Nummer Isabel en De Hobbyisten 3 Vandalen springen op auto's 5 Havenbedrijf beducht voor staatssteun aan voormalige fosforfabriek De sanering van Thermphos leek in kannen en kruiken, maar havenbedrijf North Sea Port twijfelt nu toch over de samenwerkingsovereenkomst met Rijken provincie. Gewonde bij ongeluk N254 Een half jaar geleden adviseerde oud-PvdA-leider Diederik Samsom dat provincie, Rijk en havenbedrijf Zeeland Seaports (inmiddels met de haven van Gent gefuseerd tot North Sea Port) elk 27,7 miljoen euro zouden steken in de schoon maak van de voormalige fosforfa briek bij Nieuwdorp. Zo zou de vastgelopen sanering uit het slop kunnen worden getrokken. Eind december ondertekenden de drie partijen hierover een finan cieringsovereenkomst. Met een sa menwerkingsovereenkomst werd nog gewacht, omdat de landsadvo caat in opdracht van Den Haag nog moest beoordelen of het om onge oorloofde staatssteun gaat. Vorige week kwam de landsad vocaat met zijn rapportage. Hij ad viseert het project in Brussel aan te melden als staatssteun. De Euro pese Commissie moet daar dan een besluit over nemen. De provincie en het Rijk schatten in dat er geen al te grote risico's worden gelopen, zei gedeputeerde Jo-Annes de Bat (CDA) gisteren in de Statencom missie bestuur. Maar North Sea Port is zo ver nog niet. Het haven bedrijf wil weten hoe de eigen ju risten daarover denken. Afgelopen donderdag is daarom de voorgeno men ondertekening van de samen werkingsovereenkomst uitgesteld. Daardoor dreigt Van Citters Be heer (VCB), het bedrijf dat is opge richt om Thermphos te saneren, in financiële problemen te komen. VCB wacht op een groter bedrag. Het is echt rekenen per dag Vorige maand hebben de provincie en het havenbedrijf allebei al 5 mil joen euro voorgeschoten. Nu is Den Haag aan de beurt. „VCB wacht op een groter bedrag", aldus De Bat. „Het is echt rekenen per dag." Als de juristen van het havenbe drijf komende week groen licht ge ven, kan de samenwerkingsover eenkomst getekend worden en is er niks aan de hand. Als ze meer tijd nodig hebben, moet het Rijk een truc uithalen om ook een voorschot te kunnen geven. De gereserveerde 27,7 miljoen euro blijkt namelijk niet op de goede rekening te staan. Daar is gis teren wel een oplossing voor ge vonden. Isabel hoefde niet lang na te denken toen De Hobbyisten haar vroegen om samen een nummer op te ne men. „Veel mensen denken dat ik één bepaalde stijl heb. Ze weten niet dat ik hiphop en R&B heel tof vind. Maar dat is de muziek waar ik zelf het vaakst naar luister. Dit nummer geeft me de kans om een andere kant van mezelf te laten zien. Ik hoop dat mensen van mijn leeftijd denken: 'oh, dat kan ze ook'. Maar het is een spontane zet, een uitstapje. Het is niet zo dat ik mijn eigen stijl loslaat." Ze is heel trots op het resultaat. „Het is een ontzet tend tof nummer geworden." „Wij willen ook onze veelzijdig heid laten zien", zegt Kevin van Gorkom van De Hobbyisten. „We willen niet alleen stoere hiphop maken, maar ook mooie liedjes. We zijn trots op deze akoestische ver sie. Isabel is niet zomaar iemand. Dit is voor ons een manier om een breder publiek aan te spreken." Isa bel: „Ik vind dat De Hobbyisten een groter publiek verdienen. Ze maken zulke toffe hiphop en R&B. Ik snap eigenlijk niet dat ze niet breder be kend zijn. Ik hoop dat ik ze met dit nummer een beetje kan