EUWS 11 Maëlys verdween op 26 augustus 2017 van een bruiloft in Pont-de-Beauvoisin Frankrijk volgde maandenlang met ingehouden adem de vermissing van de 8-jarige Maëlys. Nu is haarlichaam in oost-Frankrijk gevonden. Een reconstructie. slag het drama te kunnen vatten: de jonge onschuld versus het vol wassen kwaad. Op zaterdag 26 au gustus, vorig jaar, werd in Pont- de-Beauvoisin een huwelijksfeest gevierd. In de feestzaal en in de tent buiten waren tot diep in de nacht zo'n 180 genodigden, onder wie Maëlys met haar ouders. Ook Lelandais was aanwezig op het feest en hij praatte er ook met het meisje, zeggen aanwezigen. Hij zou op zijn mobiele telefoon foto's van zijn herders hebben laten zien. Maëlys was gek op honden. Rond drie uur 's nachts was Maëlys spoorloos. Haar moeder raakte in paniek. „Ze was radeloos, schreeuwde haar naam, vroeg aan iedereen of ze het meisje gezien hadden en zocht overal, maar te vergeefs", zegt de advocaat van de familie, Fabien Rajon. Lelandais was toen al weg. Hij reed met zijn Audi door Pont-de- Beauvoisin, gefilmd door bewa kingscamera's, met naast hem in de auto 'een smal persoon gekleed in een witte jurk', aldus justitie. Drie kwartier later verscheen de auto weer in beeld: maar nu reed de Audi de andere kant op, terug naar het trouwfeest, en zat er nie mand meer op de passagiersstoel. Dna-sporen Die verdachte omstandigheden waren genoeg om Lelandais aan te houden. In zijn auto werden bo vendien dna-sporen van Maëlys gevonden. Maar Lelandais ont kende alles. Op alle vragen gaf hij zelfverzekerd antwoord. Het dna? Dat was omdat het meisje tijdens het trouwfeest heel even in de auto had rondgekeken of de hon den van Lelandais daar waren, zei hij. Afgelopen week kwam die Op zondag 27 augustus rijdt Nor- dahl Lelandais rond vijf uur 's middags met zijn Audi A3 een wasbox binnen, bij Pont-de-Beau voisin in oost-Frankrijk. De nacht ervoor was in het plaatsje een klein meisje spoorloos verdwenen, de 8-jarige Maëlys de Araujo. Lelandais zet die namiddag zijn auto neer en begint als een beze tene te poetsen en te stofzuigen. Twee bewakingscamera's filmen hem. In totaal is hij maar liefst 2 uur en 17 minuten zijn auto aan het schoonmaken, blijkt uit de tijdcodes op de videobeelden. Maar hoe grondig hij ook wast en poetst, het blijkt niet genoeg. Afgelopen week werd de Audi door de politie héél erg intensief onderzocht. „De auto is letterlijk binnenstebuiten gekeerd", aldus openbaar aanklager Jean-Yves Co- quillat. En in de kofferbak, onder verscheidene, door agenten weg gesloopte deklagen, werd ondanks de grondige wasbeurt, toch nog één kleine druppel bloed aange troffen. Bloed van Maëlys. Deze week kwam een einde aan een bijna zes maanden durende zoektocht naar het meisje dat vo rig jaar zomer verdween. Nadat het bloed was gevonden, legde Nordahl Lelandais een bekentenis af. Hij had haar gedood, maar 'per ongeluk', zei hij. Hij had het stof felijk overschot in zijn kofferbak vervoerd. Hij vertelde de politie ook waar hij het lichaam had ver stopt. In een ravijn werden daarna de stoffelijke resten gevonden. „Moordenaar, monster: de geest van Maëlys zal je dag en nacht ach tervolgen tot je brandt in de hel", schreef Maëlys' moeder gisteren op Facebook. Herdershonden De zaak-Maëlys heeft heel Frank rijk een halfjaar lang in haar greep gehouden. Een foto van het meisje, in het witte zomerjurkje dat ze de avond van haar verdwij ning droeg, was niet weg te slaan uit de Franse pers. En een foto van oud-militair Lelandais, poserend met zijn herdershonden, dook ook overal op. Met die twee foto's dacht heel Frankrijk in één oogop- 5llELLRFIEL5En.nL/OOUnLDOlJUn druppel bloed tevoorschijn en 'brak' Lelandais, volgens zijn advo caat. „Hij huilde, hij was compleet teneergeslagen." Na zes maanden van ontken ning zei hij Maëlys te hebben ge dood, maar verder zweeg hij. „Hij wil nu nog niet uitleggen hóe hij haar heeft gedood", aldus aankla ger Coquillat. Inmiddels is justitie zo'n vijftien andere onopgeloste verdwijningen opnieuw aan het onderzoeken. Dat moet duidelijk maken of Lelandais bij meer zaken is betrokken. In één geval is hij zelfs al officieel in staat van be schuldiging gesteld. Dat betreft de verdwijning van een korporaal uit het leger. Van de militair zijn stof felijke resten gevonden. Moord Maëlys vrijdag 16 februari 2018 Het meisj e in de witte j urk (H Frank Renout Parijs De aangeslagen ouders van Maëlys tijdens een persconfe rentie in september vorig jaar. FOTO AP Lês Abrets Pont-de; Beauvoisin ...en gooit het later in een ravijn. 27 aug 2017 Lelandais Maëlys verdwijnt verbergt het op bruiloft. lichaam... St-Franc

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 11