m 3 1940 door Duitse ogen Kinky koningshuis House deel 2 Nieuw album De Jeugd 'Dat waren de boys' Non-fictie Non-fictie QYAL Muziek Muziek TERUGBLIK dat Dragonfly daar ook weer moest staan. Hij besprak het met Rudy en die was dolenthousiast. Het is name lijk exact 50 jaar nadat Dragonfly in het voorprogramma stond van Pink Floyd, op dezelfde dag zelfs en dat is voor de mannen heel speciaal. Alleen wordt het nooit meer zoals toen. Rudy: „We spelen nu met totaal andere mensen. We zullen ons die nieuwe line-up eigen moeten ma ken." Tonny overleed op 34-jarige leeftijd aan leukemie en Huib Pou- wer stopte met drummen toen de band uit elkaar ging. Rudy heeft bas sist Cees van der Laarse en drummer Alvin Manuhuwa gevraagd om sa men met hem en John Dragonfly te laten herleven. Met Alvin speelt hij in Massada en Van der Laarse kent hij uit een andere band, Brainbox. Of het weer zo gaat werken als toen? In elk geval laten ze de schmink achterwege, maar hun muziek past volgens John nog prima in deze tijd. Zeker een nummer als Celestial Dreams is volgens hem tijdloos. Ze hebben de nummers wel iets aange past. Rudy: „Prince ofAmboyna is een ontzettend sterk stuk. We spelen het nu wel iets anders dan het origineel, meer naar de norm van deze tijd, een beetje rock-funkachtig." Overigens is Rudy volgens John de Prince of Amboyna. „Het is tekenend voor hoe die mensen in Nederland zijn gekomen als KNIL-strijders. His war cry can be seen in hisflashing eyes, zing ik. Rudy is dol op dat nummer. Ik noemde hem vroeger al zo." In Vlissingen willen de mannen la ten zien dat ze ondanks dat ze vijftig jaar ouder zijn, de magie van Dragon fly nog niet hebben verloren. Ze grij pen de kans om dit te kunnen doen met beide handen aan. Rudy: „Je moet knallen, laten zien dat we nog steeds bezig zijn met muziek. John en ik zijn nog steeds vol vuur." Als het aan John en Rudy ligt, gaat Dragonfly na dit optreden verder. Rudy: „Als er vraag naar is, gaan we door. Het zou jammer zijn er zoveel tijd in te steken voor slechts een op treden. Zolang we kunnen spelen, spelen wij. Elk optreden kan bij wijze van spreken het laatste zijn." Hun muziek delen met het pu bliek, daar doen ze het voor. John: „Je muziek wordt pas tastbaar als je het ten gehore brengt. Dat was de kracht van Dragonfly: we waren deel van het publiek. We hebben straks onge twijfeld ook nieuw publiek, maar ons optreden is hoe dan ook een histori sche gebeurtenis. Als je er toen niet bij bent geweest, zorg dan dat je dit keer komt. Stap op die trein en rijd mee." donderdag 15 februari 2018 PZ Gerard Groeneveld zocht tien jaar naar privéfoto's van Duitse soldaten. Voor een goed beeld van de ge vechten aan het begin van de Tweede Wereldoorlog op Nederlands grondge bied deed hij een beroep op Duitse privé- archieven. Veel soldaten namen destijds een camera mee in de strijd. Nach Hol land! is een fotoselectie. Nach Holland! De meidagen van 1940 door Duitse ogen, komt op 20 februari uit. y' ■YWvV'// Met de verfilming van de laatste Fifty S/iacfes-titel net achter de rug is het tijd voor een nieuw pi kant werkje: de Neder landse vertaling van Royal Passionhet eerste deel in de Royal-serie van de Amerikaanse Ge neva Lee. De bestsellers van Lee draaien om passie en erotiek binnen het Britse koningshuis, met een prins met kinky voorkeuren en een burgermeisje. Royal 1 - Royal Passion is nu te koop Dj Ben Liebrand brengt voor de tweede keer veertig house- klassiekers samen in een uitgebreide cd- box. Zet je schrap voor een trip down memory lane met onder anderen DJ Pierre, Mr. Fingers, Marshall Jefferson, Grooveyard, Robin S, Moloko, Moby, Mousse T, Soul Providers en Jaydee. Ben Liebrand - House Classics 2 verschijnt volgende week Het zooitje ongeregeld ue jeugu van De Jeugd van Tegen- van Tegel" woordig laat weer van woordiig zich horen. Na het album Manon uit 2015 kwam de poppenmusical Watskeburt?! en nu zijn de rappers klaar om nieuw werk met de wereld te delen. Luek is het zesde album van de groep, met Gemist als eerste sin gle. De tournee die volgt op de nieuwe plaat was in no time uitverkocht. De Jeugd van Tegenwoordig - Luek, vanaf morgen te koop 50 jaar Pink Floyd in Nederland, muziektheater door Charles Bete- rams (tekst) en The Use OfAshes (muziek). Speciale gasten: Dragon fly. Zaterdag 17 februari, 20.00 uur, Arsenaaltheater Vlissingen. „Tonny Caljouw en Huib Pouwer met hun lange haren, de broers Rudy en Tonny de Queljo... Dat waren de boys. Het waren onze voorbeelden", ver telt Flip Feij. Flip en zijn 1,5 jaar jongere broer Henk waren tegen het eind van hun tienerjaren overal te vinden waar Dragonfly was. Ze zaten op school met Ambo nezen en hadden goed contact met De Queljoes. „Als ze bijvoorbeeld in een noodwoning in Souburg of in de Willem3-kazerne in Vlissingen gingen repeteren, waren wij erbij. We beleef den alles mee", zegt de nu 68-ja- rige Vlissinger. „le dereen uit die tijd wist: Dragonfly is iets bijzonders." Zo gingen Flip en zijn broer op 17 fe bruari 1968 ook naar het optreden in het Concertge bouw in Vlissingen. „We hoorden wel dat er een Engelse groep zou komen, maar Dragonfly was het belangrijk ste. Ik was ook wel benieuwd naar Pink Floyd. Het was geweldig, alle bei de optredens." Zaterdag gaan Flip en zijn broer weer kijken. „Leuk om te Dragonfly weer te zien spelen en ik ben benieuwd hoe ze dat doen. Af en toe heb je van die evenementen waar een Vlissingse jon gen niet mag ont breken. Dit is er wel een voorbeeld van." De huidige samenstelling van Dragonfly: Cees van der Laarse, Alvin Manuhuwa, John Caljouw en Rudy de Queljoe (vlnr). fotofranciendequeljoe

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 47