Werkgever moet juist werkzoekende verleiden 8 bezoekers. Middelburger naar instelling voor veelplegers Taakstraf voor in brand steken eigen woning 'Zet mensen met uitkering in stembureau' ZEEUWS MUSEUM EXPOSITIE KUNSTE Willekeurige bezoekers vertellen wat ze zien in het Zeeuws Museum. Jonge ontwerpers maken op basis van die verhalen nieuwe kunst. Zie de nieuwe kunst, zie de oude kunst en luister naar de verhalen van de PC Ondine van der Vleuten Vlissingen „Op de bank zitten? Die kans krij gen ze niet eens. Wij motiveren, stimuleren en grijpen in als men sen hun best niet doen op de ar beidsmarkt. Nu zal er best eens ie mand tussen zitten die wat min der hard loopt, maar in het alge meen zijn ze heel druk bezig met het vinden van een baan. Ik ben ervan overtuigd dat er veel men sen in de ww zitten die echt aan de slag willen." „Om te beginnen de al veel ge noemde mismatch. Een opleiding die niet aansluit bij wat de werk gever vraagt. Dat speelt al een hele tijd en het zal ook nog een hele tijd spelen, want het duurt jaren om dat probleem op te lossen. Werk gevers doen er alles aan. Ze bieden interne leertrajecten aan en wer ken samen met het onderwijs. Maar het is een proces van jaren." „Dat is wel nog steeds de gedachte die veel werkgevers hebben. Ze hebben een lijst met eisen waar aan de sollicitant moet voldoen. Kijk, je moet natuurlijk niet pro beren iemand die opgeleid is tot logistiek medewerker om te scho len tot laboratoriumassistent. Dat verschil is te groot. Maar kun je één vakje niet afvinken, stuur iemand dan niet gelijk weg. De Nederlandse werkgever is te streng. Vlaamse ondernemers zeg gen: stuur iemand die tot in zijn tenen gemotiveerd is, dan heb ik een baan voor hem. Of die persoon exact aan alle eisen voldoet, is dan minder belangrijk. Je kunt wel voor een 9 willen gaan, maar mis schien is de 7 wel voldoende om de klus te klaren. Of je kunt het werk anders inrichten, zodat be paalde taken wél door de 7 kunnen worden gedaan." „Ze bewijzen zichzelf een dienst door met een opener blik te kijken naar hun sollicitanten. Pak die 50- plusser. In Zeeland is 54 procent van de werkzoekende ouder dan 50. Als je steeds blijft zeggen: ik wil geen oudere werknemer, sluit je 54 procent van de kandidaten uit. In de Zeeuwse situatie gaat het dan om 8.000 mensen die wellicht over precies de juiste kwaliteiten beschikten." „Zeeland vergrijst, het personeels bestand vergrijst. Bedrijven zou den daar op in kunnen spelen door al drie tot vijfjaar vóór personeels leden met pensioen gaan, vervan gend personeel in dienst te nemen en op te leiden. Maar er is te wei nig animo om dat te doen." „Vaak zie je dat ze eerst proberen de vacatures in te vullen via an dere kanalen: detacheringsbu reaus, uitzendbureaus, intern, via netwerken. Maar uitzend- en de tacheringsbureaus kijken óók bij ons. Dus als de werkgever eenmaal bij ons belandt, hebben wij óók geen goed opgeleide mbo4 tech nici meer." „De tijden zijn veranderd. Als werkgever heb je het niet meer voor het uitkiezen. Zorg dat je je onderscheidt, dat je laat zien waarom iemand bij jóu zou moe ten komen werken. Houd niet ri gide vast aan alle functie-eisen, maar laat zien dat je opleidingstra jecten aanbiedt, bijvoorbeeld. Er zijn echt al bedrijven die zo te werk gaan bij het werven van per soneel." „Dat is een terechte vraag. Wij houden regelmatig speedmeets waarin werkgevers aan een tafeltje zitten en de werkzoekende de ta feltjes afgaat om zich te presente ren als de ideale kandidaat voor een vacature. Ik speel wel eens met de gedachte om het om te draaien. Dat werkgevers de tafeltjes lang slopen en de werkzoekende vra gen: zou jij niet bij mij willen ko men werken?" MIDDELBURG