9 Arrestatie bij actie tegen drugs hij besloot een zaak te starten. Elke keer als Amerika wordt opge schrikt door een nieuw bloedbad, ziet hij zijn verkoopcijfers iets groeien, vertelt hij. Veiligheidsexperts zijn niet overtuigd van het nut van zijn pro ducten. Kenneth Trump, veelge vraagd veiligheidsadviseur voor scholen: „Het geeft een vals veilig heidsgevoel. Als je een kogelvrije rugzak op moet, heb je dan eigen lijk niet ook een kogelvrij vest en een helm nodig?" Goede noodprocedures maken het echte verschil, zegt Trump (geen familie van de president). Maar hij begrijpt wel waarom ou ders toch geld uitgeven aan be schermende rugzakken - bij Joe Curran verkrijgbaar vanaf 210 dol lar (zo'n 170 euro) per stuk. „Ze grijpen elke strohalm, zijn wanho pig. Onze samenleving is extreem gefrustreerd over het feit dat dit soort dingen blijven gebeuren." Na elk bloedbad volgt hetzelfde ritueel: de schok, de condoleances, de woede van voorstanders van strengere wapenwetten, het fata lisme van de tegenstanders, die stellen dat niet het wapen, maar geestelijke gezondheid het pro bleem is, het Congres dat onder druk van de wapenlobby op zijn handen blijft zitten, ook al wijzen alle internationale statistieken erop dat in de VS zoveel vuurwa pendoden vallen doordat wapens zo makkelijk voorhanden zijn. Tranen Zelfs na de moord op twintig kin deren van 6 en 7 jaar oud op basis school Sandy Hook in 2012, toen president Obama met betraande gezicht de natie toesprak, lukte het niet de wapenwet aan te scherpen. Het recht op vrij wapenbezit blijkt voor genoeg Amerikanen belangrijker dan het voorkomen van bloedbaden. Een echte oplossing is zijn ko gelvrije rugzak ook niet, erkent Joe Curran. De schutter in Parkland had een - legaal aangeschaft - se- miautomatisch AR-15-geweer. Daar is de tas niet tegen bestand. Toch gaan de kinderen van Cur ran 's ochtends nog altijd met ko gelvrije rugzak de deur uit, nu naar de universiteit. „Zorgen maak ik me nog steeds. Maar zie het als een extra instrument dat kan helpen om jezelf te beschermen. Zoals een brandblusser of een rookmelder." De politie heeft een 25-jarige man uit Wilp aangehouden omdat hij via het 'dark web' 150 xtc-pillen had besteld. De ar restatie is onderdeel van een grote actie van de politie in Ne derland en de Verenigde Staten tegen mensen die via verbor gen websites verdovende mid delen hadden besteld. Het zo geheten dark web is alleen via speciale software toegankelijk. In totaal werden 37 kopers be zocht die drugs hadden besteld via de criminele marktplaats Hansa Market. Op de man uit Wilp na, is niemand opgepakt. Het Openbaar Ministerie moet beslissen of deze mensen - voornamelijk mannen tussen de 20 en 30 jaar - vervolgd wor den. Afgelopen zomer had de politie met een internationale gecoördineerde actie Hansa Market overgenomen en onder controle gekregen. De actie van deze week is een voortvloeisel daaruit. Een woordvoerder van de politie laat weten dat er nog meer acties gaan volgen voor mensen die via Hansa Market drugs hebben besteld. De poli tie hoopt duidelijk te maken dat het dark web niet zo ano niem is als veel mensen wel licht hopen. Het is geweldig dat hij president is Meer kinderen in conflictgebieden Een op de zes kinderen groeit op in een crisisgebied waar ge wapend geweld plaatsvindt. Vooral in Syrië, Afghanistan en Somalië dreigen daarbij bijzon der grote gevaren, waarschuwt Save the Children in een rap port. Kinderen zouden veel be ter moeten worden beschermd, stelt de hulporganisatie. Het aantal kinderen in conflictge bieden groeit. Nu leven 357 miljoen kinderen onder derge lijke omstandigheden, 75 pro cent meer dan begin jaren 90. PLUS haalt eitjes terug PLUS Supermark ten roept zakken met paaseitjes te rug. PLUS waar schuwt dat er in de zakken paaseitjes (melk/puur/wit) van 500 gram van het huismerk ook eitjes met een vul ling van advocaat kunnen zitten. Daarin zit ei ver werkt, maar dat staat niet op de ver pakking, wat wel moet omdat er mensen zijn met een ei-allergie. Benedictus in rolstoel De voormalige paus Benedictus (90) lijdt aan een ziekte aan het ze nuwstelsel, waar door hij steeds va ker gebruik moet maken van een rol stoel. Dat heeft zijn broer Georg Rat- zinger gezegd. Franse skiërs overleden Drie Franse skiërs die sinds woensdag werden vermist in de Pyreneeën, zijn gisteren dood ge vonden. Ze zijn om het leven gekomen door een lawine. De lichamen van de mannen, één van 29 en twee van 38 jaar oud uit Bor deaux en Poitiers, werden enkele honderden meters van de piste gevon den. De lawine was door natuurlijke oorzaken ontstaan. vrijdag 16 februari 2018 GO naar school Kinderen laten zien hoe je een rugzak met kogelwerend materi aal voor je moet houden ter bescherming, foto reuters DARK WEB Comédienne Roseanne Barr krijgt zoveel inspiratie door Donald Trump dat ze bezig is met een remake van Roseanne. GEWELD ZWARE TAAK Een jonge sneeuwuil en zijn broer zijn geboren in Amsterdam, maar wonen sinds kort in de dierentuin van het Hongaarse De- brecen, 226 kilometer van hoofdstad Boedapest. Het is de be doeling dat ze daar voor nakomelingen gaan zorgen, fotoepa ALLERGIE ZIEKTE PYRENEEËN Amerikanen her denken de slachtof fers van de schiet partij. Bij de middel bare school in Park- land, maar ook op de beurs in New York. FOTO'S GETTY IMAGES EN AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 9