Het zware werk 6 INDE ETALAGE Je kunt natuurlijk klakkeloos een zoetje in je koffie of thee kieperen. Vergeet echter het traditionele kopje leut niet, mét koekje en mét suikerpotje op tafel. Al is het maar om deze kekke ontwerpen. Hieke Grootendorst geeft elke week klustipsén een inkijkje in haar leven als klusvrouw. Vandaag: ophangen 1. Strepen en stippen, €19, 2. Pastel, 3. Grijs porselein, DE KLUSVROUW Verdelen 320 kilo vrijdag 16 februari 2018 GO Superliving €13,25, Normann Copenhagen Zo houd je ze zoet €29, Muuto dikte van het te bevesti gen object meegerekend) moet iets minder lang zijn dan de lengte van de plug. De plug moet zich gaan spreiden als de schroef er ongeveer halverwege in zit. Hoe brokkeliger de wand, hoe dikker de plug moet zijn. Hoe gemakkelij ker je het gat kunt boren, hoe zachter de onder grond is en hoe moeilijker het is om iets zwaars op te hangen. Ten slotte: als je op de vloer kunt lopen kun je er ook aan hangen! Op de verpakking staat vaak welk gewicht iets kan dragen in welke combina tie; type ondergrond met de maat van de plug én de dikte en lengte van de schroef. Verdeel het gewicht over meerdere plug gen. Dan kan het meer dragen. Een plaatje met vier schroeven en een oog kan meer hebben dan een plaatje met één schroef. Bij een boeken plank kun je dat ook doen, kies voor veel plankhouders waardoor het gewicht van de boe ken wordt verdeeld. Voor het gemiddelde werk kies je een buitenzeskantbout vanaf maat M6 met een nylon plug met viervou dige spreiding en rand voor een optimaal hou vast. Een klein reken sommetje laat al gauw zien dat je per plug tegen de 80 kilo kunt belasten. En dat maal vier is dus 320 kilo. oksballen, hang matten en -stoe len, industriële lampen en wandkasten. Dat is het zware werk en dat moet allemaal aan de muur of het plafond ko men en daar vooral ook blijven! Bij bijvoorbeeld een hangmat heb je bovendien te maken met extra krach ten, extra Newton en dus extra kilo's belasting. Durf je dat niet aan? Ik help je op weg! Voordat ik tips geef: er geldt een aantal algemene regels. Hoe langer de plug en de schroef, des te ste viger de bevestiging. Plug en schroef moeten pre cies bij elkaar passen; de lengte van de schroef (de FOTO EN ILLUSTRATIESTJITSKE SLUIS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 50