Ift Omroep Hulst houdt debat met lijsttrekkers Zwin Park draait rode cijfers, eigenaar maakt zich geen zorgen Aardenburgse brouwer Frank Schout wint terrein met zijn bieren 7 Frank Schout uit Aardenburg heeft een passie: bier brouwen. Hij maakte van zijn hobby zijn werk en zet Aarden burg op de kaart met twee bieren. zv rijen, strandpaviljoens en cafés gaan Tripel Jules en Saison Jane over de toog of toonbank. Kick „Dat geeft natuurlijk een kick", zegt Frank. Hij laat inmiddels hoe veelheden van 5.000 liter per keer brouwen, bij Eutropius in België. Dat had hij drie jaar geleden niet kunnen bedenken, toen hij naast zijn baan in de financiële sector mensen rondleidde in brouwerij De Halve Maan in Brugge en een opleiding volgde tot biersomme- lier. Hij deed dat gewoon graag, naast zijn werk. Frank maakte ook al jaren zijn eigen bier als hob bybrouwer, in kleine hoeveelhe den. Toen hij in 2015 van de Tripel Jules bij uitzondering 500 liter liet brouwen en de flesjes in rap tempo verkocht werden, nam hij een besluit. „Ik dacht: 'of ik blijf dit doen voor de lol óf ik ga serieus doorpakken'." Hij begon, eerst nog naast zijn werk, Biertainment. Een bedrijf waarmee hij bierproeve- rijen en excursies houdt. Brouwe rij Rodanum kon hij als nevenacti viteit doen, was aanvankelijk het idee. „Inmiddels is dat omge draaid. En sinds vorig jaar ben ik volledig zelfstandig ondernemer." Naast Tripel Jules, een verwij zing naar Julius Caesar, brouwt Frank sinds mei vorig jaar Saison Jane. „Julius Caesar had veel vrou wen, Jane zou zomaar een van zijn Ik lever mijn bier overal zelf. Dat waarderen mensen. Het gaat om passie en plezier maïtresses geweest kunnen zijn." Julius en Jane hebben een link, maar zijn twee verschillende bie ren. „Mensen vragen waar je Tri pel Jules mee kunt vergelijken, maar het heeft een eigen smaak. Dat komt door de hopsoorten. Het smaakt fris, met een beetje citrus." Saison is een type bier dat begin 1900 al gebrouwen werd door boe ren. „Voor hun landarbeiders in de zomer. Het moest verfrissend, dorstlessend en niet te zwaar zijn." Nieuwe bieren op de markt brengen, sluit Frank niet uit. „Maar ik leg mezelf niks op, ik wil dit op mijn manier doen." Zo le vert hij ook overal zelf. „En dat waarderen mensen, het gaat om passie en plezier. „En hard werken, maar, „het voelt niet als werk." De lokale zender Omroep Hulst houdt woensdag 14 maart een lijst trekkersdebat in partycentrum Spoor 011. Het debat begint om 29.30 uur en zal zeer waarschijnlijk live uitgezonden worden op Omroep Hulst. Alle lijsttrekkers, behalve de SP, hebben hun medewerking inmid dels toegezegd. Voorafgaand aan het debat gaat de omroep de partijen voorstellen. De lijsttrekkers krijgen op tv ruimte om uit te leggen wat het verkiezingsprogramma inhoudt. Deze week zijn dat Jos van Eek van HulstPlus, Wouter Versluijs van D66 en Esther Aardenburg van GroenLinks. Volgende week staan VVD'er Clen de Kraker en Diana van Damme van de PvdA voor de ca mera. Daarna is het nog de beurt aan Frank van Driessche van Groot Hontenisse, Dennis Lensen van Pro gressief Hulst, CDA'er AdriTotté en Jean-Paul Hageman, lijsttrekker van Algemeen Belang Groot Hulst. De deelnemers hebben zelf de op namelocaties uitgekozen. Die ver schillen van het Reynaertcollege (D66, Groot Hontenisse) tot Perk- polder (Progressief Hulst) en woon zorgcentrum De Blaauwe Hoeve (HulstPlus). Het park aan het gelijknamige na tuurgebied werd tijdens een jaren durende operatie totaal ver nieuwd. Dat kostte 25 miljoen euro. Het park ging medio 2016 weer open. Er kwam een nieuw centrumgebouw, een kijkcentrum in de dijk en een compleet andere inrichting. De provincie West- Vlaanderen, eigenaar van het park, zei bij de opening te hopen op jaarlijks zo'n 170.000 bezoekers. Dat aantal werd in 2017, het eerste volle jaar, niet gehaald: het bezoe- kerscijfer bleef steken op 115.000. Zorgen De Knokse oppositiepartij N-VA sprak al zorgen uit over de situatie. Door de teleurstellende belang stelling zou het park zo'n 700.000 euro verlies draaien, rekende de partij voor. Het park maakt te wei nig reclame voor zichzelf, vinden raadsleden. Die opmerking was reden voor het provinciebestuur om van zich af te bijten. Uit onderzoek blijkt dat bezoekers het park hoog waar deren, is de reactie. En goede re censies trekken automatisch ook meer mensen. Tijd nodig Bovendien moet je niet na één jaar al conclusies trekken, vindt het provinciebestuur. „Het park heeft tijd nodig om te groeien." Dat be wijzen de cijfers van afgelopen ja nuari: die zijn 28 procent hoger dan die van januari vorig jaar, vooral doordat er steeds meer scholen op bezoek komen. odanum is een Romeinse naam voor Aardenburg. Dat is niet het enige raakvlak met de brouwe rij van Frank Schout. Zoals de Romeinen land veroverden, wint Brouwerij Ro danum stilaan ook terrein in Zeeuws- Vlaanderen en daarbuiten. Er zijn inmiddels 50 loca ties waar de bie ren van de Aar denburger ver krijgbaar zijn en daar komen er steeds meer bij. In su permark ten, slijte- vrijdag 16 februari 2018 Romeinse geschiedenis in een glas Sophie Stockman Frank Schout uit Aardenburg brouwt Tripel Jules en Saison Jane. De bieren zijn inmiddels op 50 locaties verkrijgbaar, foto's peter nicolai - Frank Schout Bob Maes Hulst Het vernieuwde Zwin Park bij Knokke heeft in het eerste jaar minder goed gedraaid dan was gehoopt. De provincie West- Vlaanderen vindt dat echter geen reden tot paniek: het park is nog groeiende. Martijn de Koning Knokke-Heist Aardenburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 65