Crazy Pianisten maken er een feestje van Kijken, lezen, luisteren 2 CRAZY PIANO'S De natuur onder water Concert Ze stonden 50 jaar geleden samen met Pink Floyd in Vlissingen: de Zeeuwse rockers van Dragonfly. Zaterdag komen ze voor de gelegenheid weer bij elkaar. En ze zijn niet van plan te stoppen: „Zolang we kunnen spelen, spelen wij." Uitgelicht De piano is natuurlijk bij uitstek een in strument dat zich leent voor rustige klassieke muziek. Wanneer een tent helemaal op zijn kop gezet moet worden, kun nen toch beter andere instrumenten gekozen worden. Wie zo denkt over de piano, moet mor gen eens gaan kijken in De Mythe in Goes. Op die dag treden pianisten van de bekende pianobar, Crazy Piano's, op in het kader van hun tienjarig theaterjubileum. Als geen ander weten de pianisten van het ensemble een hele zaal mee te krijgen met hun opzwepende klan ken en zang. Centraal staan twee knalrode pia no's. Ondersteuning komt van drums en saxo foon. Enige randvoorwaarde die gesteld wordt door de groep, is dat bezoekers van muziek hou den. Wanneer aan die voorwaarde voldaan wordt, garanderen zij een geslaagde avond, waarin de grootste hits van de afgelopen tien jaar gespeeld worden. In Scheveningen en omstreken is Crazy Piano's al jarenlang een begrip. Op de boule vard onder het beroemde Kurhaus huist het res taurant annex pianobar dat bezoekers vanuit heel Europa weet te lokken. Zeven dagen per week verzorgen elf pianisten er de muzikale om lijsting. Pianisten van diverse pluimage, met elk zijn eigen speciali teit en entertainment als gemene deler. Van Caraïbische muziek tot jazz en van opera tot ongecompliceerde feestmuziek. Hoofd moot vormen de op tredens in Schevenin gen, maar met regelmaat zoeken de Crazy Pia nisten de Nederlandse theaters op. Dat ze deze theaters met gemak tot feestzaal omtoveren, blijkt al na de eerste beste zoekterm of YouTube. Daar zie je onder andere hoe het complete theater van Barneveld tot een grote po lonaise is verworden. Voor de muzikale fijnproe ver is een voorstelling van de Crazy Piano's wel licht niet het meest geschikte evenement. Wie echter een avondje ongeremd wil meezingen en -dansen, kan zijn hart ophalen bij dit gezelschap. Ze toveren theaters met gemak om tot feestzaal TOP3 THRILLERS Bv DAN m brown I 5 REDENEN OM THUIS TE BLIJVEN Serie eventigers zijn het nu. Zanger John Cal- jouw traint nog elke dag zijn stem, ge woon thuis, op het I platteland van het l Spaanse Andalusië, waar hij tegenwoordig woont. „Ik train elke dag, zoals je een sport moet beoefenen." Hoe het met zijn stem is? „Met gemak twee octaven." Gitarist Rudy de Queljoe is een in stituut. Hij treedt nog zo'n drie keer per maand op met zijn band Massada en is nog steeds in topvorm. Hij en John raakten al in hun vroege jeugd bevriend. Ze ontmoetten elkaar voor het eerst in het Ambonezenkamp aan de Nadorstweg in Middelburg, waar Rudy toen woonde. John woonde er vlakbij. Rudy: „Door de muziek zijn we altijd vrienden gebleven. Als er wat is, zoeken we elkaar op. Het is even bellen en dan gaan we gewoon samen spelen." Ook nu Rudy in Waalwijk woont en John in Spanje. De muziek is altijd de verbindende factor geweest. Het was dan ook alles wat Rudy en familie, waaronder zijn broer Tonny, hadden in het kamp. Samen met Huib Pouwer, die John nog kende uit een eerder bandje, Johnny en the Blue Jeans, sloten ze zich aan bij Group '69 van Carlos van den Berg. Daaruit groeide Dragonfly, een bandnaam die in samenwerking met dichter Hans Verhagen, die de band onder zijn hoede nam, werd ge kozen. Dat was de kracht van Dragonfly: we waren deel van het publiek John: „Kunstenaar Bert Quite maakte van ons een wandelend kunstobject door onze gezichten te beschilderen. Rudy en zijn jongere broer Tonny vonden dat helemaal niets. Het ging bij hen echt om de muziek. Maar die outfit van ons, die trok." Pink Floyd stond in 1968 net als Dragonfly op het punt van doorbre ken. Dragonfly mocht meerdere ma len in het voorprogramma van deze band staan, voor het eerst op zaterdag 17 februari 1968 in het Concertge bouw in Vlissingen. John weet nog goed dat de bandleden van Pink Floyd binnen kwamen lopen toen zij aan het repeteren waren: „Ze waren heel schuchter en droegen een sta peltje lp's onder hun arm. Wij gingen gewoon verder met muziek maken. Later maakte ik wel een praatje met Roger Waters." Singles De jongens van Dragonfly waren 21 jaar oud en gingen helemaal op in het moment. Muziek maken was alles dat ze wilden. De richting die Hans Ver hagen op ging beviel ze niet en daarom braken ze in 1969 met hem. Niet kort daarna viel de band uit el kaar. Ze bestonden nog geen twee jaar, maar hadden wel twee singles uitgebracht: Celestial Dreams en Celes- tial Empire/Prince ofAmboyna. Toen John ongeveer een halfjaar geleden via via hoorde dat er op 17 fe bruari een voorstelling is over 50 jaar Pink Floyd in Nederland in het Arse naaltheater in Vlissingen, vond hij MEISJE B— donderdag 15 februari 2018 PZ Bas Dingenouts houdt van veel soorten muziek, maar heeft een voorliefde voor Nederlandstalig. <5^ Wat: Crazy Piano's Waar: De Mythe in Goes Wanneer: morgen om 21.00 uur Reageren? uitenthuis@persgroep.nl Dit zijn de best verkochte thrillers van afgelopen week. OORS iONG 1. Dan Brown - Oorsprong Staat zo onge veer al sinds de hoogtijdagen van Napoleon op de eerste plaats. Robert Bryndza - Het meisje in het ijs Sinds Het meisje met de zwavel stokjes het 512ste succes- boek met 'meisje' in de titel. WINTERNACHT Suzanne Vermeer - Winternacht Elke zomer en winter scheidt het schrijvers pseudoniem Vermeer een thriller af. Dit is de winterse worp. BRON: WEBSITE THRILLERZONE B Crazy Piano's staat garant voor een avond opzwepende muziek. Joeke Berg zag de mooiste natuurserie van dit moment al op tv. Ze tipt hem als dvd voor wie 'm miste. Ademloos keken we de afgelo pen weken naar de prachtige zevendelige BBC-serie Blue Planetll. Ruim vier jaar kostte het de natuurfilmers om met de nieuwste technieken het leven in de oceanen vast te leggen. Voor wie de wondere onderwa terwereld nog eens op zijn gemak wil herbele ven, is de serie nu uit op dvd en blu-ray. Zwijmel weg bij de stem van David Attenborough en de muziek van Hans. Nu te koop. Nog steeds vol vuur Valeska Nastaly 44 John Caljouw, zanger

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 46