DOEN Lekkers van Gipharl en meer over de kook Een van Gipharts idolen is een olijke, kale man met een rond leesbrilletje die er niet voor terugdeinst bizar voedsel te proeven. andelend wijnwonder Harold Hamersma en ik vertrokken onlangs naar Zuid-Afrika om acht afle veringen op te nemen van het tv-programma De Wit, Rosé en Rood Trip over wijn, eten, reizen, vriendschap en het leven (in het voorjaar te zien op kookzender 24Kitchen). Door een ver, bijna ongrijpbaar land trekken met een ploeg van zeven man is een uitermate aangename bezigheid. Mijn grote voorbeeld op dit gebied is een presentator genaamd Andrew Zimmern, een grote olijke kale man met een rond brilletje, die sommigen van u zullen kennen van de digitale zender Travel Channel. Zimmern wordt algemeen beschouwd als een van de grootste foodies van de wereld. Zijn populariteit dankt hij aan de compromisloze wijze waarop hij verslag doet van wat hij noemt 'bizar voedsel'. In 2007 begon zijn serie Bizarre Foods, waarin hij over de hele wereld op zoek ging naar eten dat door het gros van de mensen wordt ervaren, als bespottelijk of walgelijk. Zimmern probeert alles wat hem wordt geserveerd, onder het motto: Ifit looks good, eat it. In zijn jonge gloriejaren als chef-kok en restaurateur raakte hij verslaafd aan drank en drugs, een gewoonte die hem uiteindelijk berooid op straat deed belan den, waarna hij een jaar lang als zwerver leefde van diefstallen. Hij wist af te kic ken en weer als kok aan de slag te gaan. De periode dat hij dakloos was, tekende zijn verdere leven, in de zin dat hij een oprechte filantroop is en politiek zeer uit gesproken. Hij heeft al meer dan 25 jaar geen druppel alcohol meer gedronken, al kookt hij er graag mee. Gipharts koken eter H Foodies kunnen dit weekeinde in Almelo V hun hart ophalen, want in de Wevershal W strijkt Foodtruck Fun neer. Twee dagen kun 7 je er terecht voor street- en fingerfood. I'oto SHODYCAREMAN Redelijk normaal 441 zaterdag 17 februari 2018 WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 108