'Op nieuwe plek zijn we veel zichtbaarder' Een keer een duurdere jas aan en gelijk is-ie weg Luchtverhitters olie - gas - elektro Geen keuze voor raad uit meer plannen dorpshuis De Griffioen i 7 VIJF VRAGEN AAN JANNIE VAN VUGT De huidige bibliotheek zit toch een beetje verstopt Carnaval is een lange traditie in de Zak van Zuid-Beveland. Maar misschien wel net zo traditioneel is het ge geven dat menig feestganger aan het eind van de avond zonder, of met de verkeerde jas naar huis gaat. Zo is er het verhaal van een jonge dorpeling die dat afgelopen weekend ook overkwam. En niet één keer, maar op drie avonden keerde hij met een andere jas huiswaarts. Bij tapperij 's Lands Welvaren in Kwadendamme weten ze er al les van. Na het carnaval zijn er niet minder dan 41 jassen blijven liggen. In het carnavalsweekend stond er een grote tent voor het café, die vrijdag (2.000) en zater dag (2.500) veel bezoekers trok. Gistermiddag konden de achter gebleven jassen worden opge haald. Ineke Swinkels van de tapperij heeft 'al veel berichtjes gekregen', zegt ze. „Eentje vroeg of ik een zwarte jas had gevonden... Daar ligt het hier vol mee!" Ineke Swinkels bewaart de jas sen die overblijven nog drie maanden. Daarna gaan ze weg. Omdat er een jongen binnen komt die ook al op zoek is naar een zwarte jas, besluit ze op kleur te gaan sorteren. Dan rinkelt er ergens wat. Ineke voelt in de zak ken van een jas en vist er gele muntjes uit. Ze grijnst: „Daar had-ie nog vijf biertjes van kun nen halen!" Even daarvoor loopt Sander uit Yerseke met een jas in zijn hand de tapperij uit. Hij heeft pech en mazzel tegelijk. De jas van zijn maat heeft hij snel gevonden, maar zijn eigen jas ligt niet tussen de stapel binnen. „Ik kom hier al vier jaar met carnaval en het gaat altijd goed met die jassen. Nu had ik een duurdere aan dan anders en gelijk is-ie er vandoor. Daar door heeft hij wel even in de kou gestaan, wachtend op een taxi. „En omdat de politie de straat af sloot, moesten we nog het dorp in lopen ook." Omdat ook van daag en morgen de jassen nog op gehaald én teruggebracht kunnen worden, besluit hij om zondag nog een keer langs te komen. Wie weet ligt-ie er dan wel tussen. Bril Ondertussen gaat de telefoon in de tapperij. Uitbater Nico Peeters fronst zijn wenkbrauwen. „Nee, ik heb geen bril gevonden. Wel een zonnebril!" Hij hangt op en schudt zijn hoofd. „Hoe kun je je bril nou vergeten?" Meeuwse handelsonderneming bv Albert Plesmanweg 6,4462 GC Goes Tel.: 0113-212620 Fax:0113-232214 Email: info@meeuwse-goes.com Ook succesvol verkopen? Een jaar geleden wisten inwoners van het dorp middels luid protest de sluiting van het dorpshuis af te wenden. Ze kregen van het college de kans met een eigen toekomst plan voor de voorziening te ko men. Een stuurgroep met inwo ners koos voor het plan 'Herberg De Griffioen' van Diederik en Marjan Geijs. Zij krijgen de kans om naast de maatschappelijke ook wat commerciële activiteiten als een restaurant en bed&breakfast te ontplooien. Het echtpaar gaat het dorpshuis huren van een nieuwe stichting. Die krijgt het gebouw (minus de gymzaal) voor een symbolisch be drag van de gemeente. Het college vraagt de raad ook drie ton uit te trekken voor achterstallig onder houd. De PvG wil ook de andere inge diende plannen zien, waaronder dat van de huidige beheerder. Dat zou nodig zijn om een goed besluit te kunnen nemen. Stuurgroep Wethouder Loes Meeuwisse ziet die noodzaak niet