Fortuna stapt naar KNVB Poels grijpt de macht 25 Ajacied voelt zich sterker dankzij oud-topsprinter Troy Douglas Federer naar kwartfinale veel power, maar als je kleine stap jes zet kun je die kracht helemaal niet kwijt. Zeker tijdens de lange sprints moet ik veel grotere stappen maken. Hij hamert daar steeds weer op. Klinkt simpel, maar het komt heel nauw. Het heeft allemaal met techniek te maken, atletisch wor den. Ik heb het heel mijn leven an ders gedaan, hè. Eerst denk je nog heel erg na hoe je sprint, maar ik begin nu op het punt te komen dat het bijna automatisch gaat. Dat doet training met je." Over voetbal hoefje niet te be ginnen met Douglas. De atleet is er niet mee opge groeid en geeft zelf ook eer lijk toe geen verstand van het spelletje te hebben. Maar de sa menwerking bevalt De Ligt zo goed dat hij op eigen initiatief heeft gevraagd of Dou glas hem ook binnen bij de trai ningen in het krachthonk wil be geleiden. Twee keer per week hangen ze in de gewichten. „Dat deed ik normaal gesproken met de groep," zegt De Ligt. „Toen deed ik dezelfde oefeningen als pakweg Justin Kluivert of Lasse Schone." De Ligt voelt letterlijk dat hij sterker is. De tijd dat hij in de jeugd liefkozend 'Dikkie' werd genoemd vanwege zijn gezette postuur ligt ver achter hem. „Ik word volwas sen. Vorig jaar was ik nog een jon getje van zeventien. Hoe je het ook wendt of keert: ik was toen mis schien al wel groot, maar nog niet volgroeid. Daar heb ik het ook veel met Troy over gehad. Nu ben ik dat wel en kunnen we vol gas gaan." Kenners voorspellen dat De Ligt een mooie toekomst voor zich heeft. Laatst bekeken scouts van Bayern zijn verrichtingen al in de Arena. Zijn minpunt? Hij moet wendbaarder worden. Speelt Dou glas daarin óók een rol? „Nee, dat aspect probeer ik te verbeteren met performance coach Björn Rekelhof. Maar de kleine partijtjes tijdens de training zijn daar nog beter voor. Als je tegen Kluivertje, Neres of Younes staat, moet je jezelf wape nen, hoor. Dan word je wel uitge daagd in de kleine ruimte." De Ligt begon, zonder de naar Spurs vertrokken Davinson San chez, weifelend aan het seizoen. Maar de laatste weken behoort de tiener tot de beste Ajacieden. „Ik ben dominanter in de coaching en in de duels. Dat probeer ik vast te houden en speel elke wedstrijd alsof het mijn laatste is. Ik voel ook dat ik meer ervaring heb." Huh, wacht even. De Ligt is nog steeds pas 18 jaar. „Ik kan door wed strijden te spelen snel een hoger ni veau aantikken. Dat is voor ieder een anders. Ik heb het geluk dat ik daar vrij snel van profiteer." Matthijs de Ligt (18) is van alle spelers van Ajax, dat zondag in de eredivisie tegen PEC Zwolle speelt, het bestin vorm. Hoe voormalig topatleet Troy Douglas van De Ligt een completere voetballer maakte. Als Matthijs de Ligt op televisie flit sen van American football zag, dacht hij altijd: hoe kan het toch dat die kleerkasten óók nog snel zijn? „Die jongens wegen 120 kilo en vliegen alsnog over het veld. Ik heb natuurlijk niet hun postuur, maar ben wel redelijk groot. Ik wilde ook heel graag sneller worden", aldus De Ligt (1,88 meter lang). Troy Douglas (55), voormalig topsprinter van beroep, kwam met de oplossing. Precies een jaar terug stippelde De Ligt met hem een plan uit om sneller en sterker te worden. Onmisbaar om een topverdediger te worden, vindt De Ligt. Douglas, vrolijke verschijning met roots op Bermuda en vier keer present op de Spelen, werd eind 2016 toegevoegd aan de begeleidingsstaf bij het eer ste van Ajax. Hij observeert, bekijkt beelden en traint met alle spelers. De Ligt: „Troy zag bij mij snel wat ik niet goed deed tijdens het lopen. Het was niet 'effi ciënt' genoeg, zoals ze dat noemen. Je zou het niet zeggen als je mij ziet, maar ik nam vroeger altijd heel kleine pas jes tijdens het sprinten. Ik heb Kwiatkowski klopt Mollema UITSLAGEN SITTARD Fortuna Sittard heeft de arbitragecommissie van de KNVB gevraagd uitspraak te doen in het geschil met de op non-actief ge