DRIE KEER VISSER Esmee Visser hoopte op Peking 2022, maar vier jaar eerder is ze ineens al 24 Held van het weekend: Lee Sang-hwa Zes weken geleden wist ze nog niet eens wanneer de Olympische Spelen nou precies waren. Gisteren werd Esmee Visser (22) olympisch kampioene op de 5000 meter. OLYMPISCHE SPELEN PYEONGCHANG 2018 beetje kriegelig van, hoor. Het maakte me zenuwachtig. Ik heb niet heel goed geslapen." Er is niet veel van te merken op de dag van de 5000 meter voor vrouwen. Visser kan haar lach niet verbergen als ze het stadion bin nenloopt, gevolgd door een camera. Dit is het, ze is op Olympische Spe len. Ze hoopte altijd dat ze er ook een keer aan mocht deelnemen. Misschien in Peking 2022, als het al lemaal een beetje meezat. Dat ze de Spelen van Pyeong- chang in 2018 zou halen, zat niet in de planning. Het doel, vóór dit sei zoen: een keer een wereldbeker wedstrijd rijden. Toen ze zich zes weken geleden - bijna per ongeluk - voor de Olympische Spelen plaatste op het OKT in Heerenveen, vroeg ze haar coach wanneer die wedstrijden nou ook alweer plaats vonden. Van Zuid-Korea kon ze zich geen voorstelling maken. „Dit wordt mijn eerste verre reis", zei ze. Schoolreisje Esmee Visser in Zuid-Korea - het klinkt als een schoolreisje. Alsof ze nog jonger is dan ze is, nog jonger dan ze eruit ziet. Ze keek in Gang- neung rond met grote ogen, ze vroeg aan Sven Kramer of ze een stukje achter hem aan mocht schaatsen tijdens een training en ze viel met ontbijt en al op de vloer van de eetzaal in het olympisch THIJS ZONNEVELD Donderdagavond, toen ze in haar bed lag, durfde ze heel even te dro men. Ze zag zichzelf over de baan glijden, ze hoorde het publiek haar naam schreeuwen. Misschien, heel misschien, zou ze wel een bronzen medaille winnen. Ze dacht aan wat ze zou zeggen tegen de camera. En ze zag zichzelf op het podium van het Holland House dansen. Daarna kneep Esmee Visser zich zelf in haar arm. „Ik werd er een zaterdag 17 februari 2018 Esmee Visser is de derde medail lewinnaar met die achternaam. Ria Visser (I) won in 1980 zilver op de 1500 meter, Leo Visser haalde in totaal één keer zil ver en drie keer brons in 1988 en 1992. De Duitser Sven Fischer ver overde zelfs acht plakken. Na haar olympische titels van 2010 en 2014 kon ze al niet meer nor maal over straat in Seoel. Maar als schaatsster Lee Sang-hwa morgen voor de derde keer op een rij de 500 meter wint, in eigen land nota bene, dan zal haar populariteit in Korea ongekende vormen aannemen. Alleen Bonnie Blair voltooide deze trilogie ooit: tussen 1988 en 1994. @thijszonneveld Gangneung

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 24