Geen rust voor motorbendes Borsele wil een 'Honey Highway aanleggen Boete25.000euro voor saneerder Thermphos Bal 2 Je zou verwachten dat als een inval wordt gedaan in het clubhuis van motorclub No Surrender in Clinge, een dorp van ruim tweeduizend inwoners, iedereen in rep en roer is. Niets in minder waar. INVAL MOTORCLUB Commentaar Justitie voert al een jaar of tien een taaie strijd tegen motorbendes. Pas vorig jaar lukte het een club te ver bieden. Dat waren de Bandidos. Nu gaat de aandacht naar andere verdachte bendes zoals No Surrender. De po litie deed gisteren invallen in Clinge en Hulst. Een voorman van No Surrender werd opgepakt. Hij wordt verdacht van het leiden van een criminele organisatie. Er is geen twijfel over het kwaadaardige karakter van dit soort verenigingen. Uit onderzoek blijkt dat de overgrote meerderheid van de leden een strafblad heeft. Het pro bleem is het verzamelen van voldoende bewijslast tegen een club als geheel. In Hulst en Clinge merken bewoners weinig of niets van de aanwezigheid van No Surrender. Het lijkt misschien een beetje schaapachtig, maar burgemees ter Jan-Frans Mulder kan niet anders dan afwachten. Hij kan het clubhuis pas sluiten als er een aanleiding voor is. Met de actie in Oost-Zeeuws-Vlaanderen maakt justitie nog eens duidelijk dat de motorbendes geen rust krijgen. Dat is goed. Wie in Nederland bij een motorclub wil en de clubkleuren wil dragen, mag niets in de weg worden ge legd. Want zo iemand gebruikt de vrijheid van meningsui ting en van vergaderen. Er zijn genoeg goede clubs. Maar de verenigingen die draaien op wetteloosheid moeten kei hard worden aangepakt. Verenigingen die draaien op wetteloosheid moeten keihard worden aangepakt In die atlas staan enkele tientallen ruimtelijke projecten die de ge meente zou willen uitvoeren. 'Far shots', zoals wethouder Ad Schenk het omschrijft. „Als er zich kansen voordoen, dan zijn dit dingen die we willen. Soms zijn dat haalbare zaken, soms ook heel ingewikkelde zaken. Zoals het verbinden van het Schenge- met het Zwakegebied. Je zou er één gebied van kunnen ma ken. Maar hoe ga je dat doen? Je moet dan grond verwerven. Het vergt heel wat." Makkelijker lijkt dan een 'Honey Highway': een aaneengesloten ge bied dat aantrekkelijk is voor bijen. „Een goede verbinding die de bij enstand ten goede komt", legt Schenk uit. „In ons gebied met heel veel fruitteelt liggen daar mogelijk heden voor." In ons gebied met heel veel fruitteelt liggen daar mogelijkheden voor In 2006 werd de eerste versie van de projectenatlas al opgesteld. Van de 33 projecten die daarin genoemd werden, zijn er 24 uitgevoerd, zegt Schenk. De projecten die niet uitge voerd zijn, komen ook weer voor in de nieuwe atlas. ALMANAK Davi van vier jaar had een feestje op school. Aan het eind van de middag mochten alle kinderen een kadootje uitzoe ken. Er kon gekozen worden uit kleurstiften, een kleurboek en een bal. Davi koos de kleurstif ten. Bij thuiskomst, liet hij vol trots zijn kleurstiften zien aan zijn oudere broer Michael van tien. Toen Michael hoorde dat je ook een bal kon kiezen, vroeg hij aan Davi waarom hij geen bal had gekozen? Want Davi wil later ook op voetbal net als Michael. Waarop Davi antwoordde: „Ik word toch keeper." Start kaartverkoop Beachboom Braber-Schot in raad voor CDA Nieuw Leven bestaat 100 jaar VLISSINGEN 75 jaar herdenking Siag om de Schelde Het lijkt woensdagochtend een dag als alle andere in Clinge. Op straat is het rustig. Er wordt voor- uitgeblikt op de voetbalderby van komend weekend tegen Steen. De ramen worden gewassen, een stoep hier en daar geveegd. Veel bewoners slapen hun roes van car naval nog uit. Mensen lopen naar de bakker voor hun dagelijks brood. Het is geen dag als alle andere. Rico R. (41), hoog in de rangen van motorclub No Surrender, is woensdagochtend in alle vroegte opgepakt in zijn huis aan de Be- ringstraat