stelde trainer Sunday Oliseh. Ook kondigt de voetbalclub uit de Jupi- ler League aan 'noodzakelijke juri dische vervolgstappen' te zullen nemen naar aanleiding van de be schuldiging van Oliseh in de media dat Fortuna zich schuldig zou ma ken aan 'illegale activiteiten'. De Limburgse club zette de coach woensdag op non-actief wegens 'herhaaldelijk verwijtbaar hande len door de trainer jegens meerdere mensen in de organisatie'. Fortuna legt dit nu aan de arbitragecommis sie voor, zodat die een oordeel kan vellen over de vraag of er voldoende grond is om het arbeidscontract van Oliseh te ontbinden. Fortuna, waar Kevin Hofland per direct de assistent wordt van in terim-trainer Claudio Braga, zegt zich volstrekt niet in de beschuldi gingen van Oliseh te herkennen. „Deze beschuldigingen zijn ook niet eerder door Sunday Oliseh in tern geventileerd", aldus de club. LA GUARDIA DE JAÉN Wout Poels (foto) heeft de tweede etappe van de Ruta del Sol gewon nen. De 30-jarige wiel renner van Team Sky kwam na 140 kilometer als eerste aan op de steile slotklim Alto de las Allanadas. De Span jaard Luis León Sanchez finishte op twee seconden als tweede net voor de Belg Tim Wellens. Tijdens de beklimming van de Alto de las Allanadas werd Diego Rubio als laatste van een trio vluchters bijgehaald. Eerder zat daarbij ook Pascal Eenkhoorn van Lotto- Jumbo, maar de 21-jarige Nederlander moest voor de slotklim lossen. Met zijn eerste demarrage haalde Poels de ontsnapte Wel lens bij. Met de tweede versnelling kwam hij solo aan op de top en pakte hij zijn eerste zege van het seizoen. De Limburger neemt ook de leiderstrui over van de Franse sprinter Thomas Boudat, die de eerste etappe won. EUROPA LEAGUE Uitslagen, laatste 32 vrijdag 16 februari 2018 PC De Ligt: Ik kan mijn power nu wel kwijt TENNIS Roger Federer (36) is nog één zege ver wijderd van de nummer 1- positie op de wereldrang lijst. De Zwitser versloeg in de tweede ronde van het ABN AMRO-toernooi de Duitser Philipp Kohlschrei- ber: 7-6 (8) 7-5. Als Federer vanavond de halve finales bereikt ten koste van Robin Haase, stoot hij Rafael Na- dal van de hoogste trede. Voormalig sprintkanon Douglas maakt De Ligt fysiek beter op het trainingsveld van Ajax. Daniël Dwarswaard Amsterdam De Ligt: „Troy zag bij mij snel wat ik niet goed deed tijdens het lopen." FOTO'S PRO SHOTS Aguas WIELRENNEN Michal Kwi atkowski (Sky, foto) heeft de tweede etappe in de Ronde van Algarve op zijn naam geschreven. De Pool won na 187,9 kilometer van Sagres naar Fóia de sprint op de slotklim. Hij bleef Bauke Mollema (Trek) net voor. Kwiatkowski's team genoot Geraint Thomas werd derde en neemt de leiderstrui over van Dylan Groenewegen, die de eer ste etappe had gewonnen. Mollema staat vijfde. Wielrennen Ronde van Andalusië, 2de etappe: I. Poels 140 km in 3.38.04, 2. San- chez (Spa) +0.02, Wellens (Bel) z.t, II. Kruijswijk +0.40. Klassement: 1. Poels, 2. Sanchez +0.02, 3. Wellens z.t. Ronde van Oman, 3de etappe: 1. Van Avermaet (Bel) 179,5 km in 4.36.04, 2. Rui Costa (Por) +0.03, 3. Loetsenko (Kaz) z.t., 23. Gerts +0.24. Klassement: 1. Van Avermaet 12.56.44,2. Loetsenko +0.11,3. Haas (Aus) +0.13,28 Terpstra +1.25. Tennis ABN AMRO WTT, 2de ronde: Federer (Zwi/1) - Kohlschreiber (Dui) 7-6 (8) 7-5, Medvedev (Rus) - Herbert (Fra) 3-6 7-6 6-4, Roeblev (Rus) - Dzumhur (Bos) 6-4 7-6, Dimitrov (Bul/2) - Krajinovio (Ser) 7-6 7-5, Haase - Griekspoor 6-4 6-0. Heenwedstrijden Dinsdag Rode Ster - CSKA Moskou 0-0 Gisteren Astana - Sporting Lissabon 1-3 Olympique Marseille - Braga 3-0 Östersunds - Arsenal 0-3 Loedogorets - AC Milan 0-3 Real Sociedad - RB Salzburg 2-2 Spartak M. - Athlétic Bilbao 1-3 OGC Nice - Lokomotiv Moskou 2-3 Borussia Dortmund - Atalanta 3-2 Steaua Boekarest - Lazio nnb Partizan Belgrado - Plzen nnb Olympique Lyon - Villarreal nnb Napoli - RB Leipzig nnb Celtic - Zenit Sint-Petersburg nnb AEK Athene - Dinamo Kiev nnb Kopenhagen - Atlético Madrid nnb

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 25