promo ten." De Hobbyisten en Isabel maak ten al kennis toen ze enkele jaren geleden samen optraden in poppo dium De Spot in Middelburg. Bo- vendien hebben ze dezelfde bassist, Jaimy Manuhutu. '10 sec fame' is een nummer van de nieuwe EP van De Hobbyisten, die E.P Vloed heet. Speciaal voor de samenwer king met Isabel maakte de band een akoestische versie. De keuze voor dat nummer was toevallig. Van Gorkom: „We lieten onze num mers horen aan Isabel. Toen klikten we dit '10 sec fame' per ongeluk aan. Toen is Isabel het refrein gaan in zingen." Het nummer is Nederlandstalig. Isabel lacht breeduit. „Na The Voice of Holland heb ik gezegd dat ik nooit in het Nederlands zou zin gen. En moet je nu zien!" Ze bena drukt: „Mijn eigen muziek is in het Engels. Daar kan ik mijn gevoel en emotie beter in kwijt." Het was gisteren precies een jaar geleden dat Isabel in de finale van het televisieprogramma The Voice of Holland stond. Sindsdien heeft ze het razend druk. „Ik heb in het buitenland opgetreden, ik heb met grote orkesten en met Trijn tje Oosterhuis gezongen, ik stond op Concert at Sea en in het concertgebouw in Amsterdam. Maar ik ben ook rechten gaan stude ren, daardoor heb ik min der tijd over voor de mu ziek." De zangeres is druk bezig met twee nummers. „Als ik iets uitbreng, dan wil ik daar honderd procent achter staan. Ik wilde goed naden ken over wat ik wil. Ik ben erg enthousiast over de nieuwe nummers. We zijn een heel eind. Ik hoop dat ze voor de zomer klaar zijn. Ik ga ook een theatertour doen met mijn band. Het wordt bijzonder, meer kan ik er nu niet over zeggen." NIEUWDORP Bij een ongeluk op de Bernhardweg West (N254) bij Nieuwdorp zijn gis teren een vrachtwagen en twee auto's met elkaar in bot sing gekomen. Het ongeluk gebeurde rond 16.00 uur. Door de klap be landden de auto's in de berm. Een bestuurder raakte ge wond. De vrachtwagen lekte diesel. Om de voertuigen weg te slepen en het asfalt te reini gen werd de weg tijdelijk afge sloten. TERNEUZEN Onbekenden hebben in de nacht van don derdag op vrijdag een aantal auto's in de Zeldenrustwijk in Terneuzen vernield. Op came rabeelden is te zien hoe ie mand op een auto springt. Foto's van de auto's met flinke deuken in de motorkap worden op Facebook gedeeld. Volgens politiewoordvoerder Cristel Willems zijn er drie aangiften gedaan van vernie ling: aan de Amerstraat, de Dommelstraat en de Gouwe straat. Steeds betrof het diepe deuken in de motorkap. Het aantal zou hoger kun nen zijn. Adrie de Jonge zag in de Dommelstraat alleen al ze ker vier auto's met deuken. De Jonge's camera registreerde hoe donderdag om precies 23.37 uur een jongen op zijn auto sprong. Op de beelden lijkt het alsof een ander de ac tie filmt. zaterdag 17 februari 2018 PC Sanering Thermphos stokt Ernst Jan Rozendaal Middelburg - Jo-Annes de Bat, gedeputeerde Het ovenhuis van Thermphos. Bij Isabel Provoost denk je aan rustige liedjes, bij De Hobbyis ten aan opzwepende beats. Toch gaan die twee heel goed samen. Dat laten de zangeres en de hiphopband zien in een akoestische versie van het num mer '10 sec fame'. De videoclip is sinds gisteren te zien op You- Tube. Cornelleke Blok Middelburg Isabel speelt samen met De Hobbyisten, fotoscreenshotvideoclip Isabel Provoost. FOTO ANP KIPPA Kevin van Gorkom. FOTO MECHTELD JANSEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 41