Waterschap naar Hoge Raad voor zoet water op Tholen 'Steun van omwonenden is nodig' 6 Van Oostwal naar Kolveniershof BE' De gemeente kan een flinke finan ciële bijdrage aan de verhuizing le veren, omdat De Villa is verkocht. Het voormalige pand van de mu ziekschool aan de Van de Spiegel straat heeft 650.000 euro opgele verd. Dat is overigens de helft min der dan waar de gemeente op had gehoopt. 650.000 euro bleek vol gens het college het hoogst haalbare na een uitgebreid inschrijvingstra ject en onderhandelingen. Cultuurplein De gemeenteraad wordt voorge steld om van deze opbrengst 595.000 euro beschikbaar te stellen voor de vernieuwing van de biblio theek. Het was al langer een wens van de gemeente om de bibliotheek in de richting van het cultuurplein aan het Bleekveld te verplaatsen. Eerder was ook het voormalige pand van elektronicawinkel It's in beeld. Dat was iets kleiner, waar door waarschijnlijk een aanbouw nodig was geweest. Nu komt de voorziening in het straatje tussen Het Kolveniershof en het plein voor De Mythe. De bieb zit straks tus sen kledingwinkel Takko en de ga lerie op de andere hoek. Bibliotheek Oosterschelde gaat er drie units hu ren met een totale oppervlakte van 800 vierkante meter. Volgens de gemeente worden de De bieb verhuist pas als het bestaande pand is verkocht huisvestingslasten in het nieuwe onderkomen een stuk lager. „De verhuizing kan overigens pas door gaan als de bibliotheek het huidige pand aan de Oostwal heeft ver kocht", zegt wethouder Loes Meeuwisse. „Er moet een sluitend plan liggen." In de bestaande bibliotheek kun nen eventueel appartementen ko men, al zal dat wel een forse inves tering vragen van een eventuele ko per, onder meer vanwege asbestsa nering. De bibliotheek zelf heeft lange tijd de voorkeur gehad om op de huidige locatie te blijven zitten, maar volgens de wethouder is daar geen sprake meer van. „Ze zien nu ook in dat op deze nieuwe locatie veel mogelijkheden liggen." Het grote voordeel is volgens Meeuwisse dat hij op de begane grond zit en daarmee zeer toegan kelijk is. „Dat past bij de filosofie van de bibliotheek." Sluitstuk De verhuizing van de openbare bi bliotheek is volgens de wethouder het sluitstuk van de operatie waar bij culturele voorzieningen zijn verbeterd en geconcentreerd rondom het Bleekveld. Zo ver huisde de muziekschool naar het Cultuurhuis, waardoor De Villa leeg kwam te staan. Dit pand krijgt volgens wethouder Meeuwisse waarschijnlijk een woonbestem ming. Ze kan nog niet zeggen wie het heeft aangekocht. De zoetwatervoorziening is enkele jaren terug in het leven geroepen zodat boeren op Tholen en Sint Phi- lipsland in droge perioden het land kunnen beregenen met zoet water uit de sloot. Maatschap Geluk uit Sint- Maartensdijk maakt, net als enkele andere agrariërs, geen gebruik van de voorziening maar moet toch be talen. Geluk gaat eind vorig jaar in beroep bij het gerechts hof in Den Bosch en krijgt gelijk. Het oordeelde dat de zoetwatervoorziening niet de taak is van het water schap. Dat gaat nu in cassatie bij de Hoge Raad, de hoogste rechterlijke instantie van ons land. „De be schikbaarheid van zoet water is van belang voor heel de samenleving", zegt Mangnus. Hij vindt de uitspraak in strijd met de visie van de Deltacommissaris, dat waterschappen de opdracht geeft de beschikbaarheid van zoet water te vergroten. „Je moet het breder zien dan de landbouw. De vraag is alleen: wie gaat het betalen. En hoe verrekenen we het?" Het waterschap is er alles aan gelegen de zoetwa tervoorziening op Tholen en Sint Philipsland in stand te houden. Dan moet de regeling wel kostendekkend zijn. Zeker tachtig procent van de boeren maakt er ge bruik van. Waterschap Scheldestromen, de gebruikers raad en ZLTO hebben inmiddels meerdere keren met elkaar aan tafel gezeten. Met als doelstelling dit jaar een werkend systeem zonder juridische haken en ogen op de rit te krijgen. Die gesprekken worden vervolgd om een alternatieve oplossing te verkennen. De juridische strijd bij de Hoge Raad kan maanden gaan duren. Burgemeester en wethouders van Goes buigen zich begin volgende week over het plan van Arduin om in het buitengebied van Wol phaartsdijk een behandel- en ob servatiecentrum te bouwen. Dat zei wethouder Derk Alssema gisteren tijden de raadsvergadering. Over het plan, aan