Erwin Harmes houdt loterij om hoogtetent te betalen O O) CD O 12 ZE Dordrecht haalt er nóg een Zeeuw bij De Bruijn maakt het karwei al snel af De Kroo barst weer uit z'n voegen Goes moet op zoek naar nieuwe voorzitter Wat medio januari nog werd betitelt als een 'time out' bleek een definitieve breuk. Henk Zwartelé keert niet meer terug bij zondag hoofdklasser Goes. Rody Hoegee is vanaf volgend seizoen keeper strainer bij FC Dordrecht. De 41-jarige Goese- naar volgt Ben Kinds op bij de ploeg waar Gé- rard de Nooijer trainer is. Hoegee kwam als keeper uit voor verschil lende clubs in het betaalde voetbal. Zo verde digde hij de clubkleuren van Sparta Rotter dam, SC Cambuur en zijn nieuwe werkgever FC Dordrecht. Bij die club was hij ook al eer der keeperstrainer. Tussen 2010 en 2017 ver vulde hij die rol bij de Zuid-Hollandse club. Behalve hoofdtrainer Gérard de Nooijer komt Hoegee meer Zeeuwen tegen in Dordrecht: verdedigers Julius Bliek en Karim Bannani en spitsentrainer Dennis de Nooijer. Na twee van de drie partijen in de poulefase van de eerste Grand Prix driebanden van dit jaar was Jean Paul de Bruijn gisteren al zeker van een plaats in de achtste finales. In zijn eerste partij versloeg hij coming man Raymund Swertz gemakkelijk met 40-25 in slechts 23 beurten. In zijn tweede partij had hij wat meer moeite met Bert van Manen maar ook niet meer dan dat. De winst kwam er met 40-28 in 28 beurten. Zijn laatste partij gisteravond laat tegen Hans de Bruin werd hierdoor een formaliteit. Zater dag komt de Hulstenaar weer in actie. PAARDENSPORT Hippisch Sportcentrum De Kroo in Nieuw en Sint Joosland staat morgen in het teken van het Nationaal Indoor Eventing Zeeland. Wat acht jaar geleden als een experiment begon, is inmiddels uitgegroeid tot een nationale wed strijd van allure. In de wedstrijd, die bestaat uit de hippische disciplines springen en cross, komen ruim 150 combinaties aan de start. Martin de Kroo van de organiserende Stich ting Hippische Sport Zeeland: „De belangstel ling voor het evenement blijft groot. De deel nemers komen uit het hele land. We hadden weer te kampen met een behoorlijke wacht lijst. Gelukkig maar, want het is een hels kar wei om een parkoers te bouwen." zv Ruta Del Sol Van Goethem Trainers Henk Zwartelé is ge stopt als voorzitter van voetbalvereniging Goes. Medio januari legde de preses zijn ta ken neer. De situatie werd in eerste instantie omschreven als een 'time out'. De breuk bleek echter van de finitieve aard. „Er komt geen af scheid", aldus de ex-voorman. „Ik Er komt geen afscheid. Ik vertrek via de achterdeur, met pijn in het hart. Het boek is definitief dicht vertrek via de achterdeur, met pijn in het hart. Het boek is definitief dicht." Het is een publiek geheim dat de sponsorstichting en de - inmiddels - ex-voorzitter al jaren in onmin le ven. Meerdere malen botsten beide kampen. Zwartelé wil nog niet in gaan op de totstandkoming van zijn besluit. Penningmeester André de Koning betreurt de aftocht van de inwoner uit 's-Heerenhoek. „Het is erg jammer." Het bestuurslid wil niets kwijt over de toedracht. „Dat hoort een club niet naar buiten te brengen. Het is ook niet belangrijk om te ver melden. We hopen dat de nadruk op de voetbalprestaties wordt ge legd en niet op onze bestuursperi- kelen." Goes is momenteel opzoek naar nieuwe bestuursleden. „We zoch ten al langer naar versterking", stelt De koning. „Op dit moment zijn we maar met z'n tweeën. We krijgen hulp van anderen binnen de ver eniging. De huidige samenstelling zorgt uiteraard voor problemen. Je kunt geen club leiden met twee man." Hoelang de zoektocht naar een nieuwe voorzitter gaat duren, durft de penningmeester niet te zeggen. „Er