Maak je volgende vakantie bijzonder! Karin's 23 verbazing zeiden ze: dat is te regelen. Dat voelde als een groot cadeau." Grote tochten hadden ze al ge maakt, eerst met de kotter en la ter met de zeilboot. Bretagne. Zuidwest-Engeland. Noorwe gen. De Oostzee. „Sinds we weten dat we de oversteek gaan maken, proberen we alles uit. Zonnepanelen, windenergie, automa tische besturing. De energievoorziening is heel belangrijk, want je hebt nu eenmaal geen kabeltje naar 220 volt." Ondertussen liepen de reacties van vrienden en bekenden uiteen. Was dit de ultieme huwelijkstest, zo sa men op een bootje? „Haha, die vraag heb ik vaker gehoord. Dat je op zo'n bootje geen kant op kunt, maar dit is waar ik me het minste zorgen over maak. Renske en ik hebben afgesproken dat we het doen zolang we het allebei leuk vinden." Zoon Sam (26) en dochter Suzie (22), al een paar jaar het huis uit, gunden hun ou ders het avontuur. „Moeten jullie doen, zei den ze. Ze weten dat dit een oude droom van ons is." Niet ingewikkeld Wat misverstanden die hij uit de weg wil rui men. „Mensen denken dat je alleen maar op zee zit. Niet dus. Sterker nog, we zeilen het eerst naar het zuiden. Frankrijk, Portugal, Ma rokko. De Kaapverdische Eilanden. Vandaar maken we de grote oversteek, maar dat is pas in december. Overigens komen de kinderen in augustus langs in Portugal. Daar vie ren we mijn zes tigste verjaar dag." De oceaan over met een zeilboot, tweeënhalve week. Natuur lijk vinden Pieter Jan Ha gens en zijn «T Renske dat span nend. „We heb ben een eenvou dige boot, een klas sieke Victoire. Zo wei nig mogelijk ingewik kelde dingen, maar we heb ben alles aan boord. Goede plaatsbepalingsapparatuur, satelliet communicatie, reddingsvlot. Vuurpijlen. Maar we moeten ook weer niet doen alsof we een stel ontdekkingsreizigers zijn. Duizenden zeilers maken jaarlijks die oversteek, som mige zelfs met kleine kinderen. Het is niet uniek maar zo voelt het voor ons wel", vertelt Hagens voor wie zijn leven er vanaf juni heel anders uitziet. „Je bent met basale dingen be zig. Waar komt de wind vandaan? Hoe navi geer je? Waar gaan we heen? Je leeft met de dag, in het moment. Veel buiten, in de natuur, op zee. Mooie plekken, andere mensen, nieuwe verhalen. Kijk, ik doe het niet omdat ik het leven hier niet leuk vind. Ik heb fantas tisch werk, maar het is een heel aantrekkelijk idee om een tijdje in een heel ander leven te stappen." O Kleinschalige accommodaties Altijd inclusief: vlucht verblijf huurauto weg van de massa Wil jij tijdens je vakantie weg van de massa op ontdekking gaan en zelf je tempo bepalen? Zoek je rust, ruimte en vooral geen gedoe? Kijk dan op www.karinschoice.nl Villa's met privé zwembad Boutique hotels Originele appartementen www.karinschoice.nl 020-UU99U70 f fe <2^ zaterdag 17 februari 2018 GO Even in een andere wereld 4, 1 Pieter Jan Hagens aan boord van zijn boot. PRIVÉFOTO ■4 In zijn rol als presentator. FOTO REMKO DE WAAL/ANP Portugal - Algarve - Albufeira Appartementen Vila do Castelo Griekenland - Lesbos - Golf van Gera Appartement Villa Ariadni Ml»* SCR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 23