i 7 Jan-Willem Verhoeff geeft elke winter les in Oostenrijk Waar veel leeftijdsgenoten het rustiger aan doen, sjeest Jan-Willem Verhoeff (bijna 77 jaar) over de sneeuw in Oostenrijk. „Ik vind fietsen beduidend riskanter." SONY A5100 16-50mm PZ CANON EOS 750D 18-55kii IS STM Canon vrijdag 16 februari 2018 David Bremmer Zoetermeer innenkort vertrekt hij weer naar het Zillertal (Oostenrijk) voor een skisafari met reisorgani satie Dynamic Holland/ Single Snow. Samen met winterspor ters die ruim de helft zijn leeftijd zijn, zal hij blauwe, rode en zelfs zwarte pistes afduiken. In de skihal van SnowWorld Zoe termeer blijkt dat het boarden de 76-jarige Jan-Willem Verhoeff ver rassend weinig moeite kost. Soepel draait hij zijn bochtjes, alleen zijn ge zicht verraadt dat hij de AOW-ge rechtigde leeftijd ver gepasseerd is. Verhoeffs lijf oogt als dat van een man in de 40. De armen ge spierd. Hij is gekleed in een trendy blauwe broek. Maar in mei wordt hij echt 77. „Mijn bouwjaar is 1941", glimlacht hij. Hoe oud dat is? Verhoeff herinnert zich de Hongerwinter vaag. „We moesten lang in de rij staan voor een pannetje soep, ik was bijna 4. En op de weilanden voor ons huis in Amster dam-West dropten Engelse piloten voedselpakketten." Zijn verhaal is onalledaags. In zijn jeugd was Verhoeff niet bijzonder sportief. Voetballen vond hij niets, liever las hij hij Simon Vestdijk. Later studeerde hij Nederlands. Pas later in zijn leven startte hij met windsurfen en langlaufen en in de jaren 80 met skiën. „Eigenlijk was ik ontevreden over mijn prestaties. Ik kwam een berg af, dat was het." Dat veranderde toen de Neerlandi cus na de eeuwwisseling in het Franse Tignes op 61-jarige leeftijd kennismaakte met snowboarden. „Ik merkte meteen: ik kan dit. De hou ding is hetzelfde als bij windsurfen." Ijskoud Tijdens een vakantie in Les Arcs kwam hij op het idee snowboardle- raar te worden. Verhoeffbeschrijft een bijzondere ervaring. „Laat op de middag pakte ik de gondel naar de 3.250 meter hoge Aiguille Rouge voor een laatste, zwarte afdaling. Ik was een van de enigen en boven gekomen besloot ik te blijven. Daar zat ik op het dak van de wereld en de laatste zonnestralen kleur den de top rood, met mij er middenin. Plots was de zon verdwenen, de duisternis viel in en het werd ijskoud. Ik schrok op en dacht: ik ben moederziel al leen, wat als ik hier ge woon blijf zitten?" Eenmaal beneden in de après-skibar riep hij tegen zijn vrienden: „Ik word snowboard- leraar." Verhoeff meldde zich voor een officiële cursus bij het Oosten rijkse Snowboard Verbond en slaagde. Vervolgens klopte hij aan bij skischool Karl Maier in Rauris. „Ik vroeg: heb je werk voor me? Maier zei: spreek je Duits? Ik ant woordde: zeker en ook Engels, Frans en Nederlands. Ik heb twaalf winters A Wat is het geheim van de topfitte Jan- Willem Verhoeff? „Ik heb geen overge wicht, rook niet en drink zelden meer. Verder eet ik sinds kort nauwelijks vlees." snowboardles gegeven daar." Inmiddels is Verhoeff misschien wel de oudste snowboardleraar van Nederland en wellicht ook van Oos tenrijk. „Ik ben al die jaren in ieder geval nooit een oudere tegengeko men," zegt hij. De Nederlandse Ski vereniging kan niet bevestigen of hij inderdaad de oudste van Nederland is. „Dat houden we niet bij, maar de kans is groot, 76 jaar is een zeer res pectabele leeftijd." De Amsterdammer doet het tegen woordig iets rustiger aan. „Iedere winter geef ik nog maximaal drie we ken les." Moeite kost dat niet. „In de herfst ga ik altijd met oud-collega's op fietsvakantie in de Ardennen. Dat vind ik beduidend riskanter." Wat is zijn geheim? „Ik heb geen overgewicht, rook niet en drink zel den meer. Verder eet ik sinds kort nauwelijks vlees." Verhoeff onder houdt zijn lichaam goed. „Ik zit twee tot drie keer per week in de sport school. En dan niet alleen cardio, ook gewichten. Die jonge jongens kijken soms verbaasd dat ik met gewichten van 20 kilo oefen." Tijdens de wintersport gaat hij ui terlijk om 22.00 uur naar bed en hangt hij vanzelfsprekend niet te veel in de après-skibar. Maar soms na tuurlijk wel: gezellig hossen met mede-wintersporters. Goedegenen Volgens Verhoeff heeft zijn vrouw er geen moeite mee dat hij in Oosten rijk snowboardles geeft. „Zij laat me mijn gang gaan. En we gaan samen ook op wintervakantie." Flirt hij wel eens met deelnemers? „Nee hoor, ik ben gelukkig getrouwd." Verhoeff weet niet hoe lang hij de Oostenrijkse pistes blijft afzoeven. „Zo lang ik het fysiek en psychisch volhoud. Ik hoop tot na mijn 80ste." De krasse senior prijst zich gelukkig. „Boven de 50 vallen er zoveel men sen van wie je houdt weg door een hartinfarct of kanker. Ik heb blijkbaar een goed genenpakket. Het is ook ge woon een lot uit de loterij." Heeft hij tips voor Nederlanders die komende krokusvakantie weer vol enthousiasme de sneeuw in gaan? „Bereid je voor en après-ski niet te veel. Wie veel drinkt, betaalt daar later in de week de tol voor." En: ken je grenzen. „Negen van de tien Hollanders denken dat ze kunnen skiën of boarden, terwijl dat niet zo is." 23.4 megapixel APS-C sensor Supersnelle scherpsteliing Kantelbaar touchscreen] Ingebouwde WiFi voor direct delen van uw beelden!1 MET GRATIS CURSUS STUDIOFOTOGRAFIE T.W.V. €79 MET GRATIS CURSUS STUDIOFOTOGRAFIE T.W.V. €79 Amsterdam Arnhem Den Bosch Den Haag Eindhoven Groningen Haarlem Leeuwarden Rotterdam Utrecht Zwolle Antwerpen 24,2 megapixel APS-C sensor Kantelbaar LCD touchsct^en™"1" Film in Full HD met vloeiende, nauwkeurige scherpsteliing Ingebouwde WiFi8^IFC Samen beter in beeld. GO Snowboarder (76) hoopt nog j aren over de pistes te zoeven B DJ DJ FOTO M ARCO DE SWART «599

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 7