De rechtbank in Middelburg heeft gisteren de 22-ja- rige M. de J. uit Middelburg con form de eis de zogeheten ISD- maatregel (een verblijf van twee jaar in een instelling voor veelple gers) opgelegd. Tot mei vorig jaar ging het nog wel redelijk goed met De die al diverse keren voor diefstal en ge weld was veroordeeld. Hij had een baan en een woning. Het ging weer fout met hem toen hij zijn baan verloor. Hij raakte daarop ook dak loos, hij vond vervolgens weer een kamer en in die kamer die hij in Middelburg had gehuurd werd in november vorig jaar cocaïne, hasj en xtc gevonden. De J. maakte destijds deel uit van de zogeheten 'Dauweldaelegroep', die verantwoordelijk werd gehou den voor ettelijke inbraken. De Middelburgse rechtbank veroor deelde hem daarvoor tot twee jaar cel. MIDDELBURG De 26-jarige S.S. uit Stavenisse, die ervan werd verdacht eind juli vorig jaar zijn eigen woning in brand te heb ben gestoken, is daarvoor giste ren door de rechtbank in Mid delburg veroordeeld tot een taakstraf van 240 uur en een voorwaardelijke gevangenisstraf van negen maanden. Ook moet S. zich laten behandelen. In het vonnis was ook een bedreiging opgenomen. Het vonnis was conform de eis. Op de bewuste dag belde S. zijn zus met de mededeling dat hij het leven niet meer zag zitten en zijn huis in brand ging steken. De zus waarschuwde meteen de hulpdiensten. Toen die arriveer den, kwam er al rook uit de wo ning en hing S. uit het raam. Nog dezelfde avond werd hij opgeno men in een psychiatrische in richting, waar hij nog steeds verblijft. THOLEN De SP in Tholen wil dat de stembureaus bij de ge meenteraadsverkiezingen in maart mede bemand worden door mensen met een uitkering. Dat schrijf de partij in haar ver kiezingsprogramma. 'Zo hebben zij (mensen met een uitkering, red.) ook eens een andere daginvulling', schrijven de socialisten in het programma. „De gedachte erachter is tweele dig", zegt fractievoorzitter en lijsttrekker Theo Korevaar. „Mensen die langdurig in een uitkering zitten, kunnen op zo'n manier wat bijverdienen. Daar naast valt het niet altijd mee om genoeg mensen te vinden die op het stembureau willen zitten." Er wordt wel een aantal eisen aan gesteld: tellers moeten de Nederlandse taal machtig zijn, moeten een geldig legitimatie bewijs hebben en minimaal mbo werk- en denkniveau. Omschrijving bezoekerobject 15 vrijdag 16 februari 2018 Vacatures in de bouw, de ho reca, de zorg, het onderwijs, de techniek. Overal luiden werkge vers de noodklok, want ze krij gen ze niet vervuld. Aan Toine Witters van het UWV Zeeland de vraag: hoe kan het dat er nog werklozen zijn? Werkgevers staan te springen om mensen, maar ze zijn er niet, is het verhaal. En degenen die werkloos thuis op de bank zitten dan? Waarom komen ze dan niet aan de slag? Wat is er voor de werkgever ver anderd? Hij heeft het toch nog altijd voor het uitzoeken? Anders gezegd: werkgevers zijn te selectief en vissen daardoor in een te kleine vijver? Er komen alleen maar méér ou deren. En uiteindelijk komen de werk gevers bij u hun nood klagen. Kortom? Wie moet wie nu eigenlijk verlei den op deze krappe arbeids markt: de werkgever de werk zoekende of andersom? Museum in een spiegel FOTO'S LEX DE MEESTER EN ZEEUWS MUSEUM Dit is een vormpje volgens mijehm een vormpje waar iets in moet want ik zie een scharniertje zitten en een handvat zal 't wei heet geweest zijn ah speculaaskoek misschien toch een mal- letje voor een kunstwerk iets Zeeuws metaal denk ik ik kan niet goed zien het is een mensfiguur die d'r instaat en ben wel benieuwd wat er uit moet komen als 't ehm als 't klaar zou zijn. Toine Witters, fotouwv

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 36