Bi i M D&T wil blauwe zone alleen bij drukte D66 Sluis noemt B en W eigengereid Terneuzense arts Art Asrian biedt 'anderhalvelijnszorg' 7 Arts Art Asrian loopt op de ontwikkelingen vooruit. De Terneuzense huisarts biedt anderhalvelijnszorg; de brug tussen huisartsen ziekenhuis. De moderne huisarts specialiseert zich. Energy Event in Ledeltheater zv ij maar heel weinig huisartsen kun je met eigen ogen de pezen jen spieren rondje schouder zien draaien en constateren dat er geen sprake is van een veronderstelde ontste king. Bij Art Asrian van Huisart sen Centrum Zuid in Terneuzen kan dat wel. Asrian heeft zich sinds anderhalf jaar gespeciali seerd in schouderklachten en heeft om de week samen met schouderfysio een schouder spreekuur. Niet alleen uit zijn ei gen praktijk. Steeds vaker weten ook andere patiënten de weg naar Terneuzen te vinden, want lang wachten hoeft niet. Drie jaar geleden volgde de huisarts de specialisatie echogra fie. Hij gebruikt het echoapparaat in zijn praktijk voor meer zaken dan het bekende kijken naar de baby in de buik. „De schouder is een ingewikkeld gewricht en echografie is erg geschikt om dit gewricht te bekijken. Je kunt daar mee heel goed de spieren en de pezen zien." „De schouder is dan ook een voornaam onderdeel in het bewe gingsapparaat. Veel mensen heb- ben er problemen mee. Als men sen daardoor uitvallen, levert dat ook weer kosten voor de samenle ving op. Je kunt in de zorg of bij voorbeeld als vrachtwagenchauf feur niet werken met schouder problemen." Asrian noemt zijn schouder spreekuur een 'schouderstraat'. Hij volgt in een bepaalde volgorde steeds dezelfde stappen om te be palen waar het probleem precies zit. „Ik werk volgens een vast pro tocol om niks te missen en om overzicht te houden. Feitelijk op dezelfde manier als de orthopeed in het ziekenhuis ook doet." Het ziekenhuis is vlakbij, de lijnen zijn kort, als ik ze bel weten ze direct wat ik bedoel Zijn werkwijze en specialisatie zijn een logisch gevolg van de nauwe samenwerking tussen hem als huisarts en de orthopedisch specialisten van ziekenhuis Zorg- Saam. Moeilijke gevallen worden vaak samen met één van de ortho- peden bekeken. „Dat is het voor deel van hier in Terneuzen wer ken. Het ziekenhuis is vlakbij, de lijnen zijn kort, als ik ze bel weten ze direct wat ik bedoel." Voor Asrian ligt het voor de hand om samen te werken. „We hebben hier heel goede specialis ten. Het is ook goed voor het voortbestaan van het ziekenhuis en de zorg hier om er vooral ge bruik van te maken." Een bijkomend voordeel voor de specialisten van ZorgSaam is dat de mensen die via Asrian naar hen verwezen worden, ook echt een geval voor de specialist zijn en niet ook door een fysiotherapeut ge holpen kunnen worden. „En de cortisone spuit, die ge bruik ik ook veel minder. Dankzij echografie kan ik weliswaar veel nauwkeuriger spuiten, maar in de praktijk doe ik het minder vaak." Volgens Asrian is dat het gevolg van het steeds beter kunnen bepa len wat het probleem is. „Een cor tisone injectie is een snelle oplos sing maar goede fysiotherapie is soms op de lange termijn een be tere optie." Automobilisten die hun parkeer- schijf in Breskens in een 'blauwe zone' niet goed zichtbaar achter de ruit leggen, krijgen een boete van 104 euro. Dat is wel erg veel, vindt de fractie van D&T in de Sluise ge meenteraad. Een aantal inwoners van Bres kens moest er onlangs aan geloven toen controleurs geen schijf achter de voorruit aantroffen waar dat wel moest. De 'daders' kregen een boete van 95 euro, plus nog eens 9 euro administratiekosten. Een 'gewone' parkeerboete - na het niet kopen van een kaartje - kost 'slechts' 60 euro, en daarover heerst in het kust dorp onbegrip, constateert D&T. De fractie wil nu van B en W we ten waar dat verschil vandaan komt en oppert om de 'blauwe zone' slechts een deel van het jaar te laten gelden, zoals ook het geval is voor betaald parkeren aan de kust. D&T roept het college op daarover in ge sprek te gaan met de ondernemers in Breskens. Ook vraagt de fractie zich af of het nu echt nodig is om in de rustige wintermaanden in Bres kens te controleren op het plaatsen van parkeerschijven. Het Sluise college moet nog ant woorden op de vragen. SLUIS Eigengereid en nagenoeg oncontroleerbaar. Zo noemt raadslid Wim Huigh de manier waarop B en W in Sluis met de voorbereidingen omgaan van de verhuizing van het archeologisch museum in Aardenburg. Het mu seum verhuist naar het voorma lige pand van hobbyhuis Daansen, vlakbij de Markt. Het krijgt een koppeling met de achtergelegen Sint Baafs. Huigh had bij B en W gepleit om méér te halen uit het plan dan nu de bedoeling is. „Wees bereid de grenzen van de middelmatigheid te overschrij den", riep hij op. Het raadslid had ook kritiek op het proces. B en W antwoordden inmid dels dat er degelijk een visie aan het plan ten grondslag ligt. En bo vendien hebben ze het te doen met het door de gemeenteraad verstrekte budget, gaf het college aan. „Ik ben erg teleurgesteld", re ageerde Huigh tijdens een com missievergadering. „Dit zijn ui terst defensieve antwoorden. Dit straalt uit: 'wij hebben er verstand van, dus laat het maar aan ons over, dan komt het allemaal goed'. Dit is weer eens een eigengereid en nagenoeg oncontroleerbaar optreden van het college." Huigh pleit voor een nieuwe cultuur nota. OOSTBURG In het Ledeltheater in Oostburg wordt morgen al leen maar gepraat over duur zaam wonen en leven tijdens het Energy Event Zeeuws-Vlaande ren. Van 14.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur gaan spre kers in op hoe je energie be spaart en een woning duurza mer kunt maken. Ook staat het Duurzaam Bouwloket er met een stand. Wethouder Peter Ploegaert opent de bijeenkomst om 14.00 uur. De toegang is gratis, maar bezoekers hebben een kaartje nodig om binnen te komen. Dat is op de dag zelf te verkrijgen bij het Ledeltheater of telefonisch vooraf via 0117-452735. donderdag 15 februari 2018 Tussen huisarts en specialist in Guido van der Heijden Terneuzen ledereen kent echografie van het kijken naar ongeboren baby's, Art - Art Asrian. huisarts Asrian kijkt er mee naar schouders FOTO PETER NICOLAI Martijn de Koning Breskens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 65