Scholen openen in2020 Zeeuws laboratorium Nieuw magazine wil binding met leden van Pro Een 'Linda' voor gelovigen: dat zou het magazine'Petrus' mogen worden, als het aan uitgever Maurits van Stuijvenberg ligt. 8 Een nieuw plafond in één dag! Plafonds Sierlijsten Verlichting Het laboratorium moet het on derwijs en onderzoek in Zeeland naar een hoger plan tillen. Stu denten en docenten moeten nu in sommige gevallen naar laborato ria buiten Zeeland om onderzoek te doen. „Het laboratorium stelt ons beter in staat om multi-disci- plinaire vraagstukken aan te pak ken", zegt Adri de Buck, bestuurs voorzitter van de HZ. „Bovendien kunnen studenten uit het mbo, hbo en het wetenschappelijk on derwijs veel beter samenwerken. De afstanden die er nu zijn, wer ken toch vaak belemmerend. Als studenten samenwerken, worden ze adequater voorbereid op de be roepspraktijk." De onderwijsin stellingen hopen dat de nieuwe voorziening honderden extra stu denten naar Zeeland trekt. Middelbare scholieren gaan ook gebruik maken van het laborato rium. De Buck: „Als de scholieren al ervaring opdoen met een leuke onderzoeksomgeving, dan kiezen ze hopelijk sneller om in Zeeland te blijven studeren. We hebben die jongeren straks heel hard no dig op de Zeeuwse arbeidsmarkt." Het Joint Research Centre be staat straks uit vijf laboratoria, op het gebied van ecologie, chemie, engineering, data science en fy- Het laboratorium komt naast het gebouw van de HZ aan het Groenewoud in Middelburg sica. Het laboratorium komt naast het gebouw van de HZ aan het Groenewoud in Middelburg te staan. De bouw begint begin vol gend jaar. In september 2020 wordt het in gebruik genomen. Het laboratorium kost bijna 21 miljoen euro: 7 miljoen komt van het Rijk, als onderdeel van het actieplan van de Commissie Bal kenende voor de versterking van de Zeeuws economie. De provin cie betaalt 5 miljoen euro en de HZ de rest. irect bij de start al 32.000 abonnees: dat is niet gek voor een gloednieuw maga zine. Petrus heeft als thema 'geloof, hoop en liefde in de Pro testantse Kerk'. De achterban - waar van een belangrijk deel zich in Zeeland Uitnodiging PLAFONDSHOW Vrijdag 16 februari Zaterdag 17 februari donderdag 15 februari 2018 PC Over tweeënhalf jaar heeft Zeeland een onderzoekslabo ratorium, waarin studenten van University College Roos- evelt, de HZ en mbo-school Scalda gezamenlijk onderzoe ken uitvoeren. De Zeeuwse onderwijsinstellingen presen teerden gisteren hun plannen voor het zogeheten Joint Re search Center in Middelburg. Cornelleke Blok Middelburg Petrus steekt je een hart onder de riem Ondine van der Vleuten Vlissingen Past uw plafond niet meer bij het interieur, of is het lelijk geworden door vochtplekken of scheuren? Er bestaat een ideale en duurzame oplossing: Plameco. Zonder rommel of overlast wordt een nieuw plafond vlak onder het bestaande plafond aangebracht. Het meubilair kan gewoon blijven staan! Zowel klassieke als moderne uitvoeringen in wel 100 varianten, voor elke inrichting en stijl. Dit onderhouds- vriendelijke plafond voldoet aan alle gestelde Europese eisen. De hoogwaardige materialen zijn ongevoelig voor temperatuurver schillen, bacteriënwerend en vochtbestendig, dus ook optimaal in bijv. badkamers. Daarbij is iedere denkbare verlichting mogelijk. *11 t f- t Benno van Gilst voorziet u graag van advies Aanstaande vrijdag en zaterdag kunt u zich tijdens de show uitvoerig laten voorlichten over de mogelijkheden. Columbusweg 3 in Goes - 0113-270000 - www.plameco.nl/goes Een nieuw plafond in 1 dag! Geschikt voor elke ruimte. PLAFONDS van 14.00 tot 18.00 uur van 10.00 tot 16.00 uur CCin, Rijk: „Ik ga graag naar kerk. ,k vind he.~ onr.ewa.an da. er aan ga- meenschap is waar ik bij hoor.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 36