Nabestaanden 'Doe rechtszaak steekpartij over' Aantal WW'ers is in 2017 fors afgenomen Rowwen Hèze en Blaudzun op Vestrock 2 MAAN LEO Column Zo, die donorwet is aangeno men. Fijn voor Pia, fijn voor alle mensen die wanhopig aan het wachten zijn op een or gaan. Toch zit me iets dwars. Mijn bezwaar heeft niets te ma ken met de vraag of de overheid zich met de kwestie moet be moeien. De overheid bemoeit zich in Nederland nou eenmaal met bijna alles; dat we behoorlijk wel varend en gelukkig in dit landje samenwonen is daar het gevolg van. Wees blij. Wees blij ook dat de overheid zich juist in dit soort za ken mengt. Dan is het niet aan elke individuele arts of nabestaande om hier een richting in te kiezen. Laten we maar niet stilstaan bij de miljoenen die het kost om ons over de wet te informeren. Of bij het feit dat mensen die NEE invul len volgens mij ook onderaan op de wachtlijst moeten staan.Nee, mijn bezwaar heeft te maken met iets dat voor veel tegenstanders van de wet een hele opluchting leek: de invloed van de nabestaan den op de uiteindelijke beslissing. Ik vind het een uiterst onprettig idee dat aan mijn sterfbed opeens een religieus familielid kan opdui ken dat bezwaar maakt tegen een besluit dat ik heb genomen. Maar ook zonder plots op het to neel springende godvruchtige lie den is het een raar idee. Ik maak nü een doordachte, gefundeerde overweging. Zonder druk en zo ra tioneel mogelijk maak ik die. En dan, in extremis, moeten mijn na bestaanden die beslissing nog eens overdoen. Onder grote tijdsdruk, belaagd door hevige gevoelsaan- doeningen, met weinig slaap moe ten ze het proces herhalen dat ik met zoveel zorg heb doorlopen. Opeens is mijn besluit over mijn dode lichaam verkruimeld en ben ik afhankelijk van de in gepeperde emotie gemarineerde breinen van mijn familie. Amper voorstelbaar dat men dan tot rationele overwe gingen in staat is. De overheid kan me niets schelen; ik ben juist bang voor mijn nabestaanden! Opeens is mijn besluit over mijn dode lichaam verkruimeld DESTELLING Vandaag: Sven Kramer moet nog vier jaar doorgaan Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters KABINET LUBBERS IV (C uwv RE EERSTE Middelburg haalt bakzeil KOUDEKERKE Boek Van Driel in race voor prijs Verkeerschaos bij Dow aangepakt Goes Tournee Racoon Het gerechtshof moet zich daarom opnieuw over de zaak tegen Ter B. buigen. Dat stelt advocaat-generaal Edwin Bleichrodt in zijn advies aan de Hoge Raad. De verdachte werd al jaren ge tergd en getreiterd door Middel burgse jongeren. Op r maart 20t4 kwam hij Van de Velde en diens vrienden op de Koningsbrug regen. Hij kreeg een klap en rende weg, waarna hij nogmaals werd gesla gen. Daarop vluchtte hij naar een café aan de Turfkaai. Onderweg pakte hij een mes uit zijn jaszak. In het halletje kwam het tot een confron tatie, waarbij Ter B. weer een klap kreeg. Daarop stak hij Van de Velde. De rechtbank in Middelburg ver oordeelde hem in september 2014 tor 9 jaar cel. Eind 2016 kwam het ge rechtshof in Den Bosch in hoger be roep tot een mildere straf: 6 jaar cel. De advocaat van Ter B. is in cas satie gegaan bij de Hoge Raad. Hij stelt dat er sprake was van 'nood weer' (gerechtvaardigde zelfverde diging). Het gerechtshof verwierp dat, omdat de verdachte de con frontatie was aangegaan in plaats van via de tussendeur het café in te vluchten. De advocaat-generaal zet daar grote vraagtekens bij. Hij wijst erop dat de verdachte eerder was wegge rend toen hij werd aangevallen en dus niet uit was op een treffen. In het halletje van het café stond de veel grotere Van de Velde bo- Mogelijk zag hij geen andere uitweg dan zich te verdedigen met zijn mes vendien dicht op hem, terwijl Ter B. nier wist of de tussendeur naar binnen of naar buiten draaide. Het is denkbaar dat de situatie voor hem zo bedreigend was, dat hij geen andere uitweg zag dan zich te verdedigen met zijn mes. De advocaat-generaal pleit er daarom voor de uitspraak van het hof te vernietigen, zodat de zaak daar opnieuw moet