Is twee miljoen van Middelburg genoeg voor de bèta campus? Luchtverhitters olie - gas - elektro Familie Blaas wil af van hardrijders op Noordweg in Serooskerke 7 In een tijdsbestek van acht jaar zijn vijf katten van de familie Blaas doodgereden. De Noordweg moet veiliger worden. Poes Fien haalde don derdagavond nog even een frisse neus, niet wetend dat het haar laatste ommetje zou zijn. Bij het oversteken van de Noordweg in Serooskerke werd de kat van de familie Blaas geraakt door een auto. Mirjam Blaas- Francke (36) heeft een kappers zaak aan huis en was met een klant bezig toen de vrouw van de klant naar binnen rende. „'Die witte kat met vlekjes, dat is toch die van jullie?', vroeg ze. Toen ik knikte, zei ze dat het beestje net was aangereden." Fien leefde nog toen baasjes Mirjam en Jochem haar van de straat haalden. Met een gebroken bekken en gescheurd buikvlies lag de poes niet veel later op de opera tietafel van de dierenarts. Tijdens de ingreep bleek Fien toch niet meer te redden; te veel vitale orga nen waren door de klap verwoest. En dus blijft de familie Blaas voor de vijfde keer achter met een lege poezenmand (en een reke ning van 400 euro). „Fien is onze vijfde kat die door een aanrijding voor de deur om het leven is geko men", vertelt een verdrietige Mir jam. „Geen van onze poezen is ou der geworden dan twee jaar." Mirjam plaatste een bericht op Facebook, in de hoop dat de auto mobilist zich meldt. „Een ongeluk kan altijd gebeuren, maar neem dan wel je verantwoordelijkheid." De baasjes van Fien geloven name lijk niet dat de automobilist niets van de aanrijding gemerkt heeft. Zij vermoeden dat de bestuurder te hard heeft gereden en daarom is doorgereden. „Jochem was buiten bezig en hoorde de klap. Als je 30 kilometer per uur rijdt, kun je misschien nog op tijd afremmen of uitwijken, maar dat gaat niet als je met 60 door de bebouwde kom vliegt." Racebaan Wat Mirjam graag zou zien, is een veiligere Noordweg. „Het is hier een 30 kilometerzone, maar vooral 's avonds is het soms net een race baan. Dan zeggen Jochem en ik al tijd tegen elkaar: gelukkig zijn we allemaal binnen." Want dat is Mir- jams grootste angst: dat er uitein delijk een mensenleven sneuvelt Een kat is al heel verdrietig, maar een kind... daar moetje toch niet aan denken door een hardrijdende automobi list. „Een kat is al heel verdrietig, maar een kind... Daar moet je toch niet aan denken." In het verleden was er een weg versmalling in de Noordweg, net als een zebrapad. Beide zijn door de gemeente Veere verwijderd, volgens Mirjam omdat de bus er dan beter langs zou kunnen. „Niet alleen de bus kan lekker doorrijden, ook auto's hoeven geen snelheid meer te minderen", zegt Mirjam. „Het zou fijn zijn als er bij het voetgangerspaadje een zebrapad komt met een wegver smalling, zodat mensen weer vei lig kunnen oversteken." Naar eigen zeggen heeft Mirjam haar zorgen drie keer aan de ge meente Veere gemaild, maar kreeg ze geen reactie. „Ik denk dat ik nu maar eens ga bellen." Ondanks vijf gesneuvelde kat ten acht Mirjam de kans groot dat er toch weer een poes komt. En deze keer gaan de Blaasjes probe ren het beestje binnen te houden. Maar dat is niet zo eenvoudig, weet Mirjam uit ervaring. „Het is geen hond waartegen je 'blijf kunt zeggen. Er lopen hier vier kinde ren rond en dan glipt een kat heel makkelijk mee naar buiten. Maar we gaan het proberen, want vijf keer een dode kat voor de deur is wel genoeg." Een woordvoerder van de ge meente Veere laat weten de zaak in onderzoek te hebben. UCR maakte deze week duidelijk dat het zelf geen geld heeft voor uitbreiding van het college met de afdeling engineering innova- tion. De gemeente heeft daarvoor al twee miljoen euro opzij gezet. De raad moet dat geld medio dit jaar officieel toekennen, nadat UCR een concreet plan heeft inge diend. Uitbreiding van UCR is - na de bouw van een onderzoekslabora torium voor HZ, UCR en Scalda - de tweede stap naar een bèta cam pus. D66 wijst er wel op dat Middel burg niet ruim in het geld zit. Daarom wil de partij nu weten wat er van die twee miljoen euro be taald gaat worden. Alleen die extra studierichtingen? Of ook huisves ting? D66 citeert Ton Branden- barg, secretaris van Campus Zee land. „Hij heeft aangegeven dat de twee miljoen euro in fase 1 en 2 wordt uitgegeven. De bedoeling is dat de ontwikkeling daar niet stopt maar daarna leidt tot een vol waardig Bèta College. Betekent dit dat Middelburg in de opvolgende fases geen financiële bijdrage meer behoeft te leveren?" D66 wil de antwoorden snel hebben: in de commissievergade ring van dinsdag 27 februari. Dan komt de commissie algemeen be stuur om 19.30 uur bijeen in het stadskantoor. makelaar Ook succesvol verkopen? Meeuwse handelsonderneming bv Albert Plesmanweg 6,4462 GC Goes Tel.: 0113-212620 Fax:0113-232214 Email: info@meeuwse-goes.com zaterdag 17 februari 2018 WA En weer blijft de poezenmand leeg Ellen Jobse Mirjam Blaas-Francke met haar dochter Lotte voor hun huis aan de Noordweg, waar in acht jaar tijd alle vijf de katten zijn doodgereden. Eén van hen was Bibi, die links op de foto staat, foto lex de meester -Mirjam Blaas-Francke Twee miljoen euro voor de uit breiding van het University Col lege Roosevelt. Is dat dan ook echt alles wat Middelburg moet bijdragen aan de Bèta Campus Zeeland, vraagt D66 zich af. „Welke waarborgen kan het col lege van B en W geven dat de gemeenteraad in de toekomst niet voor het blok gezet wordt voor extra financi ële bijdrages?" Maurits Sep Middelburg Wegens succesvolle ver kopen te koop gevraagd: Monumentenpand Gezinswoningen Vrijstaande woningen Appartementen 2Al-kapwoningen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 43