9 testanse Kerk versterken bevindt - is enthousiast: „De eerste da gen kregen we er gelijk al zo'n 6.000 abonnees bij", vertelt geboren Vlissin- ger Maurits van Stuijvenberg, uitgever van het blad. Petrus wordt vier keer per jaar via de eigen kanalen verspreid. Po tentieel kan het blad zo op bijna twee miljoen salontafels belanden; Neder land telde in 20171.849.202 protestan ten (10,8 procent van de inwoners). In Zeeland rekent 18 procent van de inge zetenen zich tot de Protestantse Kerk (68.749 leden). Alleen in Friesland is de kerk sterker gezeteld. Mede door vergrijzing en ontgroe ning daalt het ledental echter ge staag. Petrus is niet zozeer bedoeld om nieuwe leden te trekken, als wel om de binding met bestaande leden te ver sterken. Daarbij richt Petrus zich met name op 40-plussers. De vorm - druk werk - past hierbij. Ouderen hebben graag papier in handen, geeft Van Stuijvenberg aan. Bovendien: „Lezen van papier is minder vluchtig dan digi taal. Dit is een blad dat je met een kopje koffie erbij even doorbladert bij het begin van het nieuwe kerkelijke seizoen, in de kerstperiode, voor Pasen, rond Pinksteren. Petrus is een stichte lijk magazine, dat je een hart onder de riem steekt zonder dat het geloof er af druipt. Er staan ook verhalen in waar het woord God niet in voorkomt, hoor. Wij willen uitdragen: dit is wat geloof in je leven doet. Het geeft richting, hoop, het gaat over liefhebben. En wat we hopen, is dat de verhalen die er in staan inspireren tot gesprekken of overdenkingen." Zeeland is in het magazine inspire rend vertegenwoordigd met een stukje over Bed Breakfast Sint Anna, geves tigd in een voormalige katholieke kerk, te midden van het gereformeerde Yer- seke. De B&B van Meinte Jorritsma en Maartje Keune is sinds drie jaar ook trouwlocatie. In de rubriek Oud Jong (twee ge neraties, samen in de kerk) zoekt de re dactie naar antwoord op de vraag wat hen bindt en wat zij in de kerk zoeken. Celina Rijk (19) uit Oost-Souburg en Rina Wattel (73) uit Vlissingen komen tot de conclusie dat Rina de modernste van de ouderen is en Celina de conser vatiefste van de jongeren. Rina, gere formeerd opgevoed, heeft drie zonen die niet naar de kerk gaan. Niet erg, vindt Rina: „Ze dragen de beginselen van het christelijk geloof in zich: ze zien het goede in de mens, zijn heel so ciaal, kijken om naar een ander. Niet allemaal ik, ik, ik. En dat is het allerbe langrijkste, want we zingen met zijn allen wel over vrede op aade, maar op deze manier komt die er niet." Zelf ziet ze in de natuur en de mensen om haar heen de onvoorwaardelijke liefde van God. „Wat is de schepping mooi. Er is meer tussen hemel en aarde, al zijn niet al mijn kinderen het daar mee eens. Laatst riep een kleinkind, toen ik over liefhebben het over God had, midden op straat: 'God bestaat niet hoor!'" Celina gelooft dat het lastig zal zijn jongeren te berei ken die niet al bij de kerk aangesloten zijn. „Ik denk wel dat jongeren terug naar de kerk kunnen komen. Niet door dit blad misschien, maar wel door de boodschap uit te dragen dat geloof meer is dan elke zondag naar de kerk gaan. Zelf denk ik dan eerder aan de manier waarop je in het leven staat, je daden, goed voor je medemens zijn, je normen en waarden. Je hoeft binnen de PKN geen verantwoording af te leg gen over de wijze waarop je gelooft. Niemand leest je de les. Dat is belang rijk voor jongeren. Voor mezelf, ik ga graag naar de kerk. Ik vind het fijn om te weten dat er een gemeenschap is waar ik bij hoor. Ik wil dichtbij de oor sprong van onze christelijke normen en waarden blijven en de oorsprong er van kennen. De Bijbel zeifis daarom ook belangrijk voor mij." PZC ONLINE Hoogste podium officieel erkend als Nederlands grondgebied - Jorien ter Mors plant vlag donderdag 15 februari 2018 PC In Zeeland rekent 18 pro cent van de ingezetenen zich tot de Protestantse Kerk (68.749 leden) Maurits van Stuijvenberg, uitgever daar mee eens!" fotottoTstaIow!»" h6me' aarde' 3' Z'J" "iet al mil'n kinderen het DE WERELD VAN TOPICS Als abonnee van de PZC bent u natuurlijk steeds op de hoogte van het nieuws uit uw dorp of stad, Neder land en de rest van de we reld. Maar u kunt ook elke dag gratis tientallen verha len uit onze zusterkranten lezen. Over kunst, econo mie en (inter)nationale poli tiek; achtergrondverhalen, analyses, meningen en co lumns. Al het beste uit het AD, de Volkskrant, Trouw, het Pa rool, De Morgen en van onze regionale collega's. Als abonnee van de PZC kunt u altijd gratis inloggen op onze website, of direct bij onze verhalendienst op topics.nl. MP TWITTER De Speld @DeSpeld Vijf schaatsafstanden ge reden, vijf keer goud voor Nederland. Ook Jorien ter Mors mocht gisteren het hoogste podium beklim men, na haar winnende race op de 1.000 meter. Ze reed bovendien een Olym pisch record met haar tijd van 1.13,56. Zondag rijdt ze ook nog de 500 meter. ONLINE TOP 5 1. Leider van motorbende No Surrender aangehou den in Hulst, motoren in beslag genomen 2. Beheerders ontsnapte hooglanders: 'We willen dat deze nachtmerrie voorbij is!' 3. Wie volgt Zijlstra op? 4. Na Dutroux jaagt het Belgische Arlon weer op kindermoordenaar 5. Systeem uienprijs nekt boeren: 'Als ik dat had ge weten, had ik mijn uien ng niet verkocht' Kijk op www.pzc.nl of @pzcredactie Ff facebook.com/depzc @pzcredactie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 37