worden behan deld. VLISSINGEN Het aantal WW-uit- keringen in Zeeland is het afgelo pen jaar flink gedaald. Eind januari waren er in Zeeland 6.346 WW- uitkeringen. In vergelijking met januari 20t7 is het aantal WW-uitkeringen met ruim 19 procent gedaald, aldus het UWV. In januari was het Zeeuwse WW-percentage 3,3 procent, wat lager is dan het landelijk percentage (3,7 procent). Binnen Zeeland heb ben Veere (2,7 procent) en Borsele (2,8 procent) naar verhouding de minste ww'ers, Vlissingen (4,3 pro cent) en Noord-Beveland (4,1 pro cent) de meeste. Ruim de helft van de ww'ers in Zeeland zijn 50-plus- sers (3.285 personen). Het aantal vacatures voor techni sche beroepen steeg sterk en vooral bedrijven in de bouw en industrie hebben steeds vaker te maken met moeilijk vervulbare vacatures. Ook in Zeeland nam het aantal vacatu res voor technische beroepen toe. De arbeidsmarkt in Zeeland wordt met veel vacatures en weinig werk zoekenden als krap tot zeer krap beoordeeld. Niet alle werkzoekenden hebben een WW-uitkering. Ze kunnen ook in de bijstand zitten. Vestrock heeft de eerste veertien namen voor de negende editie be kendgemaakt. Onder meer My Baby, Blaudzun, Rowwen Hèze en Millionaire spelen op het festival in Hulst. My Baby is internationaal aan het doorbreken. Het Amsterdamse trio stond al op Glastonbury. Blaudzun speelt voor de derde keer op Vest rock. Ook Johan, Michelle David The Gospel Sessions, Equal Idiots, Goe Vur in Den Otto, Black Foxxes, Lydmor, Powder for Pigeons, Big Bat en Curt spelen 1 en 2 juni op het eiland in de Buitenvest. WHITE, de Schotse publiekslieveling van vorig jaar, keert ook terug naar Hulst. De organisatie maakt binnenkort nog meer namen bekend, ook voor Vest rock Junior, dat zondag 3 juni op het programma staat. De early-bird- kaartverkoop loopt nog tot en met zondag. Een ticket voor vrijdag kost 35 euro, zaterdag 40 euro. Een com- bikaart voor beide dagen kost 55 euro. Een early-bird voor Vestrock Junior 20 euro. Kaartverkoop via vestrock.nl. vrijdag 16 februari 2018 Reageer op pzc.nl Gisteren: Lubbers was de belangrijkste naoorlogse poli ticus van Neder land 492 reacties HUH PETRUS MET EEN SROTE SROEP ENSELEN IN RE RIJ VOOR RE UWV RE ZUINISINSS RONRE. MIDDELBURG Middelburg is dan wel boos dat de provincie eenzijdig nieuwe woning bouwafspraken oplegt aan de Walcherse ge meenten, het provincie bestuur staat wel in zijn recht. Dat concludeert de bezwarencomissie waar Middelburg protest in diende tegen dat besluit. De commissie noemt het bezwaar 'niet ontvanke lijk' en velt verder geen oordeel. Joost van Driel is met zijn roman 'In het museum' genomineerd voor de AVN Debutantenprijs 2018. De schrijver uit Koudekerke is een van de twaalf kandidaten. Op 1 maart wordt de short list, met drie titels, be kend. De prijs is bestemd voor het beste Neder landstalige prozadebuut van 2017. Van Driel won vorig jaar bij de Zeeuwse Boekenprijs al een 'Acco lade' voor het beste Zeeuwse debuut. TERNEUZEN Om opstoppingen op wegen richting Dow in de ochtend- en avondspits tegen te gaan, worden tij delijke verkeersmaatrege len genomen. De belang rijkste is dat de calamitei tenroute ten westen van het fabrieksterrein van Dow in de spitsuren wordt opengesteld. De proef van twee maanden begint maandag. Als veel men sen de route gebruiken, zal dat de druk op de Westerscheldetunnelweg aanzienlijk verlichten. De nieuwe bassist Maarten van Damme maakt 23 maart in België zijn debuut bij Racoon. De Goese pop groep geeft dan een con cert in Hamont-Achel. Op 13 april begint in Maas tricht een korte tournee langs Nederlandse clubs, als voorbereiding op het concert in Ziggo Dome op 28 april. Tijdens de tour nee, waarvoor zaterdag de voorverkoop begint, wor den geen Zeeuwse podia aangedaan. Er was mogelijk toch sprake van gerechtvaardigde zelfverdedi ging, toen Robert ter B. op 1 maart 2014 de 19-jarige Dennis van de Velde doodstak. Rolf Bosboom Middelburg Bob Maes Hulst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2