Pyeongchang in Terneuzen Romy Monteiro op podium Young Ones 6 Mensen thuis helpen met internet werkt ff m Kinderen die deze week deelnemen aan het vakan tieprogramma van de bui tenschoolse opvang van Kinder opvang Zeeuws-Vlaanderen, bele ven op iedere locatie hun eigen va riant van de Olympische Winter spelen. Ze volgen de Spelen op te levisie en maken een mascotte, fakkel, vlag en sporttenue. Van daag is de grote finale, in polo naise doen de kinderen een war- ming-up om de spieren los te gooien. De juffen hebben een par koers uitgezet met onderdelen als ijshockey, ringgooien, sneeuwbal- werpen en schaatsen. Ijs en schaatsen? „We doen alsof', zegt een van de juffen met een knipoog. Met een beetje fanta sie kun je prima doen alsof je schaatst en een prop van kranten papier is een goed alternatief voor een sneeuwbal. Met een toepasse lijke 'tatoeage' van de olympische ringen op hun hand, wang of voorhoofd staan 40 kinderen in de locatie aan de Bellamystraat te po pelen om een plek op het erepo dium te veroveren. Na een span nend half uur klinkt het Wilhel mus en mogen drie kinderen plaatsnemen op het podium. En daarna de volgende drie. Op deze Olympische Spelen wint iedereen. HULST Zangeres Romy Monteiro en presentatrice Marieke Elsinga zijn de gastartiesten bij het jaar lijkse concert van orkest The Young Ones in Hulst. Het Zeeuws-Vlaamse orkest ver andert de noordhal van Den Dul- laert op zaterdag 7 april in een dis cotheek. Het orkest onder leiding van dirigent John Curfs speelt dis cohits uit de jaren 70, zoals muziek van Earth, Wind Fire, The Bee- gees en KC and the Sunshine Band. Gastsoliste Romy Monteiro maakt daarnaast uitstapjes naar an dere muzikale genres. Zo zingt ze muziek uit de musical The Body guard, waar ze de afgelopen twee jaar de hoofdrol in speelde. Ze won voor haar rol in de productie ook een Musical Award in de categorie Aanstormend Talent. Presentatrice Marieke Elsinga is bekend van onder meer televisie programma's RTL Boulevard, RTL Late Night en radiozender Qmusic. Een kaartje kost 20 euro en is te koop via the-young-ones.com. Het concert begint om 20.15 uur. Boomkwekerij en Groenbedrijf De Fruittuin v.o.f. MIDDELBURG Het persoonlijk begeleiden van ouderen bij het aanleren van digitale vaardighe den helpt. Dat concluderen stu denten van de Hogeschool Zee land die de effecten van een proefproject van het Rijk evalu eren. Steeds meer ouderen met een lage opleiding komen in de pro blemen door de verplichtingen die overheden en instellingen opleggen om zaken digitaal te regelen. De Rijksoverheid begon afgelopen maand daarom de proef'Tel mee met taal', om zo de zelfredzaamheid te vergroten van mensen die nog niet vaardig zijn in de digitale wereld. Ook in Zeeland worden men sen op die manier één-op-één gevolgd en thuis persoonlijk be geleid. De HZ-studenten onder zochten die werkwijze en con cluderen dat die vruchten af werpt. Mensen durven eerder vragen te stellen en de overge dragen kennis sluit beter aan op wat ze nodig hebben. „Het over grote deel van de mensen wil niet naar een groepsles omdat ze denken dat het niveau te hoog zal zijn of dat ze te weinig aan dacht krijgen", luidt de conclu sie van een eerste evaluatie. Thuishulp wordt echter wel ge waardeerd. IN DE REGIO Carnaval d' Ossekoppen Rommelmarkt buurthuis Jumbo's zingen MIJN DORP, MIJN STAD vrijdag 16 februari 2018 'Hup Zara! Kom op, Zara!' Zara Meijer (5) wordt enthousiast aangemoedigd door haar zus Esmée (7) en tientallen andere kinderen terwijl ze een olym pisch parkoers aflegt. Niet in Py eongchang, maar gewoon in Terneuzen. Sophie Stockman Terneuzen Romy Monteiro. Het is NU planttijd. Wij zijn het adres voor al uw tuinplanten, sierheesters, leibomen en (fruit)bomen. Oude fruitbomen in soorten en maten. Wij zijn ook leverancier voor Stichting Landschapsbeheer Zeeland Tevens bezorging en plaatsing mogelijk. Ook voor tuinaanleg en renovatie Geopend op donderdag, vrijdag en zaterdag van 8.30 tot 16.30 T2..y.J?,9 Wemeldingse zandweg 4B, Kapelle, Tel. 0113-342944, Mob. 0611395456, www.defruittuin.com n. OSSENISSE Traditiegetrouw houdt carnavals stichting d' Osse koppen haar feestje een week na het re guliere carnaval. Morgen wordt het dorp versierd en krijgen zieke en se- niore inwoners een attentie. Zondag begint om 13.00 uur in Hof ter Nesse een limonadebal en verkleedwedstrijd voor de kleinsten. Om 14.30 uur gaat vanaf Zeedorp de alternatieve optocht van start. Om 15.30 uur zit dj P. in Hof ter Nesse al achter de knoppen om de eerste carnavals krakers te draaien. De prinsen uit de gemeente Hulst geven tevens de sleutel van hun leut- bolwerk terug aan burgemeester Mul der. Na de prijsuit reiking volgt een after party. TERNEUZEN Buurthuis De Ka meleon in Terneu zen houdt morgen van 10.00 tot 13.00 uur een rommel markt (foto). Er worden onder meer wafels gebakken. KLOOSTERZANDE In de serie 'Uit op Zondag' verzorgen de Jumbo's zondag een middag vol feestelijke liedjes en dansnummers in dorpshuis De Bin nendeur. Bezoekers kunnen onder meer meedoen aan line- dance. Aanvang 14.00 uur, toegang 2 euro. ZITTEN OP WIEKEN TERNEUZEN Met het plaatsen van drie zitelementen op de oostpier wordt het langlopende plan Veerhaven steeds beter zichtbaar. De 'stoelen', die doen denken aan de rieten strand stoelen van een eeuw geleden, zijn gemaakt van hergebruikte windmolenwieken, zoals ook het geval is bij enkele onderde len van de nabijgelegen speeltuin op het stadsstrandje. Sa men met het strandje en de scheepsspottersplek moeten de windmolenstoelen de Terneuzense kust aantrekkelijker ma ken voor bezoekers, foto peter nicolai AXEL Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Vrij kaar ten, biljarten, kaart jes maken; De Halle, 13.30 uur: Creatief, bingo; 't Trefpunt, 9.00 uur: Koersbal; HOEK De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljarten; HULST De Blaauwe Hoeve, 9.00 uur: Handwer ken; 11.00 uur: Fri tuur; De Lieve, 9.00 uur: Vrij biljarten; 13.30 uur: Jeu de boules; KLOOSTERZANDE WZC Antonius, 14.00 uur: Bingo; OOSTBURG Rode Kruisgebouw, 19.30 uur: Kaarten; Ledeltheater, vanaf 14.00 uur: Energy Event Zeeuws- Vlaanderen; SINT JANSTEEN De Warande, 13.00 uur: Biljarten; SLUISKIL Meulengat, 13.30 uur: Biljarten; TERNEUZEN De Veste, 12.00 uur: Biljarten; 13.00 uur: Klaverjassen, soos; 19.00 uur: Culturele avond met film Leen Muller. A Zara Meijer (5) doet mee aan de Olympische Winterspelen op de bso. fotopeter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 64