Schouwen wil meer toeristen lokken in het voorseizoen Eén slijterij in de fout bij verkoop drank 6 Veel belangstelling voor toekomstplannen Met nog één inspraakbijeenkomst te gaan, verwacht dorpsraadvoor zitter Kees Veerhoek uit te komen op een totaal van zo'n 500 nauw be trokken burgers. „Ik denk dat ieder een goed beseft dat het nu of nooit is", zoekt Veerhoek naar een ver klaring voor de opmerkelijke om mezwaai in de belangstelling. Hij ervaart die zelfde betrokkenheid ook bij het gemeentebestuur en de verantwoordelijk wethouder. Vanuit Burgh-Haamstede wordt tegelijkertijd met een schuin oog gekeken naar wat er gebeurt bij buurman Renesse. Het feit dat de badplaats 17 miljoen euro is toebe deeld voor uitvoering van hun mas- terplan, biedt perspectief voor de investering die de gemeente in Burgh-Haamstede wacht voor de metamorfose. Veerhoek: „Wij zijn groter en de burgemeester heeft ge zegd dat het geld er is, dus ik ben benieuwd." De dorpsraad heeft de bevolking de afgelopen maanden letterlijk op gezocht om te horen wat er leeft onder de inwoners van de verschil lende kernen en hoe zij de toe komst zien. Tegen de zomervakan tie moeten de belangrijkste contou De burgemeester heeft gezegd dat het geld er is, dus ik ben benieuwd ren op papier staan, verwacht ste denbouwkundige Martijn Niehof van bureau KuijperCompagnons. Leidend wordt daarin het verster ken van de specifieke kwaliteit van Burgh-Haamstede voor de langere termijn. „De ligging in de duinen is echt uniek. Dat kom je nergens zo tegen." In het najaar volgt de nadere uitwerking en de besluitvorming in de gemeenteraad. Om die kwaliteit in stand te hou den, is het cruciaal dat Burgh- Haamstede de kans krijgt te groeien en het voorzieningenniveau te ver sterken, meent de dorpsraad. In een reactie op de gemeentelijke wo ningmarktanalyse die gisteren naar de raad en het college werd ge stuurd, worden stevige kantteke ningen geplaatst bij de gepresen teerde cijfers. In de provinciale prognose van een afnemende be volking wordt volgens de dorpsraad onvoldoende rekening gehouden met de aantrekkingskracht van ker nen als Burgh-Haamstede op hui dige inwoners uit de omgeving van Rotterdam, met name bij pensiona- do's. Met de beoogde metamorfose op basis van de dorpsvisie zal de vraag naar een woning in het duindorp alleen nog maar groter worden, ver wacht de dorpsraad. In de brief wordt het gemeentebestuur op het hart gedrukt de nieuwbouw van woningen niet hoofdzakelijk te be perken tot Zierikzee. Burgemeester en wethouders wil den voor dit jaar aanvankelijk ook de maanden september en oktober bij het initiatief betrekken, maar dat wordt afgeraden door het inge huurde marketingbureau. Gewe zen wordt in dat verband op het budget dat 'niet al te groot is' en over twee periodes te versnipperd raakt. Het college heeft (evenals voorgaande jaren) 17.500 euro over voor de campagne. In overleg met de eilandmarketeer is gekozen alle pijlen te richten op meer toeristen Er is gekozen alle pijlen te richten op meer toeristen in april en mei in april en mei. De belangrijkste doelgroep daar bij blijven gezinnen met jonge kin deren en 50-plussers. Uit eerdere online campagnes blijkt dat vooral die laatstgenoemde doelgroep wordt bereikt. Het mediabureau van de VW benadert potentiële gasten herhaaldelijk volgens een vaste strategie om zo hun aandacht voor Schouwen-Duiveland te van gen. Binnen dat concept wordt meegelift op de bredere Zeeland campagne. Het gaat het dagelijks gemeentebestuur evenwel te ver om ook een video te laten maken die te zien is op het kanaal (uitzen ding gemist) van de NPO en op YouTube. „Kliks zijn hier erg kost baar", motiveren B en W hun uit gangspunt. Centraal in de cam pagne staat Schouwen-Duiveland als 'groen-blauwe oase' en wordt het imago van 'veelzijdig vakantie eiland' op de achtergrond gezet. In acht supermarkten en slijterijen werd vorige week de proef op de som genomen. Bij zeven verkoop punten kon de minderjarige klant geen drank afrekenen. Waarschuwing Bij één slijterij werd echter minder goed opgelet. De winkelier kwam er (conform het nieuwe preventie- en handhavingsbeleid van de ge meente) dit keer vanaf met een for mele waarschuwing. De slijterij wordt dit jaar bovendien wat stren ger in de gaten gehouden voor wat betreft de verkoop van alcoholische drank aan minderjarigen. Burgemeester Gerard Rabelink is tevreden met de uitslag van de con trole, zo laat hij weten. „Het terug dringen van