Komisch bedoelde verhalen rond voetbal missen doel Actueel drama voert kijker naar Syrisch oorlogsgebied 7 Romance laat geen kijker onberoerd THE SHAPE OF WATER ren. Het betreft meestal platonische liefde, maar ik wilde in mijn verhaal ook een erotische, sensuele laag aan brengen. Zonder concessies te doen aan het monster." Vandaar dat The Shape of Water ook een liefdesscène bevat die absurd lijkt, maar perfect past in het verhaal dat Del Toro wil vertellen. „Ik wil in mijn film geen perverse liefdesge schiedenis voorstellen, maar een voorbeeld van pure liefde, van liefde zonder voorwaarden. Vandaar dat ze het echt met elkaar doen. Het pleit voor de filmmaatschappij dat ik dit zo mocht verfilmen." Voor Del Toro is de film ook een reden om zijn ei gen leven in ogenschouw te nemen. „Ik ben 53, en weeg 136 kilo. Dan ga je toch nadenken over hoe veel films er nog in me zit ten. Tien? Of nog minder? Ik wil over een paar jaar anders in het leven staan. Meer genieten van kunst bijvoorbeeld. Ik heb thuis duizend boeken liggen die ik nog niet heb ge lezen. En ik wil ook veel films zien of terugzien. Krijg ik daar wel de tijd voor?" Noodgedwongen woont Del Toro niet meer in zijn geboorteland. Ruim twintig jaar geleden werd zijn vader, een garage houder, ontvoerd. De re gisseur moest losgeld betalen om hem weer levend terug te zien. Te rugkeren is geen optie. De betref fende bende is nog steeds actief en Del Toro is als geslaagde Mexicaan een potentieel doelwit. „Ik wil meer genieten van de ste den waar ik nu woon. Ik woon afwis selend in Los Angeles, Parijs en To- ronto. Maar waar voel ik mij het meest thuis? Ik weet het niet eens." thema zijn huichelachtig, het monster moest soms in een mens veranderen Gek van Oranje Als het Nederlands elftal mee mag doen aan een WK, splijt ons volkje zich in twee kampen: Oranjefans en mensen met een hekel aan het spelletje. Tegen de achtergrond van het WK voetbal in de zomer van 2010 worden di verse personages gevolgd terwijl straten overal oranje beginnen te kleuren. Een nukkige, eenzame man ont dekt dat zijn teckel uitslagen voorspelt en een verloofd stel moet het land ontvluchten omdat hij - een voetbalfanaat - als hart patiënt geen enkele spanning kan verdragen. Deze ensemblekome die kent dermate veel verhaallijn tjes dat deze nogal grof worden afgehandeld. Dat komt ook de ac teerprestaties niet ten goede. Er mist geregeld chemie, emoties raken de kijker amper en de ko mische noten zijn niet zo grappig als beoogd. Broeders Regisseur Hanro Smitsman is in menig opzicht een verademing in de Nederlandse filmwereld. Hij kiest voor actuele onderwerpen en valt niet voor de verleiding om een boek te verfilmen of de zo veelste romcom op te hoesten. Met Broeders pakt hij weer een urgent onderwerp bij de kop: Nederlandse jihadstrijders en het Syrische conflict. Hij stelt twee Marokkaanse broers - absolute tegenpolen - voor die op zoek gaan naar hun jongste broer die plotseling in Jordanië is verdwe nen. Gevreesd wordt dat hij zich heeft aangesloten bij een terroris tische organisatie. Maar echt be wijs daarvoor ontbreekt. Smitsman dringt met zijn film door tot het Syrische oorlogsge bied waar de tegenstellingen tus sen de broers - een officier in het Nederlandse leger en een theater maker - zowel in hun voor- als nadeel werken. Broeders is een film over overle ven, keuzes maken en familieban den. Vooral het decor waarin het verhaal zich afspeelt, maakt de film tot een bijzondere ervaring in het Nederlandse filmland schap. - AZ. donderdag 15 februari 2018 GO DRAMA Regie: Guillermo del Toro. Hoofdrollen: Sally Hawkins, Richard Jenkins en Michael Shannon. Tussen een doofstomme vrouw en een mysterieus amfibisch wezen bloeit liefde op. 44 Veel eerdere films rond dit Guillermo del Toro Geen enkele regisseur is in staat een zo uniek universum te schep pen als regisseur Guillermo del Toro. De Mexicaan bewees dat in films als Pan's Labyrinth (2006), waarin hij fantasy, mythologie en horror combineerde. Met zijn meesterlijke The Shape of Water gaat Del Toro nog een paar stappen verder. Behalve de ingre diënten uit zijn vorige films voegt hij er deze keer ook nog een lief desverhaal aan toe dat niemand onberoerd zal laten. Verantwoordelijk daarvoor is onder anderen de altijd voortreffe lijke Sally Hawkins. Zij speelt een schoonmaakster in een Ameri kaans laboratorium in de jaren 60. Daar ontdekt zij dat in een bassin een mysterieus amfibisch wezen gevangen wordt gehouden. Tus sen de doofstomme vrouw en de Aquaman bloeit liefde op, ondanks de enorme belemmeringen en ver schillen. Van dit gegeven maakt Del Toro een grandioze film die ontroert, voortdurend verrast en verbijstert en de kijker geen moment loslaat. De liefde tussen mens en monster is nooit eerder zo intens behan deld. De film werkt op alle fronten: als liefdesdrama, als suspense en als politiek drama. AZ. KOMEDIE Regie: Pim van Hoeve Hoofdrollen: Nasrdin Dchar en Hannah Hoekstra - M.N. DRAMA Regie: Hanro Smitsman. Hoofd rollen: Achmed Akkabi, Walid Benmbarek en Bilal Wahib. Achmed Akkabi en Walid Benmbarek zoeken hun jongste broer, foto herrie films, tv

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 51