Geen rust voor motorbendes Straten in Hulst dicht voor Vestingcross Boete25.000euro voor saneerder Thermphos Bal 2 Je zou verwachten dat als een inval wordt gedaan in het clubhuis van motorclub No Surrender in Clinge, een dorp van ruim tweeduizend inwoners, iedereen in rep en roer is. Niets in minder waar. INVAL MOTORCLUB Commentaar Justitie voert al een jaar of tien een taaie strijd tegen motorbendes. Pas vorig jaar lukte het een club te ver bieden. Dat waren de Bandidos. Nu gaat de aandacht naar andere verdachte bendes zoals No Surrender. De po litie deed gisteren invallen in Clinge en Hulst. Een voorman van No Surrender werd opgepakt. Hij wordt verdacht van het leiden van een criminele organisatie. Er is geen twijfel over het kwaadaardige karakter van dit soort verenigingen. Uit onderzoek blijkt dat de overgrote meerderheid van de leden een strafblad heeft. Het pro bleem is het verzamelen van voldoende bewijslast tegen een club als geheel. In Hulst en Clinge merken bewoners weinig of niets van de aanwezigheid van No Surrender. Het lijkt misschien een beetje schaapachtig, maar burgemees ter Jan-Frans Mulder kan niet anders dan afwachten. Hij kan het clubhuis pas sluiten als er een aanleiding voor is. Met de actie in Oost-Zeeuws-Vlaanderen maakt justitie nog eens duidelijk dat de motorbendes geen rust krijgen. Dat is goed. Wie in Nederland bij een motorclub wil en de clubkleuren wil dragen, mag niets in de weg worden ge legd. Want zo iemand gebruikt de vrijheid van meningsui ting en van vergaderen. Er zijn genoeg goede clubs. Maar de verenigingen die draaien op wetteloosheid moeten kei hard worden aangepakt. Verenigingen die draaien op wetteloosheid moeten keihard worden aangepakt Door inrijdend verkeer te weren, blijft de situatie voor voetgangers veilig. Die zouden anders wel erg weinig ruimte krijgen. Voetgan gers kunnen wél via de poort het centrum in. Fietsers ook, maar dan met de fiets aan de hand. Verkeer dat de stad uit wil, kan nu nog on beperkt door de poort. Zaterdag gaat de poort helemaal dicht, en maandag rond 16.00 uur weer open. De afsluiting is een uitbreiding van verkeersmaatregelen die eer der werden bekendgemaakt naar aanleiding van het evenement. Zo is de Glacisweg ook al dicht tussen de Zandstraat en de Zoutestraat. Verkeer wordt omgeleid via de Zandstraat, Carmelweg en Zou testraat. De komende dagen ko men er steeds meer maatregelen bij. Zo gaat vrijdag de Glacisweg Zaterdag gaat de poort helemaal dicht en maandag rond 16.00 uur weer open dicht. Zondag is een deel van Hulst alleen toegankelijk met een ticket. Bewoners krijgen er één. Een volledig overzicht van de maatregelen staat op de website van de gemeente Hulst, onder het kopje 'inwoners' en dan 'parkeren'. ALMANAK Davi van vier jaar had een feestje op school. Aan het eind van de middag mochten alle kinderen een kadootje uitzoe ken. Er kon gekozen worden uit kleurstiften, een kleurboek en een bal. Davi koos de kleurstif ten. Bij thuiskomst, liet hij vol trots zijn kleurstiften zien aan zijn oudere broer Michael van tien. Toen Michael hoorde dat je ook een bal kon kiezen, vroeg hij aan Davi waarom hij geen bal had gekozen? Want Davi wil later ook op voetbal net als Michael. Waarop Davi antwoordde: „Ik word toch keeper." WhatsApp-groep al boven 70 leden The Nordanians verrassen belfort Carnavalsmarkt en laatste stoet TERNEUZEN Rommelmarkt De Kameleon Het lijkt woensdagochtend een dag als alle andere in Clinge. Op straat is het rustig. Er wordt voor- uitgeblikt op de voetbalderby van komend weekend tegen Steen. De ramen worden gewassen, een stoep hier en daar geveegd. Veel bewoners slapen hun roes van car naval nog uit. Mensen lopen naar de bakker voor hun dagelijks brood. Het is geen dag als alle andere. Rico R. (41), hoog in de rangen van motorclub No Surrender, is woensdagochtend in alle vroegte