurrums' te steken in de Westerschelde. Ideaal met dat roostertje, kunnen ze fijn ademhalen. Zii - bijna-nietmeer. Piet Scheerders Van Vollenhovenstraat 5 Hulst Bomenkap Wanneer staat er eens een partij op die het kappen (krant 8 februari) een halt toeroept? Vele dorpen en steden in heel Nederland, zelfs een stad als Amsterdam, weten met over last van bomen om te gaan zonder dat deze gerooid hoe ven te worden. Zijn we ons, in onze gemeente Kapelle, er zo weinig van bewust dat de C02-uitstoot moet worden geneutraliseerd door groen. Kappen vóór het broedsei- zoen is de opdracht en nóg minder vogels? Het terug- planten van nieuwe boomp jes klinkt aardig al duurt het jaren voordat deze bomen de plaats in kunnen nemen van de vernielde bomen. Laat de bestuurders eens een keer het gezonde verstand ge bruiken en de natuur voorop laten staan! Annelies Brokamp Schuttershof 12 Kapelle ZB Planbureau Het jaar 2018 is voor het ZB Planbureau wel onder een ongelukkig gesternte begon nen. Eerst de publicatie van het rapport 'Staat van Zee land', waarin conclusies wer den getrokken, gebaseerd op verkeerd gebruik van cijfers en daarmee een verkeerd beeld schetsend van de leeg loop van het platteland. Nu is er de studie over de gevolgen van het afschaffen van de tol heffing Westerscheldetunnel. De genoemde gevolgen lig gen zo voor de hand, dat daar voor geen extra studie nodig is. Dat hier politieke motieven meespelen moge ook duide lijk zijn; reden waarom publi catie in een landelijk dagblad door een gedeputeerde is voorkomen (krant 8 februari). De vraag is opportuun of er nog behoefte is aan dit plan bureau! Wolter Koster Merellaan 9 Goes Jamsessie Heel jammer dat De Mug moet stoppen met de jamses sies (krant 9 februari). Het is maar één keer in de maand. De binnenstad wordt er juist zo gezellig van. Tien jaar geleden stond ik met water in de mond naar een koopwoning op de Markt te kijken. Vanwege een slechte knie durfde ik het niet aan. Even een glaasje drinken met de onderburen, leer je el kaar beter kennen, komt er ook meer begrip. Dat leek mij nu heel gezellig. Waarom gaan mensen in de binnenstad wonen als ze in alle stilte willen wonen? Ga dan aan de rand van Middel burg wonen. Irene Vijfvinkel Pres. Wilsonlaan 84 Middelburg Donorwet Vanuit de letterlijke marge van ons land, drie kilometer van de Belgische grens vandaan, wor den ook hier de politieke ont- en verwikkelingen gevolgd; het hele scala van onderwer pen komt dagelijks onze woonkamers binnen. Een jarenlang durend donatie debat, afgeschafte - bezuini ging beogende - woonvormen voor senioren, die in de prak tijk vele malen duurder uitval len, de Groningse impasse, on derwerpen die de agenda van de Kamers frequent bepalen domineren het parlementaire toneel waar debaters eindeloze oraties houden, de een nog elo- quenter dan de ander. Wat opvalt in alle dossiers is het ontbreken van pragma tisme; het accent ligt mijns in ziens meer op eindeloos gepa laver onderling, terwijl de be schikkingsrechten wellicht be ter bij de betrokken partijen zouden liggen; daar waar ze thuishoren, in de dagdagelijkse praktijk van het werkveld? Op de huidige manier krijg ik meer de indruk van een bijna pathologische logorrhoea van debaters in de Kamers. Een ernstig beeld! Monique Sturm Turkeye 16 Waterlandkerkje PZC ONLINE Esmee Visser was -4 toen Claudia Pechstein haar eerste medaille won op de Olympische Spelen (5kin 1992) zaterdag 17 februari 2018 PC UW MENING Minister Grapperhaus wil dit voorjaar een besluit nemen over een vuurwerk verbod. Op Facebook zijn de reacties daarop heel uit lopend. „In de landen om ons heen is het nog steeds te koop gelukkig, en stukken beter dan dat Mickey Mouse vuurwerk hier", zegt An- toine Schwantje. „Yeah eindelijk", zegt ArCo van de Leemkolk-West- dorp. „Zou een hoop mens- en dierenleed sche len. Gewoon via de ge meente laten afsteken." „Wie gaat dat controleren en handhaven", vraagt Wim Hengst zich af, „de politie echt niet hoor." TWITTER Bart Frouws @bartf Esmee Visser won gisteren goud bij de 5.000 meter voor vrouwen. Ze nam het onder meer op tegen vete raan Claudia Pechstein die inmiddels 45 jaar is. Voor Pechstein zat een podium plaats er niet meer in. ONLINE TOP-5 Meest gelezen op pzc.nl 1. D66-icoon Terlouw haalt in Middelburg uit naar eigen partij 2. Nandy uit Axel brengt ode aan Belgische hulpver leners na zwaar ongeval 3. Antwerpenaar (73) met hersentumor: 'Zeeuw lichtte mij op voor 650.000 euro' 4. Duitsers spekken Zeeuwse fietswinkels 5. OM eist 1,5 jaar cel tegen oud-directeur zie kenhuis Vlissingen Kijk op www.pzc.nl of @pzcredactie fl facebook.com/depzc @pzcredactie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 45