5 Een hoekwoning op Schouwen-Duiveland Ooit is er een bejaarde dame met haar auto de zijpui ingereden gedag, je spreekt je dorpsgenoten re gelmatig. Het is een sociaal buurtje. Mensen houden een oogje in het zeil als buren met vakantie zijn. We hel pen elkaar met klussen, lenen ge reedschap. En ieder kwartaal eten we met drie andere stellen bij een van ons thuis." Scheuren „Ooit is er een hoogbejaarde dame met haar auto de zijpui ingereden. De muren waren compleet ontzet en er zijn overal scheuren ontstaan. Goed voor 30.000 euro schade. Het was een verzekeringskwestie, maar het bracht een hoop gedoe met zich mee. Je staat wel even gek te kijken, hoor, als je thuiskomt van je werk. Het gaf later ook moeilijkheden toen we de badkamer gingen verbou wen. De werklui hebben er een kluif aan gehad om alles goed te kunnen installeren. Die verbouwing heeft een lieve duit gekost. Maar we zijn er ontzettend blij mee." Wensenlijst „Beneden is het niet groot. De eetta fel staat in de keuken en daarnaast is meteen de woonkamer. Dat vinden wij prettig. We kunnen allebei ons eigen ding doen, maar het is wel ge zellig dat je dan contact houdt. Bij voorbeeld wanneer ik aan tafel iets op de laptop doe en Riet op de bank een film kijkt. Riets neefje is gek op Rummikub. De eettafel wordt dan ook vaak gebruikt voor spelletjes. Qua interieur hebben we niet echt een uitgesproken stijl. We zijn het snel eens wanneer we een keuken of badkamer uitzoeken, misschien om dat we allebei Stier zijn. Er staat nog wel het een en ander op de wensen lijst. De houten vloer in de keuken is Amerikaans eiken. Hij is helemaal gesleten. Je ziet precies hoe wij van de keuken naar de bank lopen. Hij moet geschuurd worden en dan in een gepantserde lak gezet worden. De vloerbedekking boven moet wor den vervangen, net als de schuifpui naar het dakterras. Die is lek. Ja, met een oud huis is er altijd wat." Even voorstellen KIJK VERGELIJK vrijdag 16 februari 2018 PZ •^T Wim en Riet zijn het altijd snel eens als ze een nieuwe keuken of badka mer gaan uitzoe ken. FOTO'S MARIEKE M ANDEMA KER droom u t —Wim Sprink Wim Sprink (66) en Riet Beinema (64) zijn beiden gepensio neerd. Wim heeft twee zonen en twee kleinkinderen, de derde is op komst. Riet heeft een doch ter. Ze zijn allebei vrij williger bij zeehonden opvang A Seal in Stel lendam. Dreischor Adres: Slotstraat 25 Prijs: €399.000 Bouwjaar: 1700 Kenmerken: Hoek woning met zeven slaapkamers, is be schermd dorpsge zicht. Inpandige ga rage, achtertuin met zonneterras en veel privacy. Burgh-Haamstede Adres: Zuidstraat 1 Prijs: €215.000 Bouwjaar: 1900 Kenmerken: Knusse woning voorzien van authentieke details. Binnentuin en balkon aanwezig. Woonhuis met centrumbestem ming, onder andere geschikt als winkel of kantoor. Kerkwerve Adres: Eb en Vloed straat 1 Prijs: €124.500 Bouwjaar: 1955 Kenmerken: Eenge zinswoning met drie slaapkamers. Voor- en achtertuin, parke ren op eigen terrein. Bruinisse Adres: Steinstraat 1 Prijs: €264.500 Bouwjaar: 1947 Kenmerken: Woning met bestemming de tailhandel. Gelegen nabij het centrum. Tuin gelegen op het zuiden, vrije ach terom. Heeft een bui tenberging en ve randa. Burgh-Haamstede Adres: Ooststraat 2a Prijs: €235.000 Bouwjaar: 2005 Kenmerken: Hoek woning met achter tuin en eigen ach terom. Instapkiare gezinswoning met drie slaapkamers. Badkamer met stoomdouche.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 49