Oog voor monumenten Succesvolle aanpak van pigmentvlekken De Mug wil akoestisch jammen X 6 Veere koestert de wederopbouw Walcheren is door het Rijk be noemd als Nationaal erfgoed. Het is voor Nederland het belangrijkste gebied waarin kenmerken van de wederopbouw (1940-1965) in het landschap aanwezig zijn. Bouwmaterialen waren in deze periode schaars, de bevolking ging daarom heel creatief en praktisch te werk bij het bouwen van (nood)woningen, - stallen en scho len. Het doel van het Rijk is dat zo genoemde 'monumenten van de wederopbouw' zichtbaar aanwezig blijven. In de in 2016 aangenomen Structuurvisie Cultuurhistorie Veere is dan ook opgenomen de kwaliteiten van Walcheren als we- deropbouwgebied uit te werken. „Daarvoor is het nodig dat we eerst de bewoners bewust maken van wat nu precies die pareltjes uit de wederopbouwperiode zijn", zegt wethouder Chris Maas (Monu menten). Voor dit doel heeft Veere een filmpje gemaakt waarin wordt uit gelegd waar bouwwerken en land schapselementen uit die tijd aan te herkennen zijn. Maas: „Als je er oog voor hebt, ga je steeds meer dingen zien. We willen gaan inventarise ren welke monumenten van de we deropbouw we hebben en daarna bekijken welke elementen waarde- We inventariseren welke monumenten van de wederopbouw we hebben vol zijn te bewaren en hoe we dat willen gaan doen." Maas zegt de bouwwerken niet onder een stolp te willen bewaren, maar ze een goede bestemming te willen geven. MIDDELBURG Café De Mug in Middelburg wil de befaamde maandelijkse jamsessies in een ander jasje steken; De Mug gaat akoestisch. De jamsessies, waar de afgelopen tien jaar elke eerste zondag van de maand tientallen muzikanten hun podiumtijd pakten, zijn van de agenda ge haald door klachten van omwo nenden. „We zitten dan wel in een uit gaansgebied, maar we hechten veel waarde aan een goed con tact met onze buren", zegt Edgar Stemmerich, bedrijfsleider van De Mug. Stemmerich zou De Mug graag verbouwen zodat er ook de nodige geluidsisolatie aangebracht kan worden. „Maar het is een monumentaal pand, dus voor een verbouwing moe ten we de juiste vergunningen hebben. De gemeente Middel burg buigt zich daar nu over." De muzikanten kunnen voor een potje jammen nu terecht op de derde zondag van de maand in bar American aan Plein 1940. Stemmerich hoopt hen vanaf april weer terug in De Mug te verwelkomen, maar dan voor akoestische jamsessies. „We ho pen zo iedereen een plezier te doen; de muzikanten, het pu bliek en ook de omwonenden." Ter kennismaking: NÜ GRATIS intake-/huiddiagnose IN DE REGIO Sing Inn in Petruskerk Eten bij RestoRank Rondleiding in museum MIJN DORP, MIJN STAD vrijdag 16 februari 2018 WA Noodstallen, praktische laag bouw, een sober kerkje; de ge meente Veere wil onder bewo ners en toeristen het besef ver groten van bijzondere panden en landschapselementen uit de wederopbouwperiode. Sheila van Doorsselaer Domburg - Chris Maas, wethouder (Advertorial) Het huidverbeteringsinstituut van Milica Lazarova bestaat 21 jaar. Gaandeweg is het een begrip geworden voor huidver betering en anti-aging in heel Zeeland. Het instituut speelt als koploper in op de nieuwste ontwikkelingen en biedt altijd de meest veilige en bewezen effectieve treatments. Trend: Pigment is de nieuwe rimpel Milica: 'Ik krijg steeds meer te maken met klanten die iets aan hun pigmentvlekken willen doen. Sproetjes zitten vaak in de fa milie en vormen een charmant kenmerk van iemands uitstraling. Maardezon en het verouderings proces kunnen deze pigmentatie veranderen in ontsierende bruine vlekken. Daardoor lijken mensen ook veel ouder dan ze zijn en zich voelen. Ook de lichte huid zonder sproetjes kan last krijgen van pig mentvlekken, terwijl de donkere huid vaak een algehele vorm van hyperpigmentatie vertoont. Bij het behandelen van pigment vlekken is de eerste belangrijke stap het blokkeren van UV-stra- ling. Maar dat is niet voldoende. De andere stappen die daarop volgen, moeten ook worden aan gepakt. Het pigment dat al in de huid aanwezig is, moet ook wor den tegengegaan. Innovatieve behandelingen: Newhite en CryoPen De ontwikkelingen in de bran che gaan snel en met kwalitatief goede apparatuur en de nieuwste behandelmethoden is het nu mo gelijk om dit probleem voor het eerst goed aan te