PvdA Kapelle fluit college terug over achterhouden brief provincie Wintereditie voor festival PeeRock r 6 ^Afsluiting maakt Annie MG Schmidtsingel drukker De inrichting van de Annie MG Schmidtsingel wordt de komende weken in gang gezet. Daarover werd de Kapelse gemeenteraad het dinsdagavond bij de bespreking van Zuidhoek 3 snel eens. Maar wat er precies met de Biezelingseweg moet gebeuren is nog niet duide lijk. Daarover wordt op 13 maart op nieuw gesproken. Tijdens die vergadering krijgen indieners van een zienswijze ook nog de kans om in te spreken. Om dat de communicatie over de Bieze lingseweg vanuit de gemeente 'wel wat beter had gekund' (John Koster, WD) waren een hoop indieners niet op de hoogte van die mogelijk heid op de voorbije raadsvergade ring. Daarom vroeg Peter Ganseman namens Gemeentebelang om het volledige agendapunt Zuidhoek 3 naar een volgende vergadering te verplaatsen. Zijn verzoek kreeg weinig bijval. „Maar we moeten wel eerst de insprekers de kans geven voordat wij een oordeel vellen", al dus Koster. Ben Pors (SGP) kwam met het voorbeeld van kopers van een kavel in Zuidhoek 2. „In de vorige versie van het bestemmingsplan werd een plaatje gebruikt waarop het leek of de Annie MG Schmidtsingel en de Biezelingseweg twee aparte wegen bleven. Die mensen wonen nu op een plek waar ze eigenlijk helemaal niet willen wonen." Door het verdwijnen van de Bie zelingseweg zou de druk op de An nie MG Schmidtsingel flink toene men. Die weg verandert dan min of meer van een woonstraat in een ontsluitingsweg. Volgens het on derzoek van Juust nemen de dage lijkse verkeersbewegingen in die straat dan toe van 2.000 naar ruim 3.000. „Dat zijn er evenveel als op de Vroonlandseweg", merkte wet houder Jon Herselman ter vergelij king op. „En daar zei de verkeersdeskun- dige destijds ook over dat er geen verkeersproblemen zouden zijn als de MFA er zou komen", aldus Gan seman. „En daar zijn we nog steeds bezig de problemen op te lossen. Dus laat de Biezelingseweg gewoon de ontsluiting zijn voor Biezelinge. Dat is ook beter voor het woonge not in Zuidhoek." „In die brief staan twee belangrijke opmerkingen over de begroting van het sportcomplex", aldus An- nebeth Evertz. „Wij zijn daar 'not amused' over want we zagen dat die brief al op 25 december is binnenge komen. Het debat over het sport complex was op de 29e. We hadden het behoorlijk gevonden als deze brief toen bij de stukken had geze ten." De brief van de provincie, inder daad gericht aan de raad, zat afgelo pen dinsdag pas in de lijst ingeko- Die brief is nu mosterd na de maaltijd men stukken. In de brief stipt de provincie enkele financiële aspec ten van het nieuw te bouwen sport centrum aan. En juist vanwege die zelfde punten stemden de twee PvdA-raadsleden destijds tegen de plannen voor het nieuwe sport complex. „Helaas moeten we nu constateren dat de brief bij de ter kennisname-stukken zit. Dat is mosterd na de maaltijd. Als ik die brief had gehad had ik die beter kunnen bestuderen. Ik verwacht nu dat zo'n belangrijke brief een volgende keer wel aanwezig is bij het debat." Wethouder Jon Herselman re ageerde dat hij de zinsneden uit de brief tijdens het debat heeft voorge lezen. „Ik wil de band gerust samen met u terugluisteren", zei hij tegen Evertz. Die nam daar geen genoe gen mee: „U moet gewoon beter schap beloven. U heeft een actieve informatieplicht." WinterPee is het geesteskindje van de nieuwe voorzitter van het Pee- Rock-bestuur, de Colijnsplaatse campingbaas Jeroen Verburg. „Nor maal gesproken was er in de winter altijd een avond voor de vrijwilli gers", legt hij uit. „Dat doen we nog steeds, maar het leek mij leuk om het breder te trekken en er een feestje van te maken voor meer mensen. In de winter zijn op Noord-Beveland maar weinig mu zikale evenementen." De Patrijs Na een succesvolle proef vorig jaar is zaterdagavond 24 februari de eer ste echte editie van WinterPee. Vanaf 22.30 uur treedt bluesrock band The Remedy's uit Goes op in café de Patrijs aan de Voorstraat. Ook presenteert het bestuur