De mooiste fly-drives 3 Leimuidense ijsclub heeft na Bob de Jong weer een kampioen: Esmee „Ik heb lekker geschaatst." Die woorden van Esmee Visser na haar gouden 5.000 meter, leiden tot gejuich van de 80 leden bij de Leimuidense ijsclub Nut Vermaak. Het clubhuis zit al een tijdje bomvol. Het zindert van de span ning. De leden van ijsclub Nut Ver maak komen om te juichen voor hun Esmee Visser. Nog even. Nog een paar ritten en het feest is compleet. Als Esmee Visser aan haar rondjes begint, stijgt de temperatuur in het clubhuis. Het enthousiasme neemt met elk rondje toe. Ze zet de snelste tijd neer. Maar de grote concurrenten moeten nog. Het nagelbijten en adem inhouden kan beginnen. Het blijft tot het allerlaatste rondje van Sabli- kova spannend. Dan gaat het dak eraf. Heya, Heya, Esmee! Supporters val len elkaar in de armen en menig traantje vloeit. „Supermooi", zegt voorzitter Peter-Paul Adriaansen. „Dit zijn de vijfde Olympische Win terspelen waar ons duppie een me daille haalt. Wie zegt dat ons na!" Dringen Al vanaf de eerste rit van de 5 kilome ter, die van Annouk van der Weijden, was het dringen geblazen in het clubhuis, dat de naam draagt van Bob de Jong. De Jong is tot nu toe de aller bekendste schaatser van Nut Ver maak, dat in 1904 werd opgericht. Bij vier opeenvolgende Olympische Spe len haalde De Diesel eremetaal op de 10 kilometer. In de dweilpauze wordt via skype contact gelegd met de schaatsarena. Dorpsgenoot Bob de Jong, nu coach van de Zuid-Korea- nen, komt even voor de camera om de groeten te doen aan het thuisfront. Een gejuich klinkt op. De directe familie van Esmee Vis ser zit in Zuid-Korea op de tribune omringd door enkele meegereisde clubleden. Haar vader, Gerard Visser, bekeek de race in een kroeg in Hille- gom. De plek waar hij keek hield hij tot het laatst geheim. Voor en tijdens de race wilde hij liever niet gestoord worden. De lange vliegreis naar Zuid-Korea zag hij niet zitten. „Een uurtje vliegen gaat nog, twee uur ook nog wel. Maar tien uur? Ik had al ge lijk gezegd dat ik niet mee zou gaan. Dat vond ze niet erg." Visser, behalve vader van Esmee, ook een van haar jeugdtrainers bij Nut Vermaak, loopt voorlopig nog wel even 'met de borst vooruit'. „Drie maanden geleden was ze nog een goede subtopper, nu is ze olympisch kampioen. Dat is ongelooflijk." Junior De club is ongelofelijk trots op Es mee. Bij de ijsclub, waar ze op 7-ja- rige leeftijd het schaatsen onder de knie kreeg, kennen ze haar als be scheiden. „Esmee staat met beide be nen op de grond", zegt trainer Rob Ligtenberg (54), die Esmee als C-ju- nior onder zijn hoede had. „Als ju nior was ze heel gedreven, perfectio nistisch en niet snel tevreden. Ze legde de lat voor zichzelf heel hoog. Zag ik dat ze talent had? Ja. Esmee stond vrij snel goed op haar schaat sen en mocht vrijwel direct een paar groepjes hoger schaatsen. Ze was een schaatsster van de lange adem. Net als onze Bob de Jong." Dat bleek onder meer tijdens de Am- Ze was een schaatsster van de lange adem. Net als onze Bobde Jong stel- en Aartocht, een jaarlijkse pres tatietocht in de ijshal van Leiden. „De jeugdschaatsers krijgen dan de kans om in een uur zo veel mogelijk rond jes te schaatsen en de meeste stem pels te vergaren. In 2005 reed Esmee bij de 9- en 10-jarigen 54 rondes, ruim 13 kilometer. Slechts een jongen reed één rondje meer", vertelt haar oud-trainer. „Esmee is haar duppie trouw", zegt voorzitter Peter-Paul Adriaan sen. „Ze is lid van de jeugdcommissie en als er wat georganiseerd moet worden, is ze van de partij. Uiteraard kan ze niet bij alle vergaderingen aanwezig zijn. Maar dan praat ze mee via de iPad." Voorzitter Peter-Paul Adriaansen verwacht dat de gouden medaille zal zorgen voor nieuwe aanwas van jeugdleden. „Een hoop nieuwe kin deren, dat betekent een geweldige energiestoot voor onze club." Inclusief all-in autohuur (€0 eigen risico). Een compleet gevoel van vrijheid! Kras.nl of bel 088-0885 886 (£ü$2&v zaterdag 17 februari 2018 GO Nagelbijten, en dan het dak eraf Hans-Paul Andriessen Leimuiden De ontlading is groot in het clubhuis van Nut Vermaak, de ijsclub van Esmee Visser, foto peter franken - Rob Ligtenberg, trainer Kras.nl/38866 Kras.nl/36621 Kras.nl/62338 ANVR Prijzen per persoon o.b.v. 2 personen exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds Schatten van Andalusië Kleurrijk Madeira Magisch Marokko Best of Florida Terceira, Faial Sao Miguel HHHn I 'VN-AU,..., O.a. Sevilla, Córdoba en Granada Route langs alle hoogtepunten Klantbeoordeling 8,0 Verken o.a. Funchal en Santana Kleurrijke en ongerepte natuur Klantbeoordeling 8,1 Ontdek de koningssteden Prachtige moskeeën en paleizen Ongerepte natuur en watervallen Op eigen tempo Florida verkennen Met o.a. Miami en de Everglades Klantbeoordeling 8,3 Drie bijzondere Azoren-eilanden Vulkaanmeren en pittoreske dorpen Inclusief 2 binnenlandse vluchten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 3