Tóf Heldenfilm zonder witte westerse man in de hoofdrol 6Ü 6 Heeft de Mexicaanse regisseur GuillermodelToro met TheShape of Waterz\\n beste film tot nu toe gemaakt? De prijzenoogst is inmiddels enorm: een Gouden Leeuw, Golden Globes en maar liefst dertien Oscarnominaties. Top 5 in de bioscoop Nu in de bios Early Man The Post Darkest Hour Ken J doen niet mee Droom van turntalent McCarthy in serieuze rol Weinig filmregis seurs beschik ken over een zo rijke fantasie als Guillermo del Toro. Zijn werk kenmerkt zich door mystieke gebeurtenissen, griezeleffecten en monsterachtige wezens die lang niet zo bruut zijn als hun buitenkant doet vermoeden. De kiem van al dit fraais ligt in de jeugd van de Mexicaan, die als kind op televisie bij toeval een flard zag van het monster van Frankenstein. Zijn roeping was vanaf dat moment duidelijk: de kleuter wilde filmregis seur worden. Vier decennia later is de gezette Del Toro (53) een gevierd regisseur die met zijn tiende film - The Shape of Water - zijn meesterwerk heeft ge maakt. Al zijn voorafgaande films lij ken samen te komen in dit aandoen lijke, spannende en droevige verhaal over een doofstomme schoonmaak ster en een door de Amerikaanse overheid gevangen gehouden moe- rasschepsel. „Het thema van de liefde tussen mens en monster is natuurlijk Black Panther Is dit de beste verfilming van een Marvel-avontuur? Niet per se. Toch is deze comicbookverfilming, net als DC Comics' Wonder Woman, een be langrijke release. Anno nu zijn hel denfilms die eens niét een blanke, westerse man op een voetstuk zetten, broodnodig. Net zoals het in een mainstream film behandelen van thema's als slavernij en achterstel ling. Dat de door Kendrick Lamar gepro duceerde soundtrack het avontuur begeleidt, doet de zaak zeker goed. Ondanks dit alles is de film wel te lang. Alsof het belangrijk was om al les, van urgente onderwerpen, actie scènes, geschiedenis en romantiek tot familiedrama's, in één film te verwerken. Nadat zijn vader sterft, wordt zoon T'Challa (Boseman) de nieuwe koning van Wakanda, een afgeschermd Afrikaans rijk. Nadat T'Challa de bij zijn troon behorende speciale krachten van Black Panther heeft ontvangen, probeert een vijand zijn positie te ondermijnen. niet nieuw", verklaart Del Toro op het Filmfestival van Venetië, waar zijn film in wereldpremière ging. „Beauty and the Beast, King Kong en in zeker opzicht ook Frankenstein zijn allemaal filmvoorbeelden van de seksuele aantrekkingskracht tussen mensen en monsters. Die fascineert ons in hoge mate. Dat geldt in elk geval voor mij." Echt tevreden over deze interpre taties was Del Toro niet. „Die films zijn puriteins en ook wel huichelach tig. Óm dergelijke liefde aannemelijk en acceptabel te maken moest het monster soms in een mens verande- donderdag 15 februari 2018 Hoogste opbrengst afgelopen week 1 (-) Fifty Shades Freed €566.000 2 (1) Maze Runner: The DeathCurse €148.000 3 (3) The Post€129.000 4 (2) Patser€101.000 5 (6) Three Billboards €61.000 ANIMATIE Nick Park, de maker van de komische animatieserie Wailace Gromit, duikt nu in de prehistorie in deze vermake lijke opvolger. Centraal staat een voetbalwedstrijd tussen stammen uit het stenen en het bronzen tijdperk. Oscarwinnaar Eddie Redmayne sprak een van de stemmen in. DRAMA Steven Spielberg houdt in zijn film The Post een pleidooi voor het vrije woord. De regisseur gebruikt daar voor de strijd die The Washington Post in de jaren 70 moest voeren om de geheime Pentagon Papers over de oorlog in Vietnam te kunnen publice ren. Met Meryl Streep en Tom Flanks. DRAMA Gary Oldman is magnifiek in zijn rol als Winston Churchill, die tijdens de Tweede Wereldoorlog als premier te maken krijgt met een loodzware be slissing: de evacuatie van honderddui zenden soldaten uit Duinkerke. Old man zet de staatsman perfect neer. GO SCIENCE Er komt een vervolg op de sciencekomedie Men in Black (1997). In de spin-off komen andere perso nages in beeld dan agents K en J. De film komt uit in 2019. 'Liefde tussen mens en monster SPORT David Wristers, Marcel Hen- sema en Loes Haverkort spe len de hoofdrol len in de nieuwe speelfilm Goud, over de olympi sche droom van turner Timo en zijn vader Ward. DRAMA Komedieactrice Melissa McCarthy gaat de hoofdrol spelen in het drama The Kit- chen, waarin ze als gangster losgaat. fascineert' AbZagt SCIENCEFICTION Regie: Ryan Coogler Hoofdrollen: Chadwick Boseman en Lupita Nyong'o - Marieke Nieuwdorp Lupita Nyong'o en Chadwick Boseman als Nakia en T'Challa. FOTO WALT DISNEY COMPANY m

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 50