pakken. Milica: 'Pigment is een hardnek kig probleem, maar met de juiste behandelingen in mijn instituut en het consequent houden aan de instructies voor thuis kun nen nu zeer goede resultaten worden bereikt. De Newhite be- handelkuur met pure Vitamine C bijvoorbeeld is een veilige en effectieve treatment om de huid op te lichten. Tegelijkertijd remt het ook de aanmaak van nieuw pigment in de huid. Het is een al geheel oplichtende behandeling en daardoor ook geschikt voor meer getinte en donkere huiden. En met de nieuwe CryoPen be handeling kunnen hardnekkige oudersdoms- en pigmentvlekken doeltreffend worden verwijderd. Nooit eerder was er zoveel direct inzetbare vrieskracht beschikbaar. Op de millimeter nauwkeurig kan ik pigmentvlekken behandelen. Het is snel, effectief en vrijwel zonder ongemak.' Interesse in de mogelijkheden bij het behandelen van pigment? Of in huidverbetering en anti-aging in het algemeen? Kijk op de nieu we website: www.lazarova.nl SEROOSKERKE In de Petruskerk in Serooskerke wordt morgenavond van 19.15 tot 20.15 uur een Sing Inn gehou den. Maandag 26 februari is er in de Petruskerk een bij eenkomst met als thema 'de Ge meente van Jezus Christus verkoren en geroepen'. Aan vang 20.15 uur. OOST-SOUBURG RestoRank Oost- Souburg nodigt mensen uit om mor gen een hapje mee te eten. De maaltij den worden geser veerd vanaf 18.00 uur, de zaal is open vanaf 17.00 uur. Opgave vooraf is noodzakelijk via 0118-465978, 0118- 465132 of via resto- rank@gmail.com. De kosten bedra gen 2,50 euro per persoon. MIDDELBURG Robert van Dieren- donck (foto) vertelt zondag over Ro meinse kunst tij dens een rondlei ding in het Zeeuws Museum in Middel burg. Hij is specia list-archeoloog van de Romeinse tijd van de Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland en neemt bezoekers mee door de tentoon stelling Romeinse kunst. Voor toe gang tot het mu seum moet betaald worden, de rondlei ding is gratis. Reserveren: mailen naar rondleidin- gen@zeeuwsmu- seum.nl of bellen naar 0118-653000. VLISSINGEN Eigenaresse Lianne Boone (links) en Amber Bogaart van het Vlissingse hotel City2Beach proosten in een van de nieuwe kamers. Bouwers, herinrichters, leveran ciers en burgemeester Bas van den Tillaar kwamen gister middag kijken hoe mooi het City2Beach er weer uit ziet bijna negen maanden na de brand. Op 1 mei vorig jaar stond het hotel ook net voor een feestelijke opening toen tijdens af rondende dakbedekkingswerkzaamheden de vlammen naar binnen sloegen. De lunchroom City2Beans en acht kamers konden na een week of zes weer open, maar de veertien overige hotelkamers moesten tot en met vloeren en pla fonds worden gestript, foto lex de meester ARNEMUIDEN Centrum, 12.00- 17.00 uur: Week markt KOUDEKERKE De Couburg, 13.00- 16.30 uur: Biljarten voor senioren MIDDELBURG Sportpark de Sprong, Aanloop 4, 09.00-12.00 uur: Tafeltennis voor se nioren (50+); Het koffiehuis, Ooster- scheldestraat 1, 09.30-11.30 uur: In- loopmoment met koffie en thee; Bachtensteene 14, 09.30-11.30 uur: Start cursus 'Schrij ven van uw levens verhaal'; Cinema Middelburg, 15.00 uur: Vertoning 'Vivre sa vie'; vanaf 19.00 uur: Vertoning 'A Ciambra' en 'You were never really here'; Kruitmolen- laan 125,19.00- 22.00 uur: Jeugd- café voor jongeren van 12-18 jaar; ZB, Kousteensedijk 7, 19.30 uur: Lezing Dr. M.M.G. Kamper man over 'Bioinspi- red engineering'; Studio A58, 20.00 uur: Cabarestafette OOSTKAPELLE Sportzaal De Halve Maan, 09.45-11.15 uur: Badmintonnen voor 50+; Duinvlietweg 6, 13.00-13.30 uur: Ac tiviteit 'Een kijkje achter de scher men van het zee aquarium' bij Terra Maris Oost-Souburg Zaal achter Wijn gaard, Kanaal straat, 18.00 uur: RestoRank RITTHEM Klein Theater De Verwachting, 20.15 uur: Optreden Anne Neuteboom VLISSINGEN Spuistraat en Lange Zelke, 08.00 -16.00 uur: Week markt; Vrijenhoven- zaal, Baskenburg- plein 8, 09.00 uur - Peutergym; De Herberg, over dag: Fototentoon stelling 'Sporen van de mens'; CCXL Theater, 20.15 uur: Optreden Frans Bauer WESTKAPELLE Herrijst, 09.00- 10.00 uur: Volks dansen; 10.30-11.30 uur: Line dance HEROPENING HOTEL Meer informatie en/of een afspraak maken? Grote Sternstraat 97, Middelburg (0118) 634479 (06) 13146844 info@lazarova.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 34