"Deze rukt 9 op de 10 keer voor niets uit Geen machine Witgoed met een kleurtje De Zeeuwse brandweer is het beu. Van alle automatische brandmeldingen is meer dan 90 procent loos alarm. Daar moet iets aan gebeuren. I— rager ging hij, steeds trager. Zijn benen huilden, zijn longen jammerden, zijn gezicht werd ro der en roder. Schaatsen werd schuren, schuren werd ploeteren. In de verte verdween zijn droom uit het zicht, en hij kon niet anders dan toekijken - als in een nachtmerrie waarin hij wilde schreeuwen, maar het niet kon. Ronde na ronde ging voorbij, maar het einde kwam niet in zicht. Dat is het probleem met lij denswegen: ze lopen altijd verder dan je kunt kijken. Sven Kramers tien kilometer op de Spe len van Pyeongchang duurde een eeuw. Mis schien wel twee. Of drie. Er was alle tijd om te treuren, om hem te zien afzien voor niets. Hij verloor het goud, hij donderde van het podium, hij zakte van vier naar vijf, naar zes. In een paar kilometer tijd veranderde Kra mer van favoriet in middenmoter. Het deed bijna zeer om Kramer zo zijn rondjes te zien schaatsen, maar tegelijkertijd kon je je ogen er niet vanaf houden. Ontluis tering hoort óók bij sport. En als je dan toch moet verliezen, dan maar goed. Als er een Museum van Nederlagen zou bestaan, dan zou Kramers tien kilometer het pronkstuk zijn. Sven Kramer heeft zoveel gewonnen in zijn leven. Hij leek soms een robot met één taak: de rest verpulveren. Waar hij ook reed, in welk tijdperk dan ook: hij won. Behalve die ene medaille, die gouden olympische op de tien kilometer. En hij zal 'm nooit winnen ook. Want op de afstand die Sven Kramer het liefste wilde winnen, bleek hij feilbaar. -Thijs Zonneveld Meer weten? Bel 070 30 76 700 oF kijk snel op nrv.nl Nieuwsmedia 22 23 ZEELAND2 Geen machine. Een mens. Kijk op de site bij /video De analyse van Thijs over de 10 kilometer Boek nu uw verre rondreis De kassakorting geldt voor al onze 255 verre groeps- en privéreizen. Boek nu uw verre rondreis en profiteer tot 175 per persoon korting. Vertrekken t/m januari 2019. neemt je mee Kijk voor de voorwaarden op NRV.nl. Prijs incl. kassakorting. Excl. reserveringskosten 25,- en calamiteitenfonds 2,50 per boeking. Heerlijke pzc.nl winterzon Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1