Geld besparen door beter aan te besteden Nieuwe eigenaar voor Landal GreenParks Oad E 17 Kan iedereen dit doen? komt niemand. Maar de keuken, woonkamer, en onderste verdie ping is voor iedereen. Dus daar staan boeketten verse bloemen. Mijn koelkast is altijd gevuld met verse sapjes en op tafel staat een fruitmand vol fruit. Slordig is het er nooit, want stel dat je opeens de volgende dag een boeking hebt. En de schoonmaker komt vier keer per week." Natuurlijk zitten er ook nade len aan. „Al na twee keer verhu ren zat er een enorme inktvlek op de gloednieuwe designbank. Gla zen sneuvelen, een antiek kastje mist een poot nadat het voor een fotoshoot het hele huis was rond gedragen. Er komt ook altijd wel één iemand van de groep 1,5 uur te vroeg op de locatie aan. Of blijft gezellig heel lang hangen." Vis bakken? Uitslapen is er niet meer bij voor Van 't Wout. Ziek in bed blijven ook niet. Vis bakken? „Nee, want je kunt moeilijk de groep de vol gende dag in een zalmlucht ont vangen. 'Dit is toch geen leven', klaagt mijn broer als hij bij me lo geert en ik hem om zeven uur uit bed roep, want er komt een groep. 'Hoe houd je dat vol?' Ik ben dan al een uur wakker om koffie te zetten, fruit te snijden en muntblaadjes in waterflessen te stoppen." „Waar ik zelfben als anderen in mijn huis vergaderen? Op straat?! Eh, ja. Tenminste, dat was de eer ste maand zo: van koffïetentje naar lunchtent naar koffietent. Maar verplicht blijven zitten tot zes uur omdat je niet naar huis kan, is verschrikkelijk. Daarom besloot ik er helemaal voor te gaan en het tot een bedrijf te ma ken: SPOT. Al na twee maanden opende ik mijn tweede vestiging, en vorige week opende ik een derde op de Keizersgracht. Er is altijd wel één vestiging niet bezet, dus ik ben niet langer dakloos." De overheid moet zo vroeg moge lijk geplande aanbestedingen pu bliceren en zorgen voor transpa rante voorwaarden, zodat er geen onredelijke eisen worden gesteld aan bedrijven. Dat zijn twee van de 23 acties die publieke organisaties en ondernemers hebben afgespro ken om in de toekomst beter aan te besteden. Nederlandse gemeenten geven gemiddeld bijna de helft van hun budget uit aan inkoop van bijvoor beeld groenonderhoud, openbare verlichting en straatnaamborden. In totaal besteedt de overheid jaar lijks voor 73 miljard euro aan. „On dernemers en inkopers ervaren aanbestedingen regelmatig als een stroef proces", zegt staatssecretaris Keijzer. Volgens haar komt dat niet zozeer door de regelgeving. „Vooral de dagelijkse praktijk kan tot onno dige frustraties leiden. Met deze ac tieagenda pakken we voor het eerst samen de problematiek aan, zoals clusteren. Heldere praktijkafspra ken betekenen meer effectiviteit voor inkopers en meer kansen bij aanbestedingen voor onderne mers." Bij 'clusteren' worden verschil lende aanbestedingen samenge voegd in één grote. Vooral kleine bedrijven hebben daardoor minder kans om de opdracht binnen te ha len. Door minder samen te voegen, moet het midden- en kleinbedrijf (mkb) meer kansen krijgen. LEIDSCHENDAM Landal Green Parks krijgt een nieuwe eigenaar. Het Amerikaanse Wyndham Worldwide verkoopt de uitbater van vakantieparken aan de eve neens Amerikaanse investeerder Platinum Equity. Met de deal is ruim 1 miljard euro gemoeid. Samen met Landal GreenParks gaan ook merken als Novasol, Hoseasons, cottages.com en James Villa Holidays naar Plati num. Het is de bedoeling dat de hele transactie voor de zomer wordt afgerond. Wyndham kondigde eerder aan het bedrijf in twee delen te zullen op splitsen. Bij dat proces is de directie van Landal GreenParks ook betrok ken geweest. Landal GreenParks exploiteert 86 parken in Nederland en landen als België, Duitsland, Zwitserland en Hongarije. Jaarlijks ontvangen die zo'n 2,8 miljoen gasten en die be zoekers brengen er ongeveer 14 miljoen overnachtingen door. Op de parken en de diverse kantoorlo caties werken circa 3.000 medewer kers. extra voordeel Scandinavië 799,- 1499,- 2199,- 2999,- s®(i> vrijdag 16 februari 2018 GO Nee, niet iedereen kan dit doen. Je huis moet het juiste bestemmingsplan hebben, zoals woon/werk-bestem- ming. En behalve dat je offi cieel een bedrijf moet zijn (Kamer van Koophandel) moetje ook de juiste vergun ningen en toestem ming hebben. Hoeveel kost een ver gaderruimte? Dat ligt aan de locatie en grootte van de ruimte, meestal vanaf 250 euro per dag. Exacte cijfers over hoeveel vergader ruimtes er zijn, zijn er niet. In Amsterdam zijn er zo'n 25 aanbie ders van bijzondere vergaderlocaties. De overheid kan flink geld be sparen als projecten beter wor den aanbesteed. Staatssecreta ris Mona Keijzer van Economi sche Zaken neemt vandaag een rapport in ontvangst met 23 ac tiepunten om frustratie bij on dernemers en inkopers tegen te gaan. Peter Winterman Den Haag W boek t/m 20 februari op meer dan 150 re,zen -een reserveringskos" /gratis toiletras PP Fagernes {-daagse vliegbusreis o.a. Gei rangerfjord, fjordcruise Naeroyfjord, treinreis Flambaan en Oslo ook te boeken als I O-daagse reis i Fjordenland Noorwegen 12-daagse busrondreis rondreis tot Alesund met Oad reisleiding o.a. Stavanger Lysefjordcruise en Hurtigruten-cruise oad.nl/VENOOI oad.nl/BRN042 Noordkaap, Lapland Lofoten 17-daagse busrondreis per luxe Excellent; max. 34 personen incl. verblijf op de Lofoten, Noordkaap Plateau en alle overtochten Het beste van IJsland 9-daagse vlieg-busrondreis unieke rondreis o.l.v. Oad reisleiding o.a. Blue Lagoon, Skógafoss watervallen en Walvissafari Hüsavik oad.nl/BRSC42 va. oad.nl/VRIJOI va. Boek nu op oad.nl/krant, bel 0547 28 44 88 of ga naar uw reisbureau *Kijk voor de actievoorwaarden en deelnemende reizen op oad.nl/actie2018 Prijzen zijn vanaf prijzen, p.p., exd. res. kosten en calamiteitenfonds. O.v.v. typefouten. Charlotte Van 't Wout voor haar grachtenpand dat ze verhuurt aan bedrijven, fotohannahrosalie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 17