in woonwijk Groote Kreek in Hulst. De politie is ook binnengevallen in zijn recycling bedrijf op de hoek van de Hoge- weg en Aziëweg op het Hulster in dustrieterrein. De derde inval was hier in Clinge, in het clubhuis aan de 's-Gravenstraat. Midden in het dorp. Het is geen geheim dat No Sur render in Clinge één van de wei nige clubhuizen van het land heeft. De club noemt het oNS-café. Afgelopen weekend werd er tij dens de optocht carnaval gevierd. In het weekend kan het er zwart zien van de motoren. De clubleden gedragen zich, al kwamen decem ber vorig jaar opzienbarende beel den over een ontgroening naar buiten. De beelden, waarop nieuwe leden met zelfgemaakte knuppels werden geslagen, kwa men uit een documentaire van Powned en waren op een terrein in Clinge opgenomen. Sensatie Omwonenden op leeftijd staan woensdagochtend wat te keuvelen bij het pand. Dat de politie een in- Bij een inspectie op 12 juli 2017 wer den diverse gebreken vastgesteld in de administratie van het bedrijf. Het ging vooral om risico-inventa risaties. VCB kreeg tot 15 september de tijd om dat te herstellen, op straffe van een dwangsom van 25.000 euro. Bij een herhaalde in spectie, op 13 november, waren de meeste gegevens voorhanden. Maar 361 componenten van oude Therm- phos-installaties die niet meer in gebruik zijn, bleken niet te zijn op genomen in een actuele risicoclas sificatie. Ondanks de verzekering van VCB dat dit in juni 2018 in orde is en de installaties voor die tijd niet worden gebruikt, legt het dagelijks provinciebestuur nu toch de boete op. Het niet innen van de dwang som zou er anders toe kunnen lei den dat de toezichthouder niet se rieus wordt genomen en dat het overtreden van regels financieel voordeel oplevert. donderdag 15 februari 2018 ii Een 'Honey Highway', het verbin den van het Schenge- met het Zwakegebied en restwarmte uit het Sloegebied gebruiken. Het zijn een handjevol voorbeelden van het verlanglijstje van de ge meente Borsele: de projectenat las. Michiel Bouwman Heinkenszand - Ad Schenk, wethouder Tip? redactie@pzc.nl BROUWERSDAM De ticketverkoop voor Beachboom gaat morgen van start. Het Zeeuwse dance event wordt zater dag 11 augustus aan de Brouwersdam gehouden. Early Bird tickets zijn goedkoper dan een nor maal ticket. Dat geldt ook voor de VIB-tickets (Very Important Beachboo- mer). Thema, de line-up en dresscode worden medio maart bekend ge maakt. Tickets zijn te koop via: beachboom.com/tickets. ZIERIKZEE Marieke Braber-Schot wordt vanavond, donder dag, geïnstalleerd als raadslid voor het CDA. De veertigjarige Braber- Schot woont in Renesse en is samen met haar man eigenaar van vakan tiepark Zonnedorp. Ze vervangt de komende weken tot aan de ge meenteraadsverkiezin gen Zierikzeeënaar Jan bij de Vaate die 26 ja nuari overleed en in de laatste raadsvergadering werd herdacht. OUWERKERK Muziekvereniging Nieuw Leven in Ouwerkerk be staat honderd jaar en viert dat in het laatste week einde van oktober. In de krant van dinsdag werd onjuist gemeld dat de ver eniging negentig jaar oud is. Het jubileum van Nieuwe Leven is een van de redenen waarom de stichting Renesse een bronzen beeld laat maken van Nieuw Leven-dirigent Cor Swenne. Het beeldje wordt 27 oktober onthuld. De herdenking van de bevrijding van Vlissin- gen tijdens de Slag om de Schelde wordt dit jaar op 27 oktober her dacht. Bij de viering van 75 jaar bevrijding in 2019 worden naast de herdenkingen op Uncle Beach en bij het Koop- vaardijmonument meer dere activiteiten gehou den. Mannen van Bob Maes Clinge Het recyclingbedrijf van R. aan de Hogeweg in Hulst. Van Citters Beheer (VCB), het bedrijf dat verantwoordelijk is voor de schoonmaak van het terrein van de voormalige fos- forfabriek Thermphos bij Nieuw- dorp, moet een boete van 25.000 euro betalen aan de pro vincie. Ernst Jan Rozendaal Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 57