Gino Anthonisse Christa van der Meer Anouk van Klaveren 9 ■NAARSCOLLECTIEF DAS LEBEN AM HAVERKAMP Omschrijving bezoe ker, object 33 Laten we de Zeeuwse ge schiedenis eens op een frisse manier aanfietsen. Niet het vertrouwde praatje bij een plaatje. Daarmee maak je bezoekers fanta- siedood. Nee, laat de museumbe zoekers zelf maar eens vertellen en verzinnen wat ze zien. Dat is de basis van de nieuwe ex positie in het Zeeuws Museum in Middelburg, die morgen wordt ge opend. Twee zalen vol objecten, gemaakt door het kunstenaarscol lectief Das Leben am Haver kamp. Het collectief bestaat uit vier jonge mode-ontwerpers, die studeerden aan de Koninklijke Academie van Beeldende Kunsten in Den Haag: Anouk van Klaveren (1991), Christa van der Meer (1988), Dewi Bekker (1990) en Goesenaar Gino Anthonisse (1988). Vorig jaar werden ze ge roemd tijdens de uitreiking van de Dutch Design Awards: „Ze vangen de tijdgeest en zijn inspirerend in hun professionele 'can do' hou ding." Karina Leijnse, collectiebeheer der en tentoonstellingsmaker in het Zeeuws Museum, had de jonge ontwerpers al langer in het vizier. „En omgekeerd", zegt ze, „de ont werpers waren ook benieuwd naar wat het Zeeuws Museum nou ei genlijk te bieden had." Het viertal werd losgelaten in de depots van het museum en kwam met vooral vraagtekens weer bovengronds. Zo ontstond het idee voor de nieuwe expositie. Uit de depots werden 40 museale voorwerpen uit de collectie Streekdracht en Huisraad geselecteerd, die samen werden gebracht in een zaal. Ver volgens werden 40 willekeurige bezoekers uitgenodigd te vertellen wat ze zagen, zonder de naam of titel te verklappen. Die omschrij vingen werden opgenomen en naar het ontwerperscollectief ge stuurd. Het viertal liet zich door de omschrijvingen van de bezoe kers inspireren tot het maken van nieuwe kunstobjecten. Die opzet is terug te vinden in de museumzalen. Daar worden 34 objecten van de ontwerpers ge toond, iedere kunstenaar in een ei gen kleur. Bij die objecten staan zuiltjes met geluidsapparatuur: via een druk op de knop klinken de verhalen van de bezoekers die de oorspronkelijke museumstukken zagen. De oorspronkelijke stukken zijn te zien in een aparte zaal. Karina Leijnse: „De ontwerpers houden het museum een spiegel voor. Ze zeggen: laat nu de bezoe kers aan het woord. Zo gaan de be zoekers in gesprek met het mu seum. En je zal zien, ze gaan ook in gesprek met elkaar." Omschrijving bezoeker, object 19 Omschrijving bezoeker, object 8 PZC ONLINE Maakt de foute wissel ook weer net even wat erger dan het al was #Kramer #OS2018 vrijdag 16 februari 2018 Ja dit doet mij heel erg denken aan prachtigefo to's van een bekende Nederlandse fotograaf en dat is dan eigenlijk ge woon 'n plastic zak over 't hoofd van een meisje en wat de 'n kap doet denken heel fijn heel mooi je kijkt er doorheen 't is bijna kantwerk. Jan van Damme De expositie Das Leben am Ha verkamp in het Zeeuws Museum in Middelburg wordt morgen om 16.00 uur geopend met een per formance. Het museum is mor gen gratis toegankelijk van 11.00 tot 17.00 uur. Dit object eh roept herinneringen op aan eh oude films eh.. sommige uit de eh uit de westerntijd van een groot circus buiten ergens in de prairie ehhh grote tentkinderen die naar binnen lopen, donker van binnen, ze pikken een stoeltje, gaan zitten eh dan komen de mooiste èn mooiste beelden voorbij uitOosters eh Europees en noem maar op. Ik zie eh eh 'n object dat zo bizar en eclectisch is dat ik het onmogelijk thuis zou kunnen brengen, 't Is denk ik 'n eh geheel toevallig sa menspel van Chinees eh Chinees-achtige Europese Aziatischeeh fantasieën ehmeen chinoiseriepro duct dat eh in zijn totale bizarheid elk ander object in de eh op de kermis eh voorbijstraalt't zou 't goeddoen in de schiettent ja. HET GEMAK VAN DE APP Voor het laatste nieuws kunt u natuurlijk op elk uur van de dag terecht bij de PZC online. Op de desktop, laptop, tablet of smart- phone, altijd het actuele nieuws tot uw beschikking; 24 uur per dag, 7 dagen per week. Wilt u het nog gemakkelij ker, installeer dan de PZC- nieuwsapp op uw telefoon. Met slechts één klik opent u de app en ziet u wat er op dit moment speelt in uw buurt, de rest van Zeeland en de wereld. Ook in de app heeft elke regio zijn eigen pagina. Bovendien kunt u via de knop 'Net bin nen' altijd het laatste nieuws op een rij zien. TWITTER Thijs Roovers @TRoovers Vier jaar lang, nee acht jaar lang, gaat het bij hem al over olympisch goud op de 10 kilometer. Maar het ging donderdagmiddag in Gang- neung he-le-maal mis. Ted- Jan Bloemen won goud, Jorrit Bergsma zilver, Ni- cola Tumolero brons. En Kramer? Die werd zesde. Deze tweet refereert aan de Spelen van 2010, toen Kramer werd gediskwalifi ceerd wegens een foute wissel. ONLINE TOP-5 1. Bewoners Buys Ballot straat in Goes zijn boos: 'We zijn er in alles op ach teruit gegaan' 2. Voorraadkastje Middel burgse geplunderd op Va lentijnsdag 3. De mannen van No Sur- render zijn 'zeer gastvrij' 4. 'Mijn lieve ValentHeijn, misschien moet ik onze re latie stoppen' 5. Niet roken in het rook- hok: je zag het aankomen Kijk op www.pzc.nl of @pzcredactie rj facebook.com/depzc fgj @pzcredactie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 37