Eenkhoorn moet vertrouwen terugwinnen WmÈ ttn 31 Federer oudste nummer 1 ooit na winst op Haase in Rotterdam Thomas grijpt de macht Slegers (29) stopt ermee FC Utrecht haalt Boymans UITSLAGEN Roger Federer heeft zich gekroond tot de nieuwe nummer 1 van de wereld. Uniek met zijn 36 jaar. Maar de honger van de beste tennisser aller tijden is nog niet gestild. De Zwitser wil 100 titels. De kwartfinale tussen Roger Fede rer en Robin Haase in Ahoy is een wedstrijd voor de eeuwigheid ge worden. Bij het ABN AMRO WTT kroonde Federer zich na drie sets tot de nieuwe nummer 1 van de we reld. De oudste ooit. Federer: „Nummer 1 worden is de ultieme prestatie in onze sport en naarmate je ouder wordt kost het dubbel zo veel moeite." Ruim vijfjaar geleden was hij het voor het laatst. De confrontatie tussen de popu lairste tennisser ter wereld en de beste uit Nederland zorgde voor ge wetensnood op de tribunes in Ahoy. Aan de gespannen stilte tus sen de punten was te merken dat dit een tennisavond was waar his torie kon worden geschreven. Maar in zijn jacht op de eerste plek van de wereldranglijst leek Federer serieus in de problemen te komen. Haase wist in de negende game de service van de Zwitser te breken en voor het eerste in zijn carrière een set van Federer te winnen. De u.000 toeschouwers leken maar moeilijk te kunnen beslissen wat ze wilden zien. Een Neder landse stunt of een historisch ten- nismoment in Rotterdam? Tegen over elke 'come on Federer' rolde een 'Kom op Robin' van de tribunes. Uiteindelijk besliste Federere met zijn klasse dat het bomvolle Ahoy weinig kon dan voor hem op de Meeste weken op één banken te gaan staan. Na de tegen slag in de eerste set trakteerde hij het publiek op zijn beste spel van de afgelopen dagen en liet Haase kans loos. Na anderhalf uur stond de be vrijdende 4-6,6-1,6-1 op het bord. Nog zonder hoofdband, maar met geblondeerd haar kwam hij in 1999 voor het eerst in Ahoy. Met een wildcard - net als dit jaar - haalde hij de kwartfinales. „Dat was toen een droom die werkelijk heid werd. Ik dacht nog niet ver vooruit. Ik was alleen bezig met of ik de top 100 zou kunnen halen." Negentien jaar later heeft Federer alles gewonnen wat er te winnen is. Zijn palmares is oneindig lang, hij heeft meer records dan welke ten nisser dan ook. Met 20 Grand Slam- Oudste nummer één titels is het al lang geen vraag meer wie de beste aller tijden is. Maar Fe derer verbaast zichzelf nog altijd, bleek drie weken geleden toen hij in de finale van de Australian Open Marin Cilic versloeg. Hij hield het niet droog. „Mijn sprookje blijft maar duren." Nog één record Maar de honger van Federer is ook na het veroveren van de nummer 1- positie nog niet gestild. „Zo lang ik speel, wil ik titels winnen. Ik heb nooit gezegd dat het een specifiek doel is, maar nu ik op 96 titels sta zou 100 wel extreem cool zijn. Toen ik in 2001 in Milaan mijn eerste titel veroverde, had ik nooit gedacht dat ik dat zou kunnen. Nu ben ik 95 ti tels verder. Dat laat vooral zien dat ik niet had kunnen indenken dat mijn carrière zo zou lopen." Stel dat Federer zich ook door de halve finales slaat, dan kan hij mor gen zijn 97ste titel winnen. Nog drie tot de magische grens van 100. Er is geen reden om te twijfelen dat het Federer niet zou kunnen luk ken. Grote kans dat zijn honger dan nog niet is gestild, aangezien er nog één tennisser is die meer won dan Federer: Jimmy Connors met 109 titels. Nog één record dat lonkt. In de Ruta del Sol kijkt Pascal Eenk hoorn (21) bij vlagen zijn ogen uit. Nog nooit reed hij een wedstrijd van zo'n hoog niveau en nu ziet hij ineens Chris Froome en Mikel Landa. „Die jongens ken ik alleen van tv. Het is mooi en speciaal om nu naast of in de buurt van die mannen te rijden." In december, tijdens het trai ningskamp van Lotto-Jumbo in het Spaanse Girona, ging hij zwaar in de fout. Samen met Juan José Lo- bato en Antwan Tolhoek greep hij naar de slaapmiddelen Noctamid en Stilnoct. Zonder toestemming van de ploegleiding, die