Veel lach en enkele traan 4 Toneel De liefde barst los in de familie Van Nielie. Een samengesteld gezin, waarin niet alles op rolletjes loopt. Net zoals in het echte leven. Deze familievoorstelling is de eerste van een vierluik en draait om het huwelijk van Saar en Theo. Gewaagd, absurdistisch, dynamisch duo Avondje Led Zeppelin met Physical Graffiti Hoe virtueler de we reld, hoe meer be hoefte aan 'reality'. Aan uit het leven ge grepen verhalen, maar dan een beetje mooier, spannender en grappiger. Geen momentopname, maar iets dat wordt vervolgd. Op de tv zijn dit soort 'seizoenreeksen' al langer heel populair. Maar er is één nadeel. Het is toch niet zo echt als bij voorbeeld op toneel. En vooral kinde ren hebben het graag toch een beetje échter. Met dezelfde helden in steeds andere situaties, dat vinden ze ook leuk. Voor die doelgroep is er nu een heel nieuw toneelstuk, dat uit meer dere delen zal bestaan. Het gaat over de familie Van Nielie. Trouwen De avonturen van de familie zijn uit het leven gegrepen. De Van Nielies zijn een nieuw samengesteld gezin. Saar is een gescheiden moeder. Zij heeft een zoon, Jonathan. Verder is er dan Theo, weduwnaar en in het las tige bezit van een puberdochter, Pam. Hoe die twee elkaar precies ontmoet hebben, dat is niet zo belangrijk. Maar nu willen ze trouwen. Reuze span nend, maar niet iedereen vindt dat even leuk. Een nieuwe moeder, een Telkens als op die mooiste dag het ja woord gegeven zal gaan worden, gebeurt er weer iets nieuw zusje. Dat loopt niet allemaal meteen op rolletjes. Telkens als op die mooiste dag het ja-woord gegeven zal gaan worden, gebeurt er weer iets. Dat duurt een hele tijd. En als het feest dan eindelijk kan beginnen, ge beurt er nog méér. De familie wordt almaar groter... Opeens hebben ze er een biggetje bij. Dochter Pam (die zich in selfievideo's aan haar vriendin flink afreageert) heeft precies op de trouwdag besloten vegetariër te worden. Ze heeft het beestje van de slacht gered. Nu is het haar cadeau voor het huwelijk. Oma is natuurlijk ook van de partij. Een avontuurlijke grootmoeder die nog van alles heeft meegemaakt in Sibe rië. Prima verhalen voor aan de feest maaltijd. Maar dat ze - nu ze er toch al is - ook meteen maar blijft wonen bij haar dochter, dat is een complete ver rassing. En dat er in de klerenkast die ze heeft meegebracht, een geheim zinnige en raadselachtige kastbewo- ner verscholen zit, is hélemaal onver wacht. Met zulke 'klappers' valt niet eens meer op dat de kat opeens jon gen heeft. Het toneel begint zo simpel, met twee kinderen die 'familietje' spelen met wat grote, lego-achtige blokken. En elke keer als er weer zo'n verras sing opduikt, bouwt Theo ijverig ver der aan het huis dat steeds groter en ingewikkelder wordt. Muren, trap pen, deuren... En als ze na de bruiloft op huwelijksreis gaan naar Venetië, wordt de grote tafel vlug omgebouwd tot een gondel. Het huis van de fami lie verandert in een Venetiaans straatje. Venetië... denk maar niet dat het daar allemaal rozengeur en mane schijn is. Pam is opeens kwijt! Ze is gevangen door een stelletje 'boeven'. Het kost heel veel moeite om haar te- Met zulke 'klappers' valt niet eens meer op dat de kat opeens jongen heeft rug te vinden en te bevrijden. Volop actie dus. Volop emotie ook. En daar hoort muziek bij. Net als in een film, op de spannende en op de bevrijdende momenten. En natuurlijk bij de liedjes, bijvoorbeeld op het huwelijksfeest. Voor die muziek zorgt het Nationaal Jeugd Orkest. Problemen De eerste aflevering van het vierluik heet Familie Van Nielie barst van liefde. En inderdaad barst die familie af en toe bijna uit elkaar. Zo veel gebeurt er. Meestal dingen die echt zouden kun nen gebeuren. Want de familie Van Nielie zou best werkelijk kunnen be staan. En veel van hun problemen ook. Een simpel voorbeeldje: zoontje Jona than stottert. En hoe gaan al die ande ren daarmee om? Zo zijn er heel veel 5 REDENEN OM UIT TE GAAN Kleinkunst Rock donderdag 15 februari 2018 Nieuwe familie is geen Willem Nijssen Deze week valt veel te lachen, met de absurdistische theater show De Fransse Eikel; cabare- tastafette en Frans Bauer, die tij dens zijn Toer de Frans hits af wisselt met humorischtische in termezzo's. En ondanks het droe vige thema, bevat ook het het to neelstuk Ma de nodige humor. „Hier in dit theater zult u op een ander moment waar schijnlijk overrompeld worden door een palet aan kleurloze scènes met een ontzettend voorspelbare boodschap en een stortvloed aan meerstem mige liederen met tegen het einde aan een onverwachte twist." Een fragment van De Fransse Eijkel, een duo dat met hun halfuur de publieksprijs van het Kleinkunstfestival 2016 won. Hun boodschap is duide lijk: die fouten juist vermijden. Het is niet eenvoudig om origi neel te zijn in kleinkunst- en ca- baretland. Maar Sanne Frans- sen en Christian van Eijkelen- burg zijn samen gewaagd. Ze zijn absurdistisch, zo nu en dan. Ze vormen een dynamisch duo, spelend op theatrale intuï tie. En bovenal, gezien ook hun (musical)opleiding, zijn ze heel muzikaal. Hun eerste avondvul lende programma, De Fransse Eijkel speelt, laat een sterke in druk na. Jong en modern, flit sende scènes a la youtube, zonder al te veel rode draad en toch boeiend vanaf het begin. Vandaag en do 1 mrt, De We verij Zierkizee; vri 2 mrt, De Verwachting Ritthem. Aanvang alle dagen 20.15 uur Wie zich volledig in de sferen wil begeven van een van de meest roemruchte bands uit de muziekge schiedenis, kan zijn hart ophalen bij de heren van Physical Graffiti. De van oorsprong Brabantse formatie speelt al vijftien jaar muziek van Led Zeppelin. Het vijf tal heeft de laat ste jaren ook naam gemaakt in Scandinavië en Rusland. Zaterdag 17 fe bruari, 't Beest Goes, 20.30 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 48