echt. Zij be schouwt het door de stuurgroep uitgekozen plan als de keuze van het dorp. „Het werd breed gedra gen tijdens een informatieavond. Het is niet zo dat wij als gemeente kunnen kiezen uit de plannen." Desondanks wil ze de stuurgroep vragen of de andere plannen kunnen worden ingezien. „Maar ik garandeer niets." zaterdag 17 februari 2018 BH Rob Paardekam De kogel is door de kerk. De openbare bibliotheek in Goes verhuist van de Oostwal naar een stek aan het Kolveniershof. In de schil rond de parkeerga rage, tussen kledingwinkel Takko en galerie Oostinga Other Art, kunnen mensen straks te recht op 800 vierkante meter. Daarmee wordt de nieuwe bi bliotheek een stuk kleiner. Vijf vragen aan Jannie van Vugt, di recteur van Bibliotheek Ooster- schelde. Jullie wilden toch liever op de huidige locatie blijven? I „In het verleden wel ja. Toen leefde bij ons nog het idee dat de ruimte aan de Oostwal zoveel meer kon zijn dat alleen een bibliotheek. Verschillende ideeën zijn de revue gepasseerd, zoals dagbesteding van het Gors of een culturele invul ling. Maar uiteindelijk hebben we geen partner kunnen vinden." 2 Dus Bibliotheek Ooster- schelde staat nu achter de verhuizing? „Jazeker. Het nadeel van onze hui dige locatie is dat we zelf de eige naar zijn. En aangezien het pand op leeftijd begint te raken, zijn de huisvestingskosten hoog. We ste ken nu veel geld in stenen. Op de nieuwe locatie kunnen we die cen ten aan de dienstverlening beste den. We komen daar bovendien bij andere culturele instellingen te zit ten en zijn straks veel zichtbaarder. De bibliotheek zit nu toch een beetje verstopt. Toen ik er voor de eerste keer kwam, moest ik goed zoeken." 3 Het plan gaat alleen door als jullie het huidige pand kun nen verkopen. Wordt dat nog een probleem? „Ik hoop het niet. Ik heb me door experts laten vertellen dat ze mo gelijkheden zien om het te verko pen. Maar zelf ben ik natuurlijk geen makelaar. Het zou wel heel A Jannie van Vugt. - Jannie van Vugt jammer zijn als het niet lukt. Maar verkoop van ons bestaande pand is een absolute voorwaarde om de verhuizing door te laten gaan. We kunnen het ons niet permitteren om met dubbele lasten te zitten, zeker omdat we met gemeen schapsgeld omgaan." 4 Wordt de nieuwe bibliotheek anders qua inrichting en voorzieningen? „Absoluut. Dat moet ook wel, omdat we minder meters hebben. Maar de bibliotheek is sowieso aan het veranderen. Vergelijk de hui dige bieb eens met die van tien jaar geleden. Dat is een groot verschil. Veel over de toekomstige inrichting kan ik nog niet zeggen. We zijn be nieuwd wat de gebruikers van de bibliotheek verwachten en willen daarover met hen in gesprek. Wat ik al wel wil zeggen, is dat we heel erg naar buiten gericht zullen zijn. 5 Wanneer hoopt u te kunnen verhuizen? „Dat is lastig te zeggen. Als alles meezit, kan het misschien in 2019." A Ineke Swinkels van tapperij 's Lands Welvaren toont de jassen, fotomarcelledavidse Michiel Bouwman Kwadendamme Wegens succesvolle ver kopen te koop gevraagd: Monumentenpand Gezinswoningen Vrijstaande woningen Appartementen 2Al-kapwoningen De kans is klein dat de Partij voor Goes (PvG) alle plannen die zijn ingediend voor dorps huis De Griffioen in Wol- phaartsdijk te zien krijgt. „Zelf heb ik ook alleen maar het plan gezien waarvoor de stuurgroep heeft gekozen", zegt wethou der Loes Meeuwisse. Rob Paardekam Wolphaartsdijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 134