opgepakt in zijn huis aan de Be- ringstraat in woonwijk Groote Kreek in Hulst. De politie is ook binnengevallen in zijn recycling bedrijf op de hoek van de Hoge- weg en Aziëweg op het Hulster in dustrieterrein. De derde inval was hier in Clinge, in het clubhuis aan de 's-Gravenstraat. Midden in het dorp. Het is geen geheim dat No Sur render in Clinge één van de wei nige clubhuizen van het land heeft. De club noemt het oNS-café. Afgelopen weekend werd er tij dens de optocht carnaval gevierd. In het weekend kan het er zwart zien van de motoren. De clubleden gedragen zich, al kwamen decem ber vorig jaar opzienbarende beel den over een ontgroening naar buiten. De beelden, waarop nieuwe leden met zelfgemaakte knuppels werden geslagen, kwa men uit een documentaire van Powned en waren op een terrein in Clinge opgenomen. Sensatie Omwonenden op leeftijd staan woensdagochtend wat te keuvelen bij het pand. Dat de politie een in- Bij een inspectie op 12 juli 2017 wer den diverse gebreken vastgesteld in de administratie van het bedrijf. Het ging vooral om risico-inventa risaties. VCB kreeg tot 15 september de tijd om dat te herstellen, op straffe van een dwangsom van 25.000 euro. Bij een herhaalde in spectie, op 13 november, waren de meeste gegevens voorhanden. Maar 361 componenten van oude Therm- phos-installaties die niet meer in gebruik zijn, bleken niet te zijn op genomen in een actuele risicoclas sificatie. Ondanks de verzekering van VCB dat dit in juni 2018 in orde is en de installaties voor die tijd niet worden gebruikt, legt het dagelijks provinciebestuur nu toch de boete op. Het niet innen van de dwang som zou er anders toe kunnen lei den dat de toezichthouder niet se rieus wordt genomen en dat het overtreden van regels financieel voordeel oplevert. donderdag 15 februari 2018 ii De Dubbele Poort in Hulst is tot na het weekeinde deels afgeslo ten. Verkeer kan de binnenstad niet in wegens de bruggen die daar zijn geplaatst voor de Ves tingcross, komende zondag. Martijn de Koning Hulst Tip? redactie@pzc.nl SLUISKIL De door de dorpsraad Sluiskil opgerichte pre ventie WhatsApp-groep groeit snel. Het aantal leden ligt al boven de ze ventig. Aanmelden kan via pvanhoeve@zeeland- net.nl van Petro en Wilma van Hoeve die de groep beheren. Het idee erach ter is Sluiskil samen (nog) veiliger te maken door elkaar gericht te waarschuwen wanneer buurtgenoten verdachte of opmerkelijke situaties zien. SLUIS The Nordanians geven zondag een koffieconcert in het Sluise belfort. Het trio, dat bestaat uit altvio list Oene van Geel, gita rist Mark Tuinstra en tabla-speler Niti Ranjan Biswas, laat muzikale verrassingen horen. Zo klinkt er Indiase muziek maar ook jazz, funk en kamermuziek. Stichting Johan Hendrik van Dale tekent voor de organisa tie. Aanvang 11.00 uur, toegang is gratis. KLOOSTERZANDE Kloosterzande staat za terdag nog in het teken van carnaval. Op het ter rein van Landbouwme- chanisatiebedrijf Wee- maes aan het Hof te Zan- deplein wordt vanaf 12.00 uur een carnavals markt gehouden. Praal wagens zijn te bezichti gen. Ook worden wa gens, poppen en pakken verkocht. De meeste wa gens vertrekken zondag naar Ossenisse voor de laatste carnavalsstoet. In het Terneuzense buurthuis De Kameleon wordt zaterdagochtend een rommelmarkt ge houden. Bezoekers kun nen er snuffelen tussen de tweedehands spulle tjes en daarnaast wor den er ook wafels ge bakken. De rommel markt in het buurthuis aan de Dokweg duurt van 10.00 tot 13.00 uur. Mannen van Bob Maes Clinge Het recyclingbedrijf van R. aan de Hogeweg in Hulst. Van Citters Beheer (VCB), het bedrijf dat verantwoordelijk is voor de schoonmaak van het terrein van de voormalige fos- forfabriek Thermphos bij Nieuw- dorp, moet een boete van 25.000 euro betalen aan de pro vincie. Ernst Jan Rozendaal Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 63