II Elk weekend iets te beleven in Goes Verkeersschool De Bogerd geeft rijles cadeau aan cliënten Gors 7 Starten. Gordels om en gaan. En dat dan zeker een keer of vijftien. Rijschoolhouder Ruud Ho-Sam- Sooi maakte het mee. Hij gaf gisteren les aan mensen van Gors Een autofreak is Gerard- Jan van Bommel uit Zierikzee. Heeft-ie je eenmaal in je auto ge spot dan weet hij jaren later nog te melden welk merk je rijdt en dat je 'm best eens mag poetsen. Auto's zijn top en zelf chauffeuren is in zijn ogen hele maal het einde. Gisteren kon Ge- rard-Jan los. Ruud Ho-Sam-Sooi van verkeersschool De Bogerd in Dreischor gaf een dag lang rijles aan de mensen van dagbestedings locaties Brugzicht en De Punt van Gors. Gerard-Jan geniet met volle teu gen van elke seconde. Hij mag de Zeelandbrug over rijden, de cruisecontrol uitproberen en - tus sen de ritten door - de sleutelbos van Ruud bewaken. Maanden ge leden al kocht hij een stuurhoes voor een Volkswagen Golf bij de Action en als hij 'm om het stuur mag doen van de lesauto is-ie he lemaal gelukkig. Wat er leuk is aan auto's? „Alles! Ik vind het allemaal prachtig." De rijschoolhouder krijgt de stuurhoes spontaan ca deau. Jaren geleden sloten Ruud en Joke van verkeersschool De Bogerd een dealtje met Gors op de Beurs- vloer Schouwen-Duiveland. Ruud zou rijlessen geven aan de cliënten van Brugzicht in ruil voor een lek- kere lunch bij De Punt in Zierik zee. Die uitruil werd een aantal keren met succes volbracht, maar door drukte bij zijn bedrijf kwam er de klad in deze uitwisseling. Tot Gerard-Jan de telefoon pakte en Het heeft impact als ik zie hoe blij deze mensen met zo'n les zijn Ruud vroeg wanneer hij weer eens een rijlesje kwam geven. Het liefst op Valentijnsdag. Dat leek hem wel gepast. Rijschoolhouder Ruud hoefde geen twee keer over die vraag na te denken. Het is dikke pret met zijn lesklantjes op deze dag, vertelt hij. Lestechnisch gezien is er ook ei genlijk geen verschil met een eer ste les van andere klanten. Want verstandelijke beperking of niet: het is in het begin altijd even af tasten hoe het gaat. De ene les- klant gaat direct als een speer, de ander heeft wat meer tijd nodig omfeeling met het rijden te krij gen. „Soms kom je het parkeerter rein niet af." Emotioneel is het andere koek, zegt Ruud terugblikkend op zijn eerdere rijlessen met mensen van Brugzicht. „De tranen hebben we ieens over mijn wangen ge stroomd. Want dit zet je op je plekje. Het maakt je dankbaar voor je leven. Het heeft impact als ik zie hoe blij deze mensen met zo'n les zijn. Wat loop ik dan toch soms over helemaal niets te zeuren?" Niet alleen Gerard-Jan, ook zijn collega's komen 's ochtends hele maal hoteldebotel binnenstuiven omdat ze zo'n zin hebben. Ruud trekt met een stuk of vijftien chauffeurs over het parkeerterrein, polderweggetjes en - in het geval van Gerard-Jan - zelfs over de Zee landbrug. „Zit mijn haar goed?", grapt de chauffeur als hij de spie gels checkt voor vertrek. En: „Ben ik nu ontslagen?", ginnegapt-ie als hij iets te enthousiast op de rem gaat staan. „Nee, ik kan niet zon der je", zegt Ruud. „Volgend jaar weer dan?", ritselt de autoliefheb ber alvast een nieuwe les in 2019. Het antwoord van de eigenaar van verkeersschool De Bogerd is kort maar krachtig. „Als je me belt, doe ik het volgend jaar zeker weer." Sommige steden hebben één mega- evenement, maar daar kiezen wij niet voor. In Goes valt van mei tot en met september elk weekend iets te beleven. Aan het woord is Tom de Koning van Goes Marketing. De stichting presenteerde gisteren de evenementenagenda voor dit jaar. Een mix van nieuwe en vertrouwde activiteiten. „En we hebben de be kende couturier Claes Iversen ge strikt", zegt De Koning trots. „Daarmee zetten we Goes we derom op de kaart als modestad." Nieuw is onder meer het evene ment Kade Parade, een initiatief van de winkels Honeypie en Lux. Goes Marketing is aangehaakt. De Koning is er blij mee. „We hadden al langer de wens om weer iets aan de Kade te doen. In het verleden hebben we natuurlijk Muzikade ge had, maar dat was voor veel mensen wat elitair. De Kade Parade moet heel laagdrempelig worden." Het wordt een tweedaagse gebeurtenis, op 14 en 15 juli, met een sportief en muzikaal karakter. Aan de exacte invulling wordt nog gewerkt. Het tweede nieuwe evenement vindt plaats op koopzondag 29 april. Dan kunnen liefhebbers van vegetarisch eten terecht op de Markt tijdens het Vegenement. Bijzonder trots is De Koning op De komst van Iversen onderstreept dat wij dé modestad van Zeeland zijn de komst van de al jaren in Neder land wonende Deense modeont werper Claes Iversen. Hij komt op 28 september zijn najaarscollectie presenteren tijdens Goes Couture. „Iversen is één van de favoriete ont werpers van koningin Maxima. Zijn komst onderstreept dat wij dé mo destad van Zeeland zijn", zegt De Koning. Het evenement heeft vol gens hem vooral een grote marke- tingwaarde. „Vorig jaar, toen cou turier Ronald Kolk er was, hebben onder meer Goedemorgen Neder land en de Telegraaf er aandacht aan besteed." Mode is volgens De Koning hét thema waarmee Goes zich kan onderscheiden. „Wij lig gen niet aan de kust, zijn niet de nummer 1 monumentenstad, maar we hebben wel 35 van de 50 groot ste damesmodemerken. Dat zie je normaal gesproken alleen in steden als Antwerpen en Rotterdam." Op het programma voor dit jaar staan verder bekende evenementen als de Vriendinnendag, Goes Kin- derstad, GoesC, de Culifair en Fes tival De Veste. Aan het eind van het jaar vindt de grote kerstmarkt weer plaats. Die is op veler verzoek dit jaar ook op vrijdag al de hele mid dag. Een wens voor de toekomst is volgens De Koning om weer een grote expositie naar Goes te halen. De zeer succesvolle tentoonstelling van Noord-Koreaanse kunst, die af gelopen jaar werd gehouden in de Grote Kerk, smaakt naar meer. „Daar zijn heel veel mensen op af gekomen", weet De Koning. „Ik heb meerdere winkeliers gesproken die daar heel gelukkig mee waren. De mensen die naar zo'n expositie ko men, blijven vaak een hele dag in Goes." donderdag 15 februari 2018 Zelf de Zeelandbrug over rijden Esme Soesman Ruud Ho-Sam-Sooi (rechts) en Gerard-Jan van Bommel vlak voor de rit over de Zeelandbrug. foto's dirk-jan gjeltema - Ruud Ho-Sam-Sooi Gerard-Jan achter het stuur. Twee nieuwe evenementen, veel vertrouwde activiteiten en weer een top-couturier. In Goes valt dit jaar weer veel te beleven. Rob Paardekam Goes -Tom de Koning, Goes Marketing

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 59