alcoholgebruik onder jongeren is een blijvend aandachts puntvoor de gemeente Schouwen- Duiveland. Het is goed om te zien dat steeds meer bedrijven dit on derschrijven en zich houden aan de geldende regels." Bij controles op de verkoop van drank in voorgaande jaren ging on geveer de helft van de verkooppun ten nog in de fout. IN DE REGIO Regiodag in Pelgrimskerk Concert Schouws Kamerkoor MIJN DORP, MIJN STAD donderdag 15 februari 2018 SD Haamstede loopt uit voor dorpsvisie Het geloof in een tweede jeugd voor Burgh-Haamstede lijkt terug. Waar de bevolking het amper een jaar geleden nog liet afweten bij het opstellen van een dorpsvisie, wordt nu onder de vlag van een nieuwe dorps raad massaal gebruik gemaakt van de mogelijkheid de nodige bouwstenen aan te dragen. Marcel Modde Burgh-Haamstede - Kees Veerhoek, dorpsraad Een gezamenlijke promotiecam pagne op internet door de ge meente Schouwen-Duiveland en de VVV Zeeland moet meer toe risten naar de regio lokken. De focus gaat daarbij expliciet naar het voorseizoen. Marcel Modde Zierikzee Supermarkten en slijterijen op Schouwen-Duiveland houden zich steeds beter aan de drank wet. Dat concludeert de afdeling handhaving en controle op basis van een nieuwe steekproef met 'mysteryshoppers'. Marcel Modde Zierikzee HAAMSTEDE In de Pelgrimskerk in Haamstede wordt komende za terdag de geza menlijke regiodag van het Genoot schap van Sint Jacob, regio Zuid- west-Nederland en de vereniging 'Pel grimswegen naar Rome' gehouden. De bijeenkomst be gint met een lezing van Guus Schipper over zijn fietstocht naar Rome in de voetsporen van de Groningse abt Emo. 's Middags wordt Adri van Oosten geïnterviewd naar aanleiding van de verschijning van zijn boek 'Pelgrimeren tegen Wil en Dank'. De dag begint om 10.00 uur. De toe gang voor leden en voor niet-leden be draagt 10 euro. DREISCHOR Het Schouws Ka merkoor geeft aan staande zaterdag een concert in Drei- schor. Het koor staat onder leiding van Wim Boer en zingt liefdesliederen van onder andere Brahms, Ireland en Schumann. Zang wordt afgewisseld met intermezzo's op de piano door Dies van den Berg. Het concert wordt afgesloten met zes lyrische gedichten van beroemde Rus sische literatoren. Belangstellenden zijn om 20.00 uur welkom in de Adri- aanskerk in Drei- schor. De toegang is gratis en na af loop is er een col lecte. AANDACHT VOOR AFVAL ZIERIKZEE Wanneer grootgrutters als Albert Heijn de plastic verpakkingen in de ban doen of minstens zorgen voor recy cling, neemt de afvalproblematiek in één klap met bijna de helft af, betoogt kunstenares en milieu-activiste Inge de Groot (foto). De Groot en 'partner-in-crime' Conny Schoenmakers overhandigden filiaalmanager Arno Siereveld van de AH-Zie- rikzee gisteren een 'ValentHeijnskaart'. Met een bijpassend gedicht en een pan vol plastic soep (van gevonden flesjes en blikjes die bij de AH vandaan komen) probeerden ze hem te verleiden tot aansluiting bij de landelijke statiegeldalliantie. Siereveld verzekerde hen dat het hoofdkantoor 'aandacht heeft voor het milieu', foto dirk- jan gjeltema BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 18.30-21.45 uur: Drumband Apollo, 20.00-22.30 uur: Boogschieten heren Zodiak; BURGH-HAAM STEDE Dorpshuis de Schutse, 10.30 uur: Yoga; 14.00-18.00 uur: Muziekles, 19.30- 23.00 uur: Bridge,19.30-21.30 uur: Zangvereniging Zilt; DREISCHOR Trefpunt De Dors vloer, 13.00-17.00 uur: Bridge, 18.45 uur: Repetitie Creskidz Muziek vereniging Cres cendo, 19.45 uur: Repetitie Fanfare Muziekvereniging Crescendo; ELLEMEET Dorpshuis, 10.00- 12.00 uur: Relatie therapie en - be middeling op af spraak; KERKWERVE Dorpshuis 't Zuud- ènde, 13.30-15.30 uur: Schilderclub; NOORDGOUWE Dorpshuis,19.30 uur: Klaverjas/joker- avond; Mo More, 19.30-21.30 uur: Brei-/haakcafé; OUWERKERK Dorpshuis, 13.30- 15.30 uur: Koersbal- middag van d'Antilo- pen; 18.45 -19.30 Drum band Nieuw Leven; 19.45 -22.00 Mu ziekvereniging Nieuw Leven; RENESSE Dorpshuis, 19.30 uur: Klaverjasclub en Biljartvereniging i.o.; 19.30 uur: Yoga Steffine, 20.00 uur: Prijsklaverjassen en jokeren; SEROOSKERKE Dorpshuis, 19.00- 23.00 uur: Biljarten; SIRJANSLAND Dorpshuis, 20.00 uur: Openbare dorpsraadvergade ring; SCHARENDIJKE De Putmeet, 19.00 uur: Tafeltennissen; ZIERIKZEE Bibliotheek, 14.00- 15.30 uur: Gratis di gitaal inloopspree kuur; Fizi, 20.15 uur: De Franse Eijkel (thea ter) Havenplein, 9.00-16.00 uur: Weekmarkt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 58