Partij wil plannen voor dorpshuis Griffioen zien Borsele wil Honey Highway De Veste weer verlicht 7 EVENEMENTENPROGRAMMA MARKETING Twee nieuwe evenementen, veel vertrouwde activiteiten en weer eentop-couturier. In Goes valt dit jaar veel te beleven. BH Sommige steden heb ben één mega-evene- ment, maar daar kie zen wij niet voor. In Goes valt van mei tot en met september elk weekend iets te beleven. Aan het woord is Tom de Koning van Goes Marke ting. De stichting presenteerde gisteren de evenementenagenda voor dit jaar. Een mix van nieuwe en vertrouwde activiteiten. „En we hebben de bekende couturier Claes Iversen gestrikt", zegt De Koning trots. „Daarmee zetten we Goes wederom op de kaart als mo- destad." Kade Parade Nieuw is onder meer het evene ment Kade Parade, een initiatief van de winkels Honeypie en Lux. Goes Marketing is aangehaakt. De Koning is er blij mee. „We hadden al langer de wens om weer iets aan de Kade te doen. In het verleden hebben we natuurlijk Muzikade gehad, maar dat was voor veel mensen wat elitair. De Kade Pa rade moet heel laagdrempelig worden." Het wordt een twee daagse gebeurtenis, op 14 en 15 juli, met een sportief en muzikaal karakter. Aan de exacte invulling wordt nog gewerkt. Het tweede nieuwe evenement vindt plaats op koopzondag 29 april. Dan kunnen liefhebbers van vegetarisch eten terecht op de Markt tijdens het Ve- genement. Bijzonder trots is De Koning op de komst van de al jaren in Neder land wonende Deense modeont werper Claes Iversen. Hij komt op 28 september zijn najaarscollectie presenteren tijdens Goes Couture. „Iversen is één van de favoriete ontwerpers van koningin Maxima. Zijn komst onderstreept dat wij dé modestad van Zeeland zijn", zegt De Koning. Het evenement heeft volgens hem vooral een grote mar- ketingwaarde. „Vorig jaar, toen couturier Ronald Kolk er was, hebben onder meer Goedemorgen Nederland en de Telegraaf er aan dacht aan besteed." Mode Mode is volgens De Koning hét thema waarmee Goes zich kan on derscheiden. „Wij liggen niet aan de kust, zijn niet de nummer 1 monumentenstad, maar we heb ben wel 35 van de 50 grootste da mesmodemerken. Dat zie je nor maal gesproken alleen in steden als Antwerpen en Rotterdam." Op het programma voor dit jaar staan verder bekende evenemen ten als de Vriendinnendag, Goes Kinderstad, GoesC, de Culifair en Festival De Veste. Aan het eind We zetten Goes wederom op de kaart als modestad van het jaar vindt de grote kerst markt weer plaats. Die vindt op veler verzoek dit jaar ook op vrij dag al de hele middag plaats. Een wens voor de toekomst is volgens De Koning om weer een grote ex positie naar Goes te halen. Noord-Korea De zeer succesvolle tentoonstel ling van Noord-Koreaanse kunst, die afgelopen jaar werd gehouden in de Grote Kerk, smaakt naar meer. „Daar zijn heel veel mensen op afgekomen", weet De Koning. „Ik heb meerdere winkeliers ge sproken die daar heel gelukkig mee waren. De mensen die naar zo'n expositie komen, blijven vaak een hele dag in Goes." Goes Mar keting hoopt in 2019 of 2020 weer een grote expositie naar de stad te halen. 2019 Het moest er haast wel van ko men: het evenement De Veste Verlicht krijgt een tweede edi tie. In 2017 werd het gehouden in het kader van het themajaar Goes-Azië. De in vele kleuren en met allerlei creaties ver lichte veste trok toen veel be zoekers. Het evenement oogstte niets dan lof. Het was iets te ambitieus om het dit jaar alweer te organiseren. „Maar in 2019 komt het te rug", zegt Tom de Koning van Goes Marketing. De Partij voor Goes vindt het niet kunnen dat de gemeenteraad maar één plan krijgt voorgelegd over de toekomst van dorpshuis De Grif fioen in Wolphaartsdijk. Dat schrijft ze in een open brief aan het college. Dat wilde het dorpshuis aanvan kelijk sluiten, omdat het te weinig zou worden gebruikt. Inwoners kre gen echter de kans om met een plan te komen. Dat ligt er nu. Er komt een stichting die het gebouw (mi nus de gymzaal) voor een symbo lisch bedrag overneemt van de ge meente en vervolgens verhuurt aan een uitbater. In het plan waarover de raad binnenkort praat, wordt dat een ondernemersechtpaar dat in het dorpshuis ook een restaurant en bed&breakfeast wil beginnen. On der meer de huidige uitbaatster had ook een plan ingediend. Een stuur groep uit het dorp heeft daar echter niet voor gekozen, wat betekent dat zij uit het dorpshuis moet. De Partij voor Goes zegt spoedig kennis te willen nemen van de an dere plannen. Dat zou nodig zijn om een goed standpunt te kunnen innemen. De gemeenteraad wordt onder meer gevraagd drie ton uit te trekken voor onderhoud aan het gebouw. In die atlas staan enkele tientallen ruimtelijke projecten die ge meente zou willen uitvoeren. 'Far shots', zoals wethouder Ad Schenk het omschrijft. „Als er zich kansen voordoen, dan zijn dit dingen die we willen. Soms zijn dat haalbare zaken, soms ook heel ingewik kelde zaken. Zoals het verbinden van het Schenge- met het Zwake gebied. Je zou er één gebied van kunnen maken. Maar hoe ga je dat doen? Je moet dan grond verwer ven. Het vergt heel wat." Makkelijker lijkt dan een 'Honey Highway': een aaneengesloten ge bied dat aantrekkelijk is voor bijen. „Een goede verbinding die de bij enstand ten goede komt", legt Schenk uit. „In ons gebied met heel veel fruitteelt liggen daar mo gelijkheden voor." In 2006 werd de eerste versie van de projectenatlas al opgesteld. Van de 33 projecten die daarin ge noemd werden, zijn er 24 uitge voerd, zegt Schenk. De projecten die niet uitgevoerd zijn, komen In ons gebied met heel veel fruitteelt liggen daar mogelijkheden voor ook weer voor in de nieuwe atlas. Ze zijn veelal 'blijven liggen' door de economische crisis. Recreatief Knooppunt Hoede- kenskerke is zo'n voorbeeld. Schenk: „We hebben er werk van gemaakt, maar we hebben er nog geen investeerder voor gevonden die er een start mee wil maken." donderdag 15 februari 2018 Elk weekend iets te doen in Goes Rob Paardekam - Tom de Koning, Goes Marketing Informatie over evenementen in Goes is te vinden op de website goesisgoes.nl. Rob Paardekam Goes Een 'Honey Highway', het ver binden van het Schenge- met het Zwakegebied en rest warmte uit het Sloegebied ge bruiken. Het zijn een handjevol voorbeelden van het verlang lijstje van de gemeente Bor sele: de projectenatlas. Michiel Bouwman Heinkenszand - Ad Schenk, wethouder Tijdens de presentatie van het Goese evenementenprogramma in brasserie Katoen toonden twee modellen gisteren al wat creaties van modeontwerper Claes Iversen. fotomarcelledavidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 62