OZCAN AKYOL Meedoen aan loterij houdt mensen aan het sporten TOPREIS, TOPPRIJS! Rondreis Java Bali 6 Column De nieuwe donorwet zorgde voor een hosannasfeer bij D66, dat jarenlang voor aanpassing van de regeling heeft gestreden. Ik zag dat er felicitaties, schouderklopjes en bloemen wer den uitgedeeld, terwijl tientallen fotografen zich verdrongen voor het beste plekje in de Eerste Ka mer om het historische moment vast te leggen. Het kwam de partij qua timing goed uit. Want een dag na het aftreden van Halbe Zijlstra bleven er veel vragen hangen, bijvoorbeeld over het slappe optreden van premier Mark Rutte tijdens het avondlijke debat, iets wat hem doorgaans niet overkomt. We kennen hem als een ijzersterke debater. is de hallucinante opstelling van Alexander Pechtold, die heel kort veronderstelde dat er nog wel wat te redden viel en daarom retorisch volledig uit de bocht vloog. Hij re ageerde voor de camera van de NOS met de woorden: 'Ik moet de eerste Rus nog tegenkomen die zijn fouten zelf rechtzet.' Dat was een stigmatiserende en tikkeltje discriminatoire opmer- Vermoedelijk zullen meer mensen king over alle Russen, die in de ogen van de D66-fractievoorzitter kennelijk niet in staat zijn om hun eigen fouten recht te zetten. Wat poogde hij met die kroeg praat? Drie mensen van Russische af komst hebben inmiddels aangifte gedaan tegen Pechtold. Een onder wijzeres uit Tilburg zegt hierover: 'Ik voel me belemmerd in mijn da gelijks leven Ik houd mijn leerlingen voor respect te heb ben voor anderen. Zo'n uitspraak maakt me ongeloofwaar dig. Ik til hier zwaar aan omdat Pech told leider is van een re- geringspar- tij.' deze week aangifte gaan doen. Na lang aandringen verklaarde Pech told dat hij niet op de hele Russi sche bevolking doelde, maar al leen op politici uit dat land omdat zij 'moeite hebben om fouten toe te geven'. Ook die generaliserende ana lyse slaat nergens op: hij schof feert daarmee ook de democrati sche oppositie. D66 voert al langer een anti-Rusland-campagne, met een sterkere Europese Unie als doelstelling, en deze hele kwestie kwam de partij in die zin goed uit. Maar er is in dit verhaal maar één politicus die zijn fout zou moeten rechtzetten: Alexander Pechtold. In het heetst van de strijd heeft hij iets doms gezegd. Dat kan ons allemaal overkomen. Maar wees dan een man en bied je excuses aan. In het heetst van de strijd heeft Pechtold iets doms gezegd Tijdens het experiment beloof den 163 zwaarlijvige mensen (met een BMI van 25 of hoger) om een halfjaar lang twee keer per week te sporten in de sportschool. Een deel van de groep deed wekelijks mee aan een loterij met een prijs ter waarde van 100 euro. Anderen maakten daarbovenop kans op een gezinsvakantie. Voorwaarde van deze 'Beweeg- loterij', een onderzoek door het RIVM en Tilburg University, was wél dat de winnaars hun prijs al leen mochten houden als ze hun beweegdoel hadden gehaald. En wat bleek: omdat ze niet met een 'spijtmoment' geconfron teerd wilden worden, bleven de meeste deelnemers trouw aan hun beweegafspraak (57 tot 66 procent). Van de controlegroep, waar niet met de Beweegloterij werd gewerkt, kwam slechts 25 procent zijn afspraak na. Koen van der Swaluw, onderzoeker bij het RIVM en Tilburg University, constateert: „Er zijn veel mensen die het moeilijk vinden om hun leefstijl aan te passen, maar dat wel zouden willen. Zij nemen zich tijdens de jaarwisseling voor te gaan sporten, maar komen in februari al niet meer bij de sport school." Volgens de onderzoeker werkt het als die mensen een duidelijke deadline krijgen. „We maken een t Winnaars kregen hun prijs pas na het behalen van het doel abstract begrip als 'gezondheid' concreet door met deelnemers af te spreken dat ze een halfjaar lang twee keer per week naar de sport school gaan. De loterij is dan een extra stok achter de deur: mensen halen hun doelen én maken kans op een prijs." Overigens meent Van der Swa luw dat de werkwijze niet altijd gedrag verandert. „Dat luistert nauw." Toch werken zorgverze keraars als Menzis al een tijdje met beloningen. Ind. vliegreis per Qatar Airways Ind. prachtige treinreizen o.a. Bogor, Borobudur, Prambanan en strand stipreizen.nl/idjblb Kijk voor nog méér voordelige reizen op onze website! reizen nl <8$) Elders donderdag 15 februari 2018 GO @ÖzcanAkyol Russen Wat ook niet zomaar verdwijnt, Loterijen zijn een stok achter de deur om mensen met over gewicht regelmatig te laten sporten, blijkt uit onderzoek waarover vandaag wordt gepu bliceerd. Edwin van der Aa Tilburg en vergelijk gerust! korting stipreizen.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Voor deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing, kortingen variëren per reis en zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt. Zie de website voor alle voorwaarden en kortingen. Bromo Yogyakarta Malang Kalibaru Ga op verkenning door Indonesië tegen een bodemprijs! U maakt tijdens deze prachtige rondreis, die elders tot wel €1339 kost, kennis met vele bezienswaardigheden op Java en Bali, zoals de hoofdstad van Indonesië, Jakarta en het met koloniale hoogtepunten verrijkte Bandung. Maar ook Yogyakarta, de beroemde Borobudur, het vulkaanlandschap van Bromo, het Prambanan tempelcomplex en een heerlijke strandvakantie aan de witte stranden van Bali staan op het programma. De treinreis dwars door de bergen en rijstvelden is absoluut één van de hoogtepunten van deze rondreis. U verblijft in goede 3-sterren hotels op basis van logies en ontbijt. De reis is inclusief vliegreis per Qatar, vervoer per touringcar met airco, trein en ferry en Nederlandssprekende reisleiding. Boek snel, want wij verwachten enorme belangstelling voor deze voordelige rondreis!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6