het nieuwe logo en worden de eerste namen bekendgemaakt voor de 24e editie van PeeRock, op 28 juli van dit jaar. leroen Verburg hoopt van Win terPee een jaarlijks terugkerend evenement te maken, telkens op of rond de derde zaterdag van fe bruari. „We zijn flexibel met de datum vanwege carnaval." IN DE REGIO Klinefelter Vereniging Jubileum Dorpsbelangen MIJN DORP, MIJN STAD donderdag 15 februari 2018 BB Biezelingseweg in de herkansing Wordt het een groenstrook, een vrijliggend fietspad of blijft het een doorgaande weg? De Bieze lingseweg houdt de gemoede ren in ieder geval nog één maand bezig. Willem Adriaansens Kapelle De Biezelingseweg. archieffoto mechteldjansen De PvdA in Kapelle is boos op het college omdat een brief van de provincie Zeeland aan de Ka pelse gemeenteraad over de fi nanciën van het sportcomplex niet op tijd aan de raad ter be schikking is gesteld. Willem Adriaansens Kapelle - Annebeth Evertz, PvdA Het Colijnsplaatse muziekfesti val PeeRock heeft er een zusje bij. WinterPee heet ze. Zoals haar naam al doet vermoeden, vindt ze plaats in de winter. Ellen Jobse Colijnsplaat GOES De Nederlandse Kli nefelter Vereniging houdt zaterdag een bijeenkomst in Goes. Het ochtendpro gramma is een ken nismakingsronde met een interac tieve lezing door PRI-therapeut Her man van Boven. Na de gezamenlijke lunch bestaat het middagprogramma uit lotgenotencon tact binnen de drie lotgenotengroepen (mannen met KS, partners, ouders en familie). Belangstellenden zijn zaterdag van 10.00 tot 15.30 uur welkom in het Ad miraal De Ruyter Ziekenhuis, 's-Gra- venpolderseweg 114 in Goes. Aan melden kan door een e-mail te sturen naar nkv@klinefel- ter.nl. KATTENDIJKE Vereniging Dorps belangen Katten- dijke viert op zater dag 17 februari haar dertigjarig ju bileum. Dertig jaar geleden werd op 18 februari 1988 de Vereniging Dorpsbelangen Kattendijke opge richt. Het feestje is in 't Katshuis. Om 15.00 uur verzorgt muziekvereniging O&U/Echo de mu zikale aftrap. Om 15.30 uur is de offi ciële opening door wethouder André van der Reest. Er is een fototentoon stelling van oud- Kattendijke en een reünie voor oud-be stuursleden en (oud)Kattendijkena- ren. PIJL EN BOOG NLJ THOLEN Wie zich gistermiddag niet verdekt opstelde in de sporthal van De Meulvliet in Tholen, liep zomaar het risico om getroffen te worden door een pijl. In die hal gingen zo'n twin tig jongeren namelijk de strijd aan met elkaar tijdens een 'Archery shootout'. Makkelijk gezegd: trefbal, maar dan met pijl en boog. De activiteit was op het initiatief van één van de deelnemers zelf, geholpen door Jongerenwerk Tholen, zegt jongerenwerker Ties Reitsma. fotoleoadriaansen GOES Serviceflat de Schakel, 09.30- 11.30 uur: Digitaal Café; Erasmuspark, 10.00-11.00 uur: In loopspreekuur van wijkverpleging; Bibliotheek, 13.30-15.30 uur: In- loopactiviteit 'basis vaardigheden op de computer'; Wijkcentrum de Spinne, 16.00-20.00 uur: In loop steunpunt voor mensen met een beperking HANSWEERT Dorpshuis, 10.00 uur: Wandelen in groepsverband HEINKENSZAND Bibliotheek, Sten geplein, 10.00-12.00 uur: Digitale inloop ochtend HOEDEKENSKERKE Oprit op de Wester- scheldedijk (ter hoogte van de Moertjesdijk), 14.30 uur: Vogel- spotexcursie voor kinderen van 9-12 jaar KAPELLE Cederhof, 08.00-21.00 uur: Expositie Dita van Poelje; De Vroone, C.D. Vereekestraat 74, 13.30 uur: Bingo KRUININGEN Hof Cruninghe, 10.00-11.15 uur: SeniorenYoga; Bibliotheek, 14.00-16.00 uur: Creatieve schrijf cursus van Loesje Zeeland SINT ANNALAND Bibliotheek, Schoolstraat 34, 16.00-17.00 uur: E- book spreekuur STAVENISSE Stavenisseweg 5a, 14.30-16.00 uur: SGP en ZLTO Tho len organiseren themabijeenkomst over Milieu YERSEKE MFC Tehare, 09.00-09.45 uur: Allevo lessen 'Be wegen voor 65+'; 09.45-10.15 uur: Vrij badmintonnen; 10.00-11.00 uur: Yoga-gym voor 55+; Bibliotheek Moer- zicht, 10.00-12.00 uur: Digitaal inloop- punt; Grand Café Moer- zicht, 14.30-16.00 uur: Creamiddag; 16.00-17.00 uur: Borreluurtje voor senioren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 61