Amusement ^m^wnsc,an?'?*oCte 22 M tXG*tóe,ndeka°'%J; *9 deze z, Gr&uitenW^6 ANGELA KIJKT TV Ha, het was een poosje stil, maar nu laait- ie ineens weer op: de discussie of de pu blieke omroep wel of geen amusement moet uitzenden. Er circuleert een lijst op het ministerie van OCW met programma's die zich in de gevarenzone bevinden, zoals Bed&Breakfast, Eén Tegen 100, Smaakt naar Meer en de terugblikspecials van Boer Zoekt Vrouw. Die programma's zijn niet informatief, cultu reel of educatief genoeg óf trekken alleen maar oudere kijkers. Het is dat het onderzoek zich op 2016 richtte, anders had de veelvuldig be schimpte Curling Quiz er vast ook op gestaan. Met Wietze je droom achterna Jim winnaar TheVoice INTERVIEW PIETER JAN HAGENS Het>N®S ,6* \>e 2>& Huwelijkstest Nee, Hagens gaat niet in zijn eentje. „Daar moet ik niet aan denken. Ik heb groot geluk dat mijn vrouw Renske mee wil", haast hij zich te zeggen om vervolgens zijn werkgever uitgebreid te prijzen. Pieter Jan Hagens ziet zich nóg zitten aan tafel met de directie van AVROTROS, nu alweer anderhalfjaar gele den. „Het was een gewone contractbespre king met de directeuren Eric van Stade en Remco van Leen, die nu SBS 6 zit. Ik dacht: ach, ik kan 'm in ieder geval stellen, die vraag. Of ik weg kon voor een jaar. Tot mijn grote Het is de geborgenheid van de boot die me zo bevalt. Maar het is ook opletten, zeker op zee Het grappige is dat voor de discussie over publiek amusement hetzelfde geldt als voor Mart Smeets of de pruik van René/Renate van der Gijp. Je bent hartstochtelijk vóór of je bent faliekant tegen. De puriteinen vinden dat de NPO de zenders moet vullen met louter Tegen- /ichf-documentaires en Buitenhof en dat Vrije Geluiden eigenlijk al op het randje is. Aan de an dere kant heb je de rekkelijken die geloven dat er voor elk wat wils hoort te zijn en dat Droom huis Gezocht prima naast Door Het Hart van China kan bestaan. Drie keer raden tot welke groep ik behoor. Het is goed dat de publieke omroep kritisch wordt beoordeeld op wat ze wel of niet uit zendt. Maar laat NPO r, 2 en 3 alsjeblieft niet te elitair worden en voor een klein deel van de be volking. Van het rijtje ter discussie gestelde programma's kan ik moeiteloos argumenten aandragen waarom ze wél publieke waarde hebben. Bed Breakfast brengt nationale fol klore en cultuur op een laagdrempelige manier, Smaakt naar Meer een de Hollandse thuisbak- cultuur en de terugblikspecials van Boer zoekt Vrouw hebben net zo'n samenbindend effect als het collectief speculeren over wat er aan de hand is met Sven Kramer. Daarnaast is het nu eenmaal de realiteit dat er tegenwoordig voor namelijk 40-plussers voor de tv zitten. En nu niet gaan lachen, maar zelfs Curling Quiz kan ik verdedigen. Het trekt namelijk een uiterst moeilijk bereikbare groep kijkers: de échte jongeren. Mijn zoon van 9, die zelfs voor Wie is de Molniet opkijkt van YouTube, legde hiervoor wel de iPad opzij. Hij vond het 'het leukste tv-programma sinds tijden'. Alleen met Eén tegen 100 heb ik moeite. Niet omdat dat niet educatiefis, maar omdat het zo'n overduidelijke reclamespot is voor de Postcode Loterij. Dat hoort dus niet bij de NPO. Quote van de dag Ik haat het als persoon zeggen: Oké,jij bentaf! mensen naar een première gaan in een spijkerbroek. Dan wil ik tegen zo'n Elf jaar was Pieter Jan Hagens (59) toen hij met zijn ouders op va kantie ging met een boot. Een week lang voeren ze met een oude motorschuit over de Friese meren. „Ik denk dat het zaadje daar geplant is. Ik vond het zo onge looflijk leuk. Dat gevoel is eigenlijk nooit meer weggegaan." Bijna een halve eeuw later is die fascinatie voor het water alleen maar groter geworden en staat de man die wij kennen als ra dio- en televisiepresentator voor een grote oude droom: een zeereis van veertien maanden met zijn gade Renske. „Ik ben ooit begonnen met het lezen van verhalen van zeezeilers naar verre oorden. Daar kon ik niet zo goed meer mee ophou den en ja, op een gegeven mo ment heb je een hele boeken kast vol. Dan ga je er langzaam aan denken om dat zelf ook eens te doen." Ze varen al jaren, eerst met een kotter en 'pas sinds 2oro met een zeilboot. „Wat ik daar fijn aan vind: je hebt je hele hebben en houwen bij je, als een varend huis. Het is de gebor genheid van de boot die me zo bevalt. Tegelijkertijd is het ook opletten, zeker op zee. Het is niet zonder risico, en dat heeft ook iets avontuurlijks." Pieter Jan Hagens, we ken nen hem van Netwerk, Twee- Vandaag, EenVandaag, Bui tenhof en natuurlijk Wie is de Mol? Geen pro gramma's die een on middellijke link leggen met avontuur en rei zen. Mensen - buiten zijn inner circle - waren dan ook verrast door het bericht dat de pre sentator meer dan een jaar lang de woelige baren gaat trotseren. „Sommigen waren toch wel verbaasd. Ga jij dat doen? Kun je dat wel? En heb je geoefend?" zaterdag 17 februari 2018 TELEVISIE Wietze de Jager presenteert in april op Net 5 Je droom ach terna-, een Frans kasteel. Koppels strijden om de droombaan van kasteelbeheer der in het Nor- mandische plaatsje Quiné- ville. Experts van het kasteel vormen de jury. MUZIEK Zanger Jim van der Zee heeft gisteravond het achtste seizoen GO van het pro gramma The Voice of Holland gewonnen. Hij versloeg zijn medefinalisten Samantha en Nienke. Anouk was zijn coach. Hij krijgt een platencontract. Holly-Mae Brood in Grazia SURINAME Dennis Jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 22