MIJN HOBBY 11 Jan Geelhoedt (67) uit Terneuzen verzamelt sinds 1963 singles Hij heeft er ondertussen 6 598 Zijn hart gaat vooral uit naar platen uit de jaren 40,50,60 en 70. „Ik ben grootgebracht met singles, hele dagen zat ik bij de platenspeler. Mijn eerste single kocht ik in 1963: een plaatje van The Beach Boys." „Het gaat puur om de muziek. Ik heb me nooit tot een genre beperkt. Hoe ouder ik word, hoe gekker het wordt. Ik ga steeds verder terug in de tijd. Het is gewoon een verslaving." „Ik bezoek iedere week rommelmark ten. In het weekend ben ik daar een hele dag mee bezig, soms zelfs twee dagen. Ik denk dat ik verspreid over de week toch drie uur per dag met mijn hobby bezig ben." „Dat valt mee, want ik verzamel, maar ik verkoop ook op beursjes. Ik denk dat ik er meer geld aan overhoud dan dat ik eraan besteed." „Nee. Er zijn wel Facebookgroepen waar ik soms op kijk." „Ik ben ook dj en er is tegenwoordig een behoorlijke scene aan dj's, dus je wisselt met elkaar platen uit en hoort platen die een ander gevonden heeft. Ik neem ook altijd een draagbare platenspeler mee naar rom melmarkten. Als ik een leuke plaat zie die ik niet ken, kan ik ernaar luisteren. Zo kom je op de leukste dingen uit. Het ontwikkelt zichzelf, je krijgt een soort instinct: er staan 1.000 platen en je pikt net die ene eruit waarbij je een goed gevoel hebt. En je vindt natuurlijk ook veel muziek op YouTube." „Het voordeel is dat mijn vrouw en ik allebei houden van rommelmarkten afstruinen, want zij verzamelt brocante. Als we met vakantie gaan, vertrekken we met een auto die voor een kwart gevuld is en komen we met een volle terug." „Ik heb een Facebookpagina onder mijn dj-naam 'Dr Buzz'. Daar deel ik wekelijks iets over wat ik gevonden of ont dekt heb." „Een single van 'Robin Boy Wonder' die ik in België vond. Dat vind ik een geweldige plaat." „Nee, eigenlijk niet." „Jazeker, zolang het kan. Muziek houdt nooit op. Het is universeel en het donderdag 15 februari 2018 Net die ene single eruit pikken Gertie De Boey 1 Wanneer bent u met uw hobby begon nen? 2 Wat is er zo leuk aan uw hobby? 3 Hoeveel tijd besteedt u eraan? 4Hoeveel geld geeft u eraan uit? 5Zit u bij een club? 6 Hoe informeert u zich over uw hobby? 7Wat vindt uw partner ervan? 8 Met wie deelt u uw passie? 9 Wat is uw topstuk? Verklaren mensen u wel eens voor gek? Bent u van plan om uw verzame- I ling nog uit te breiden? raakt je." Verzamelaar Jan Geelhoedt met zijn topstuk: een single van 'Robin Boy Wonder', fotocamileschelstraete [James boni 'batmanBB

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 39