Voor even terug in 1953 Noord-Beveland weigert schadevergoeding voor project Doeleman Isabel Provoost werkt samen met De Hobbyisten Didi de Vries 'Voetbalmakelaar' Bram S. weer verdacht Dat het plan voor de Zeeuwse Lagune kon worden afgeschoten, hoort bij het ondernemersrisico. Dus is een schadevergoeding niet op zijn plaats. zaterdag 17 februari 2018 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl Artiesten maken akoestische versie en videoclip van '10 sec fame' Hotel de Schouwse Boer in Nieuw-Haamstede is tijdelijk om getoverd tot rokerig café. Het is één van de decors van de film die Tjeerd Muller maakt over de gevolgen van De Ramp voor het Schouwse buurtschap Schelphoek. zeeland 4 sluit haar uitstapje af in de Vestingcross 73-jarige Gerard Stroobant doet aangifte wegens oplichting Ernst Jan Rozendaal Wissenkerke Burgemeester en wethouders van Noord-Beveland vinden een scha devergoeding voor het afgeschoten plan de Zeeuwse Lagune niet op zijn plaats. Dat stellen ze in reactie op een bezwaarschrift van initia tiefnemer Marco Doeleman. Na een spannende vergadering stak de gemeenteraad van Noord- Beveland begin oktober een stokje voor de aanleg van de Zeeuwse La gune, een plan voor vier eilanden met daarop een hotel en 95 appar tementen, bij de Veerse Dam. Ini tiatiefnemer Doeleman reageerde met een uitgebreid bezwaarschrift en dreigde met een schadeclaim. Volgens de Zeeuwse Lagune schendt de gemeente een eerder gesloten overeenkomst over het re creatieproject. Het plan zou boven dien niet in strijd zijn met lande lijke en provinciale regels en afspra ken. Verder zou de maatschappe lijke onrust geen goede reden zijn om het plan af te blazen. Ook zou den er geen alternatieven voor het project zijn. Komende donderdag geeft de ge meenteraad een definitieve klap op het besluit van begin oktober. De bezwaren van de Zeeuwse Lagune hebben het college in ieder geval niet van gedachten doen verande ren. Een voor een worden ze weer legd. Kustvisie Het gemeentebestuur geeft aan dat nooit een garantie is gegeven dat voor het recreatieproject een bouw vergunning zou worden verstrekt. Weliswaar hebben Veere en Noord- Beveland in 2011 een intentieover eenkomst gesloten met de Zeeuwse Lagune, maar de gemeenteraad heeft het laatste woord. Die heeft vastgesteld dat de afgelopen jaren de regelgeving van de provincie strenger is geworden. Het plan druist in tegen de provinciale ver ordening en tegen de mede door Noord-Beveland ondertekende Er zijn geen redenen om ondernemersrisico's voor rekening van de gemeenschap te brengen - College Noord-Beveland Kustvisie, omdat de eilandjes het uitzicht vanaf de Veerse Dam be lemmeren. Een recent onderzoek van bureau Plan Project onder streept dat nog eens. Uit een onder zoek van datzelfde bureau bleek vo rig jaar september al dat er wel de gelijk andere, zelfs betere locaties bestaan voor de Zeeuwse Lagune. Volgens het college is niet alleen de maatschappelijke weerstand te gen het project groot, maar is in de loop van de tijd ook de steun bij de provincie en de gemeente Veere af gebrokkeld. Als de raad donderdag vasthoudt aan zijn besluit om de aanleg van de eilandengroep niet toe te staan, is er geen aanleiding om de Zeeuwse La gune compensatie aan te bieden, vindt het college. Er is sprake van 'normaal ondernemersrisico'. „Het maken van kosten voor het ontwik kelen van plannen die uiteindelijk op niets uitlopen, behoort tot het risico dat een ontwikkelaar neemt bij het initiëren van dergelijke plannen. Er zijn geen redenen om ondernemersrisico's voor rekening van de gemeenschap te brengen." tz ZEELAND5 ZEELAND 20 ZEELAND 10 'Geen geld Zeeuwse Lagune'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 37