Kees-Jan Oppe zweert II O O) CD O 12 ZEELANI FitzGerald breekt met Oemoemenoe Nieuwkoop wel, Van Drongelen niet Ook De Bruin strandt in zicht van de haven VESTINGCROSS FAVORIET Mathieu van der Poel verkeert in bloedvorm en gaat zondag als favoriet van start in de Vestingcross in Hulst. Simon FitzGerald is per direct opgestapt als coach van de rugbyers van Oemoemenoe. „De Nederlandse rugbycultuur versus de Ierse, de ambities en resultaten hebben tot deze beslis sing geleid", laat de club weten. De taken van FitzGerald worden waargenomen door Her- bert Jan van der Waal. FitzGerald werd in au gustus 2016 aangesteld als hoofdtrainer van de club en als coach van het eerste team. Hij loodste het team twee keer naar de kampioen spoule, maar beide keren kon het team geen potten breken. Zaterdag vervolgt Oemoemenoe de jacht op de eerste zege. Om 15.00 uur speelt de ploeg op eigen veld tegen Waterland. Voetballer Bart Nieuwkoop uit Tholen is gis teren opgeroepen voor een trainingsstage van Jong Oranje. De verdediger van Feyenoord maakt deel uit van een achttienkoppig gezel schap, dat voor de tweedaagse trainingsstage op 19 en 20 februari in Zeist is uitgenodigd. De spelersgroep van bondscoach Art Langeler bestaat - uitgezonderd Gervane Kastaneer van 1. FC Kaiserslautern - louter uit spelers uit de Nederlandse competitie. De trainingsstage valt namelijk buiten de internationale speel dagenkalender van de Fifa. Axelaar Rick van Drongelen (Hamburger SV) is er daarom niet bij. In de eerste Grand Prix driebanden van dit ka lenderjaar viel gisteren de bijl voor Richard de Bruin uit Wemeldinge in de laatste kwalifica tieronde. Daarin verloor De Bruijn zijn beide partijen. Eerst met 22-30 van Tom Beemster- boer en vervolgens met 19-30 van Jack van Peer. Jean Paul de Bruin komt donderdag voor het eerst in actie maar dan in het hoofdtoer nooi. De andere Zeeuwse biljarters strandden ook in de kwalificaties. Robert van Stevendaal (Vogelwaarde) eveneens op de drempel, Ro nald van Geyt (Hansweert) en Michael Vink (Groede) al eerder. zv Wielrennen Zwemmen Terwijl de carnavalsvier ders afgelopen week door Hulst trokken, werd verderop in het dorp gewerkt aan het parkoers van de Vestingcross. De tweede editie van de veldrit vindt zondag plaats en moet net als vo rig jaar een spektakel worden. Het parkoers is aangepast met een extra brug en afdaling en er komt waarschijnlijk nog meer pu bliek naar Hulst. Er zijn intussen al achtduizend toegangskaarten ver kocht. Kijkend naar de wedstrijd is de kans op een her haling van vorig jaar heel groot. Mathieu van der Poel was in 2017 ongrijpbaar voor Lars van der Haar (nummer twee) en wereldkam pioen Wout van Aert (nummer drie). Van Aert doet zondag niet mee en de an dere rijders moeten maar hopen op een mindere dag van Van der Poel. De 23-jarige renner van lijkt in zijn huidige vorm door nie mand te stoppen. De teleurstelling van een mis lukt WK in Valkenburg, waar hij achter Van Aert en Michael Van- thourenhout genoegen moest ne men met brons, heeft Mathieu van der Poel al lang en breed achter zich gelaten. „Zo'n teleurstelling wegspoelen is moeilijk, maar ik heb de knop snel omgedraaid. Je moet vooruitkijken. Het beste me dicijn is winnen, dus dat probeer Vestingcross corendan. Circus ik zoveel mogelijk te doen. Ik be leef mijn allerbeste seizoen ooit en ik wil in schoonheid eindigen." Een week na het mislopen van de wereldtitel liet hij zich alweer gelden in Lille en een dag later was hij heer en meester in Hoogstra ten. Die prestatie leverde hem de eindzege op in de Belgische cross reeks. De slotcross in Middelkerke past niet in Van Aerts planning die zich nu focust op de weg. Van der Poel start zaterdag sowieso, want hij aast daar op zijn 29ste overwin