juist strikt wil toezien op het medicijngebruik van de renners. De woede en ver ontwaardiging binnen de ploeg was groot. Het contract met de Spanjaard Lobato werd ontbonden, terwijl Tolhoek en Eenkhoorn door de ploeg twee maanden werden ge schorst. Eenkhoorn, afgelopen winter overgekomen van het BMC Devel- opment Team, is blij dat hij een tweede kans krijgt. Want, zo ver volgt de talentvolle tijdrijder: „Het was gewoon een hele domme fout. Ik weet nog steeds niet waarom ik het heb gedaan. Het was geen ge plande actie, en er zat ook niet veel gedachte achter. Het gaat tijd nodig hebben om het vertrouwen binnen zo'n grote ploeg terug te winnen." Dat zegt ook Addy Engels, zijn ploegleider hier in de etappekoers door Andalusië. „Pascal en Antwan zijn er nu weer bij, maar ze zijn niet voor honderd procent terug. Ze hebben ons vertrouwen geschaad en dat moet weer groeien." Vandaag gaat Eenkhoorn niet meer van start in de Ruta del Sol. De ploeg heeft hem nodig in Abu Dhabi, waar ook Tolhoek zijn ren tree maakt. Op donderdag maakte Eenkhoorn een goede indruk door vooruit te rijden met de kopgroep. En zo liet hij deze week eindelijk zien waarom Lotto-Jumbo hem voor drie heeft vastgelegd. zaterdag 17 februari 2018 PC WIELRENNEN Geraint Thomas heeft de derde etappe, een individuele tijd rit, gewonnen in de Ronde van de Algarve. De Brit van Sky verstevigde zijn lei derspositie, die hij donder dag overnam van sprinter Dylan Groenewegen. Van daag zijn de sprinters weer aan de beurt, waarna de ronde morgen eindigt met een heuvelachtige slotrit. VOETBAL Renée Slegers (29, foto) heeft besloten nu al een punt te zetten ach ter haar voetballoopbaan. De Brabantse middenvel der had veel te maken met blessures, maar kwam des ondanks tot 55 interlands (vijftien doelpunten) voor Oranje. „Veel meisjes dro men ervan om ooit het shirt van Oranje aan te mogen trekken en ik ben trots dat ik dit heb mogen doen." Door blessures miste ze zowel het WK 2015, als het EK van afgelopen zomer. VOETBAL FC Utrecht gaat Ruud Boymans terughalen. De 28-jarige spits is trans fervrij, nadat hij bij Al Sha- bab uit Dubai in de Ver enigde Arabische Emiraten op een zijspoor raakte. De voormalige publiekslieve ling die tussen 2014 en 2016 al voor FC Utrecht speelde, sluit op 1 maart aan bij de eredivisionist. TENNIS Mannen. ABN Amro WTT, kwartfinales: Federer (Zwi/1) - Haase (Ned) 4-6 6-1 6-1, Dimitrov (Bul/2) - Roeblev (Rus) 6-3 6-4, Goffin (Bel/4) - Berdych (Tsj/6) walk-over. Vrouwen. Doha, kwartfinales: Wozniacki (Den/1) - Kerber (Dui/8) 7-61-6 6-3, Halep (Roe/2) - Bellis (VS) 6-0 6-4, Muguruza (Spa/4) - Garcia (Fra/7) 3-6 6-1 6-4. WIELRENNEN Ronde van de Algarve, 3de etappe: 1. Thomas (GB) 20,3 km in 24.09, 2. Cam- penaerts (Bel) +0.11,3. Küng (Zwi) +0.19, 13. Mollema (Ned) +1.01. Klassement: 1. Thomas 10.01.58, 2. Kwiatkowski +0.22,3. Oliveira +0.32, 6. Mollema +1.01. Ronde van Andalusië, 3de etappe: 1. Modolo (Ita) 166 km in 3.48.17, 2. Bar- bero (Spa), 3. Soto (Col), 5. Hofland (Ned) allen z.t. Klassement: 1. Poels (Ned) 12.48.05,2. Sanchez (Spa) +0.03,3. Wel lens (Bel) z.t. Ronde van Oman: 4de etappe: 1. Cort Nielsen (Den) 117 km in 2.57.36, 2. Visconti (Ita), 3. Bettiol (Ita), 23. Terpstra (Ned) +0.18. Klassement: 1. Van Avermaet 15.54.20,2. Loetsenko (Kaz) +0.09,3. Haas (Aus) +0.13,21. Terpstra +1.43. Onstilbare honger Daan Hakkenberg Rotterdam Na de winst op Robin Haase schreef Roger Federer geschiedenis en is de 36-jarige Zwitser nu de oudste nummer 1 ooit. foto pro shots RogerFederer Pete Sampras Ivan Lendl Jimmy Connors Novak Djokovic John McEnroe Rafael Nadal Roger Federer André Agassi Rafael Nadal Jimmy Connors Ivan Lendl Andy Murray Door het gebruik van slaapmid delen stond zijn contract bij Lotto-Jumbo op het spel nog voor Pascal Eenkhoorn ooit voor de ploeg had gereden. Na een schorsing van twee maanden maakt hij nu toch zijn debuut. Pim Bijl Otura sp Pascal Eenkhoorn. fotocorvos

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 31