speelt nog niets concreets. We hebben geen vast omlijst plan. We hebben een aantal mensen op het oog. Sommigen toonden interesse. In de komende weken volgen er ge sprekken en zal er meer duidelijk heid volgen." Onlangs sijpelde naar buiten dat een groepje sponsoren lid gewor den is van de vereniging. Mogelijk om de stemronde van de nieuwe voorzitter te beïnvloeden. De Ko ning bevestigt dat er sponsoren lid geworden zijn, maar stelt dat het niets te maken heeft met het vor men van een nieuw bestuur. „Als je betrokken bent bij een club is het gebruikelijk om een lidmaatschap aan te vragen", besluit hij. Slapen in een hoogtetent heeft vol gens Harmes hetzelfde effect als een maand op hoogtestage in Ke nia. „Het stimuleert de aanmaak van rode bloedlichaampjes en daar door krijg je meer zuurstof." De Middelburgse atleet hoopt door te slapen in zo'n tent zijn per soonlijke records verder aan te scherpen. „Ik zou tussen de twee en vijf procent sneller moeten kunnen lopen. Op een marathon is dat toch al snel vijf minuten", rekent Har mes voor. „Eerst moet ik nog een test on dergaan of ik er wel geschikt voor ben, maar ik verwacht dat dat geen probleem is. Het is de bedoeling om drie maanden lang minimaal twaalf uur per dag door te brengen in de hoogtetent." Harmes kan de de tent zelf niet betalen. Het gaat al snel om een be drag van 4000 euro. „Maar ik kan hem waarschijnlijk overnemen van Tommy Staal, die door een blessure niet meer aan topsport kan doen. Door deze actie hoop ik het geld bijeen te krijgen." Mensen die Harmes willen on dersteunen, kunnen contact met hem opnemen via zijn facebookpa- gina. De trekking zal waarschijnlijk plaatsvinden tijdens de halve mara thon van Renesse. vrijdag 16 februari 2018 VOETBAL DRIEBANDEN Jean Paul de Bruijn was al snel zeker van de tweede ronde, fotoizaakverkeste Met Terneuzenaar Aron van Lare onder de lat won het Nederlands voetbalelftal voor spe lers onder 15 jaar gisteren vrij eenvoudig van de leeftijdsgenoten van Italië. Door doelpunten van Barcelona-talent Xavi Simons en Ajacied Gibson Yah werd het 0-2. Van Lare, speler van PSV, hield met een aantal aardige reddingen zijn doel schoon. Adri Franke blijft ook na zijn vertrek bij MZC'11 actief als trainer in het vrouwenvoetbal. Vanaf komend seizoen staat hij voor de groep bij de vrouwen van Dauwendaele In Middel burg. Onlangs gat Franke aan dat hij na de hui dige voetbaljaargang vertrekt bij MZC'11 uit Zierikzee, waar hij drie jaar actief was. Wielrenner Marco Minnaard finishte gisteren als vierde Nederlander in de tweede etappe van de Ruta Del Sol. Dat leverde hem een 28ste plek op. Nick van der Lijke eindigde met plek 46 nipt bij de beste vijftig coureurs. Brian van Goe them eindigde gis teren net niet bij de beste honderd renners in de derde etappe van de Ronde van Oman. Hij moest het doen met plek 105, op 7.14 minu ten van ritwinnaar Greg van Aver- maet. In het alge meen klassement klom de Zeeuw naar plaats 120. i Henk Ottens stopt na het huidige sei zoen als trainer van zondag-vijfde- klasser Sluis. Na drie seizoenen houdt de oefen- meester het voor gezien bij de Zeeuws-Vlaamse club. Het trainers duo Danny Pols en Patrick Caniere volgt Ottens op bij Sluis. Zwartelé vertrekt door achterdeur Len Wolters Goes - Henk Zwartelé iJp» afepjisr Henk Zwartelé op archiefbeeld, foto willem mieras Hardloper Erwin Harmes hoopt vanaf mei in een hoogtetent te slapen. Omdat hij zo'n tent niet zelf kan bekostigen, gaat de Middelburger een loterij houden. Zijn doel is om zo'n 2000 lootjes voor een euro per stuk te verko pen. „Er komen mooie prijzen.", belooft hij. Maurice Steketee Middelburg o.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40