de Perpon- cherpolderweg, is veel beroering ontstaan bij omwonenden. Ze vin den het te grootschalig en vrezen aantasting van hun woongenot. De gemeente heeft daarop enkele ge sprekken gearrangeerd. Er is eerst gesproken met de om wonenden en daarna met Arduin. Ook de zorginstelling heeft volgens Alssema nog eens met de bewoners gesproken. „Daarmee hebben we het plaatje compleet. Begin vol gende week kijken we hoe de vlag erbij hangt." De wethouder gaf aan dat de om wonenden wat hem betreft een be langrijke rol spelen in het geheel. „Een plan als dit kan alleen slagen als de omwonenden erachter staan. Tijdens ons gesprek met deze men sen is wel duidelijk geworden dat het plan grote impact heeft en tot zorgen leidt." De gemeenteraad heeft het laat ste woord in deze kwestie. Die moet later nog een verklaring van geen bezwaar afgeven. IN DE REGIO Concert door twee koren in kerk Dienst met Hans Bouma MIJN DORP, MIJN STAD vrijdag 16 februari 2018 Bieb verhuist na verkoop De Villa De openbare bibliotheek in Goes verhuist van de Oostwal naar het Kolveniershof. Leners kunnen straks terecht onder de parkeergarage. Rob Paardekam Goes - Loes Meeuwisse, wethouder Waterschap Scheldestromen stapt naar de Hoge Raad. Het vecht het besluit van het gerechtshof aan, dat stelt agrariërs geen extra heffing op te leggen voor zoet water in de sloot. „De zoetwater voorziening is juist de kerntaak van het schap", zegt dagelijks bestuurder Luc Mangnus. Timo van de Kasteele Tholen Rob Paardekam Wolphaartsdijk KAPELLE In de Hervormde Kerk van Kapelle verzorgt het Chris telijk Samengesteld Mannenkoor Zee land en het Jeugd koor Jedid-Jah uit 's-Gravenpolder morgen een con certavond. Het Sa mengesteld Man nenkoor Zeeland wordt gedirigeerd door Ron van Ommen en op het orgel begeleid door Martin Weststrate. Het Jeugdkoor Jedid-Jah staat onder leiding van Arjan bij de Vaate. Bennie Kriekaard begeleidt het koor op het orgel en Hannah Kesselaar op de piano. De opbrengst van deze avond wordt geschonken aan het Woord en Daad Zeeland project 'Schoon, op school in Haïti'. De actie is gericht op veilig drinkwater, sani taire voorzieningen en een betere hy giëne op scholen in Haïti. Het optreden mor gen begint om 19.30 uur en de en tree is gratis. KLOETINGE Schrijver, dichter en dominee Hans Bouma spreekt zondag in de dienst 'Op het leven!' in de Geerteskerk in Kloetinge. Het ver haal van Lazarus wordt ingeleid door de poëtisch-muzi- kale collage 'Spreek dan van geluk'. Er is een tafel met uitgaven van Hans Bouma en de auteur is be reid boeken en bundels te signe ren. De dienst be gint om 10.00 uur. GOES Kinderboekenschrijver Gerard Verkuil uit Hoedekens- kerke las gisteren voor uit zijn nieuwe boek 'Mollen en Meel strepen' bij Voedselbank De Bevelanden in Goes. Daar staat een zwerfboekenstation. Deze locatie was gekozen, omdat ar moede één van de thema's is in het boek. Verkuil, in het dage lijks leven directeur van de Prinses Beatrixschool in Goes, overhandigde het eerste exemplaar aan Marion de Putter, am bassadeur van de zwerfboekenstations. fotomarcelledavidse GOES Ter Weel, Joanna- plantsoen 1, 08.00-17.00 uur: Expositie Trees Oude Ophuis; Inloophuis Oase, Rooseveltlaan 87, 13.30-15.30 uur: Open middag klei- groep 'Werk in Uit voering'; De Spinne, 15.30-18.00 uur: Gratis Streetball Streetdance voor jongeren van 12 tot 18 jaar; Theater de Mythe, 19.30 uur: Kinder voorstelling van de Theatergroep Kwatta en Het Nati onaal Jeugdorkest 'S-GRAVENPOLDER Bibliotheek, 09.30- 11.30 uur: Cursus 'Leer omgaan met de digitale overheid' HEINKENSZAND Galerie 't Kunstuus, 13.00-18.00 en 19.00-20.30 uur: Expositie Carla Wintraaken en Wil Houtermans 'Ab- stracten en Naak ten' KAMPERLAND Dorpshuis Casem- broot, Alexiaplein 3, 13.00-16.00 en 20.00-23.00 uur: Vrij biljarten KAPELLE Cederhof, 08.00-21.00 uur: Expositie Dita van Poelje; De Vroone, C.D. Vereekestraat 74, 13.00-17.00 uur: Biljarten voor seni oren NIEUWDORP Covra, Spanjeweg 1, 08.30-17.00 uur: Expositie Marian van Garsel en Bri gitte den Engels man WAARDE Dorpshuis Meer waarde, overdag: Expositie schilde rijen van Diny de Kok YERSEKE Dreef, 08.30-12.30 uur: Weekmarkt; Moerzicht, 14.00-16.00 uur: Spelmiddag met onder meer koers- bal en sjoelen. BOEK GERARD VERKUIL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 61