Wie kringt, die wint 66 7 MAISON MARLOUS Van asbak tot zitzak 4. Twee delen, 5. Messing, 6. Houten deksel, Keilbout Zwaarlastanker Draad Omdat Antwerpen momenteel een bouwput is en je - aldus de juryleden van De Slimste Mens - beter via Ber lijn kunt omrijden om er te komen, besloten we mijn fa voriete kringloop in Merk sem te bezoeken. Als je dan toch vast moet staan in het verkeer, dan verkies ik de Bredabaan in Merksem met uitzicht op winkels met credo's als ho- cuspocus proper of met na men als Frituur Woupy bo ven de betonnen geluidwal langs de Ring om Antwer pen. Het schone Vlaams maakt iedere verkeersop stopping namelijk draaglijk. Dat, en uiteraard het voor uitzicht op een bezoek aan De Kringwinkel (zoals ze in Vlaanderen heten). Lades Drie belangrijke aspecten maken de kringloop in Merksem dus zo oneindig aantrekkelijk voor mij. Het eerste is dat het geen Neder landse kringloop is. Het tweede dat die kringloop niet alleen kasten met meuk heeft, maar ook lades. Lades, zo heb ik ontdekt, geven het zoeken naar schatten een partij extra spanning en sensatie waar je 'u' tegen zegt. Toen ik die lades voor de eerste keer zag durfde ik ze Ik wachtte dus eerst af of er andere klanten waren die laden wel openden niet te openen. Voor het zelfde geld dienden ze slechts als opslag en waren de bordjes 'open mij, ik zit vol schatten' allang niet meer van toepassing. Uitge kookt als ik echter óók ben wachtte ik dus eerst of er andere klanten waren die die laden openden. Werden zij op de vingers getikt door kringwinkelper- soneel, dan werd mij dat ge- WAT DOEN WE ERMEE? i zichtsverlies in ieder geval bespaard. Toen er echter niemand werd afgevoerd door de po- lies bij het openen van die laden, durfde ik het uitein delijk ook aan. Om te con cluderen dat die laden het effect hebben van een grab belton, maar dan voor vol wassenen. (Waarna je he laas wel moet afrekenen voor de buit.) Magazine De laatste reden die De Kringwinkel zo aantrekke lijk maakt? Het Kringmaga zine dat ze landelijk uitge ven ('Wie kringt, die wint' - dat is toch fantastisch?). Ik spit het magazine door zoals een glitteroma haar Privé of Story doorspit. Arti kelen over Jimmy Witte- wrongel uit Eeklo die zijn eerste echtelijke bed weg schenkt of over Prins Lau- rent die spullen naar De Kringwinkel in Heverlee brengt zijn voor mij net zo saillant als de artikelen uit een roddelblad. Tja, omdat het allemaal in het Vlaams beschreven wordt, sleept het me met gemak een monsterfrle door. vrijdag 16 februari 2018 GO €73, Seletti €85, Tom Dixon €29,95, Stelton Bij een keilbout zijn zowel de plug als de schroef van staal. Deze werkt volgens het prin cipe van een gewone plug, maar hij wordt door een ingebouwde bout gespreid. Hierdoor kunnen ze veel hebben: de maximale belasting hangt vooral af van de sterkte van de muur of plafond. Nog zwaarder werk? De naam zegt het al; een zwaarlastanker! Deze maakt gebruik van hetzelfde principe als een keilbout maar kan nog hogere krachten houden. Let wel op, want dit kan alleen in beton en heel hard steen. Een holle wand gaat dit niet houden. Hangmat of -stoel ophangen? Een schom- melhaak is verkrijgbaar met houtdraad (grof) en metrisch draad (fijn). Kies in beton voor een goede plug en een schommelhaak met me trisch draad. Kies voor hout zonder plug die met houtdraad. Klinkt best logisch toch? Heb je er geen vertrouwen in? Kies dan voor che mische ankers! Marlous neemt graag een kijkje in kringloopwinkels bij de zuiderburen. Bij voorbeeld in Merksem. Het assortiment in de kringloopwinkel verschilt natuurlijk per land. Dat maakt het bezoeken van een winkel in het buiten land leuk! De kringloop in Vlaande ren is het perfecte adres voor gekleurd en geperst glas in alle soorten en maten. En iedere kringwin kel heeft een geweldig aanbod van in goede staat verkerende tweedehands kleding. Bent u op zoek l I Jl i I - naar een lampetkast of dressoir, dan zit u in Vlaan deren ook goed. De kringwinkels in Vlaan deren hebben hun krach- ten gebundeld. Jaarlijks geven ze het sympathieke Kringmagazine uit met daarin leuke zelfmaak- ideeën met vintage of de verhalen achter kringloop spullen. Het betekent ook dat de kringwinkels in Vlaanderen een goede website hebben waar alle actuele informa tie over de verschillende vestigingen op staat. Kijk eens even op dekringwin kel.be. IINGWINKEL ALTIJD OVERAL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 51