ning van het seizoen. Een dag la ter kan hij dan in Hulst zijn dertig ste bijschrijven. Een absoluut re cord. „Die kaap van de dertig overwinningen wil ik heel graag ronden. Je krijgt er geen prijs of trui voor, maar het is wel vrij uniek en voor mezelf best prestigi eus", zegt Van der Poel. „Het zou heel leuk zijn als ik dat doel nog kan halen." Dan lachend: „Als ju nior won ik ooit dertig crossen, maar toen reed ik er ook maar der tig. Dat was eigenlijk nog straffer." Van der Poel vindt de Vesting cross is één van de mooiste uit de Brico-reeks. „Het is altijd afwach ten hoe een nieuwe cross op de ka lender zal meevallen, maar Hulst overtrof vorig jaar meteen alle ver wachtingen", zegt Van der Poel. „Ik beleefde er één van mijn leuk ste dagen. Er was erg veel volk, de sfeer was top en ook het parkoers spreekt tot de verbeelding. Zowel voor de renners als voor het pu bliek. Ik kijk er echt naar uit en ben benieuwd naar de aanpassin gen die gedaan zijn." Hulst kan zich opmaken voor een Van der Poel-show. „Ik kan op voorhand alleen maar beloven dat ik me in Hulst voor de volle tweehonderd procent zal inzet ten. De Vestingcross is zeker geen 'einde-seizoenswedstrijd'. De honger is nog groot en ik hoop dat ik mezelf kan opvolgen op de erelijst." van het team als doorslaggevende factor benoemd. „Voordat ik naar een club ga, wil ik eerst kijken hoe het er daar aan toegaat. Met name aan de drive en teamspirit van een team hecht ik veel waarde. Dat fa- Mijn vrouw Monique en ik hebben jarenlang samen training gegeven aan onze drie kinderen natieke heb ik namelijk zelf ook", zegt de Dordtenaar. Oppe omschrijft zichzelf dan ook als een echt korfbaldier. „Ik heb zelf op het hoogste niveau van Neder- „Een aantal weken geleden heb ik met een delegatie van TOP een eer ste gesprek gevoerd en ik moet zeg gen dat ik heel enthousiast ben ge worden", aldus Oppe, die de 'drive' donderdag 15 februari 2018 Oemoemenoe moet verder zonder Simon FitzGerald. foto ruben oreel RUGBY VOETBAL Bart Nieuwkoop (rechts) in duel met Vi- tesse-spits Luc Castaignos. fotoanp DRIEBANDEN Met een 38ste plaats trapte wiel renner Nick van der Lijke uit Mid delburg gisteren de Ruta del Sol af. De Roompot-ren ner finishte daar mee in dezelfde tijd als ritwinnaar Thomas Boudat. Dat gold ook voor Marco Minnaard uit Wemeldinge op de 54ste plaats. In de Ronde van Oman moest Brian van Goe- them uit Sluiskil zijn inspanningen van dinsdag giste ren bekopen. In een geacciden teerde etappe kwam hij op 14 mi nuten van de win naar als voorlaat ste binnen. IS Het zwembad in Hulst staat mor genavond in het teken van 'De 3 uur van Reynaert- land'. Teams van maximaal acht personen moeten tussen 20.00 uur en 23.00 zo veel mogelijk meters bij elkaar zwem men. Er wordt in drie categorieën gezwommen: seni oren, junioren en recreanten. Het evenement in zwembad Rey- naertland wordt voor de dertiende keer gehouden. Van der Poel op jacht Eldridge Pentury Hulst Zondag wordt voor de tweede keer de Vestingcross verreden in Hulst. In de aanloop besteedt deze krant drie dagen aandacht aan het evenement. Vandaag: Mathieu van der Poel Morgen: Vestingcross in cijfers Zaterdag: Zeeuwse deelnemers vrendon Circus - Kees-Jan Oppe Kees-Jan Oppe. fotoxhenkveen- stra Dordrecht Voor Kees-Jan Oppe, die ko mend seizoen Arco Goedkoop opvolgt als hoofdcoach van TOP, wordt het in Arnemuiden een weerzien met 'oude beken den'. Als coach bij de korfbal- bond zag hij veel Zeeuwse spe lers voorbij komen in de selectie van onder-19. „In de zoektocht naar een nieuwe trainer kwam de spelersgroep van TOP daarom zelf met mijn naam aan. Dat vind ik wel heel gaaf", er kent de 49-jarige topsportcoör dinator. Menno Kole a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40