Terlouw kritisch over afschaffen referendum Forse uitbreiding bij nieuw bedrijventerrein in Goes Doek valt definitief voor voorzitter Zwartelé van Goes ZEELAND 12 Naast het bestaande, verouderde hotel komt langs de Deltaweg in Goes hoogbouw van elf tot vijftien etages met 140 hotelkamers en voorzieningen. Duitse toeristen kopen massaal fietsen in D66-icoon Jan Terlouw heeft gisteravond in Middel burg kritiek geleverd op de manier waarop zijn 'eigen' minister het raadgevend referendum af schaft. „Ik vind dit ernstig." HH Van der Valk gaat een nieuw hotel bouwen langs de Deltaweg in Goes. Het komt pakweg naast het be staande hotel. Volgens manager Claudia Verzijlbergh is deze ver nieuwing nodig, omdat het huidige onderkomen sterk verouderd is. Het nieuwe hotel wordt een stuk hoger. „Er komt een toren van tl tot 15 etages, waarin 140 hotelkamers komen", legt Verzijlbergh uit. „Dat zijn niet eens zo heel veel meer ka mers dan nu, want we hebben er 132." Op de bovenste etage van de toren komt een zogeheten skybar. Die wordt zodanig gesitueerd dat de bezoekers een fraai uitzicht over Goes hebben. Het nieuwe hoofdgebouw wordt wel een stuk groter dan het huidige. Daarin komen onder meer een re ceptie, lounge, restaurant, zalen centrum en wellnessvoorzienin- We zullen het plan nog wel toetsen en in overleg treden met de omgeving gen. Dat laatste is nieuw ten op zichte van het bestaande hotel. Ho telgasten kunnen straks gebruik maken van een zwembad en fit nessruimte. Het bestaande hoofdgebouw blijft overigens bestaan. Daar zoekt Van der Valk een huurder voor. De hotelkamers worden wel gesloopt als het nieuwe hotel gereed is. In dat nieuwe onderkomen wil Van der Valk live cooking buffetten aanbie den, waarbij koks gerechten a la mi- nute in een open keuken bereiden voor de gasten. Dat concept bestaat al in andere hotels van het concern, zoals dat in Middelburg. De Goese wethouder Loes Meeuwisse laat weten dat de ge meente in principe positief tegen over het plan van Van der Valk staat. „We wachten nu op de vergunnin gaanvraag. Op dat moment zullen we het plan natuurlijk nog wel toetsen en in overleg treden met de omgeving." Verzijlbergh laat weten dat Van der Valk vaart wil zetten achter het plan. Poelbos Hoewel de vernieuwing van het hotel wordt genoemd in de struc tuurvisie voor het nieuwe Bedrij venpark Poelbos (De Poel V) gaat het volgens Meeuwisse om een aparte procedure. Het bestem mingsplan moet worden veranderd om de komst van het nieuwe hotel mogelijk te maken. Het nieuwe bedrijventerrein komt ten westen van de Deltaweg, pakweg tussen de A58 en het hotel. It vrijdag 16 februari 2018 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND 8 ZEELAND 5 Van der Valk bouwt hoteltoren Rob Paardekam Goes - Loes Meeuwisse, wethouder •ZEELAND4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 29